Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:Napřed bys měl vystřízlivět a zjistit si, o kom píšeš. Ten eshop je OK, problém je platební brána. Nebo narušitel, co jim tam vlezl. Pane velkopodnikateli :twisted:
Typicka reakce duchodcu kdyz jim rikam ze je nekdo chce jen ojebat. "Ten prijemny seriozni pan mi nabizi tak krasne kastroly, bez si se svymi moudry nekam." :-) Omlouvat je ze to neni eshopem, oni za to nemuzou, to vsechno ta zla brana, eshop je skvely... To uz snad ani nema vyznam komentovat. :-)

Ten eshop jsou jednoznacne smejdi. Nikdo seriozni by po tobe nebude chtit kvuli placeni zbozi pristup k tvym uctum, transakcni historii 2 roky zpet apod. Vzdyt ti i z KB napsali, ze je pitomost s tim souhlasit.

Ale kazdy strujcem sveho stesti. Informaci jsi dostal, naloz s ni podle sveho.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 28 úno 2023, 17:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já už mám zaplaceno přes fakturu. Nějaká pochybná platební brána mně může vlézt na záda a ten eshop o tom často ani neví, že se zbláznili a vyžadují tyhle podmínky.

A www.eva.cz budu bránit, i kdyby se termit postavil na hlavu. Každý má právo udělat ze sebe blba. Právě to dokázal a budu si to pamatovat. Gratuluju. Je to skoro na dočasný BAN, ale on se snad probere.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 28 úno 2023, 17:43, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Tak aspon pro ostatni, bloknete si ty smejdy! Nevite s cim dalsim se priste vytasi a vy si toho uz vsimnout nemusite.

Osobne bych tipoval, ze ty udaje chtel prostrednictvim platebni brany ziskat primo ten eshop pro nejake sve marketingove ucely. Nornalni platebni brane jako takove jsou tyhle udaje nicemu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

A je to. Třeba se ho někdo zastane, abych ho odblokoval.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Je to nejaka "platobna brana" s nazvom "kevin." - https://www.kevin.eu/
Vraj bezpecna. Ale smrdi to podvodom ako hovado. Cakam, kedy sa objavia dalsie podobne "brany", falosne.

Takze toto svinstvo si bud dal obchodnik na svoj web sam alebo si sa tam nejako dostal cez comgate:
https://help.comgate.cz/docs/o-platebnich-metodach

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo, já jsem jim psal, že je něco špatně. Jak do KB, tak na eva.cz. Ale ať termit laskavě nenapadá původní eshop, to jsou lidi, co to dělají léta a o IT toho zas tak moc neví.

Dostal čas na zchládnutí, on to stejně potřeboval.

Základ je to, že se někdo musí ozvat. Já to udělal. Měl by to udělat každý, kdo cítí nějaký svinstvo. Tomu eshopu věřím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#22 Příspěvek od Eleman »

V tomto tě Zdenku klidně podpořím, na Evě už nakupuji léta (i pro celou širokou rodinu) a naprostá spokojenost. Byl jsem i několikrát v jejich obchodě v Mělníce a taktéž spokojenost i s personálem. Ochotně poradí, nasměrují ke správnému regálu, je to tam docela rozsáhlý.
Fakt je, že letos jsem tam ještě nenakupoval, ale loni před Vánoci problém s online platbou nebyl.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Je to nejaka "platobna brana" s nazvom "kevin." - https://www.kevin.eu/
Vraj bezpecna.
Žádná platební brána Kevin neexistuje. A kdo tvrdí, že je bezpečná?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od samec »

ZdenekHQ píše:Jo, já jsem jim psal, že je něco špatně. Jak do KB, tak na eva.cz.
super :prst: To som ti chcel práve radiť, že napíš aj do obchodu. Ale je super, že si uvedomelý občan, ktorý vie, čo treba.

Ono to, že ma niekto e-shop, neznamená, že je expert na IT, bankovnictvo a cyber-security. Možno len nesprávne nakonfigurovali tu bránu spôsobom, že čím viac možností zakliknem, tým lepšie to pôjde. Alebo použili defaultné nastavenie, v ktorom je povolené aj to, čo k e-shopu vôbec nepotrebujú. Takže to nemusí byť nutne podvod, len nedorozumenie či nepochopenie moderných technológii. Preto je dobré na chyby upozorniť, než len v súkromí alebo verejne na chyby nadávať.

Inak sranda lepšia, než nastavenia cookies v prehliadači.
:eat:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Takže prej se Litevčané snaží u nás konkurovat už rok Vise a Mastercard. Nikdo o nich neslyšel, ale ten jejich Slevomat Pay mi něco připomíná. Ale, že jsou v bankách tak hloupí a nikde je neinzerují jako funkční službu. Poslední měsíc chodí jen upozornění na různé podobné aktivity.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Nechápu jednu věc. Proč někdo používá KB... :?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#27 Příspěvek od kejki »

Protože má ještě pobočky, poplatky minimální a nemá internetové bankovnictví jako raifka a unicredit. Všechno ostatní jako u jiných bank.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

LADER píše:Souhlas, problém je platební brána. Pokud obchod nabízí i jinou možnost, zvolím jinou. Já jsem nakupoval u obchodu, který jinou volbu neměl, proto jsem pak nakoupil jinde.
tak jistě, platební brána se tam teleportovala ze sousední galaxie, samozřejmě!

to jsou idiotský kecy todle…termit píše holou pravdu, VOPCHOT si tam ze své strany nasáčkoval tykovédle bráne :arrow:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

Pokud mám u banky víc účtů, je fajn, že si můžu vybrat, ale musí o tom platební brána vědět. Jíná brána mi neumožnila platit z podnikatelského, jen z osobního. Brána posílá zprávu obchodu, že došlo k platbě, takže potřebuje mít nějakou dobu přístup k účtu. Zřejmě kvůli stornu platby, vracení zboží a peněz je lhůta protáhnutá na těch 90 dnů.
Je možnost z procesu vystoupit, tak bych to celé dál nehrotil.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#30 Příspěvek od Valdano »

ZdenekHQ píše:Chtěl jsem zaplatit online platbu přes KB na eva.cz a vyskočilo na mě tohle. Okamžitě jsem to zrušil a vyžádal si fakturu. Co to sakra zase je? To je vir nebo to myslí vážně ten KEVIN?
Jde o platební bránu KEVIN, kterou zde zmínil rnbw.

V této souvislosti je také třeba si uvědomit to, že platební brána, kterou eshop Eva.cz používá třeba již delší dobu je provozována jiným právním subjektem než samotný eshop a je umístěna i v jiné zemi EU než samotný eshop.

termit256 má sice pravdu v tom, že volba platební brány je na provozovateli příslušného eshopu, ale eshop za to v tomto případě jistě nemůže, protože tohle je vlastnost platební brány, která se mohla změnit v průběhu času až nyní, a to nezávisle na eshopu, který tu platební bránu používá a navíc tuto vlastnost budou mít dříve či později všechny platební brány v EU.

Podle vyjádření Komerční banky, které jste zde uvedl je zřejmé, že ke změně chování příslušné platební brány mohlo dojít v průběhu času až nyní v souvislosti s naplňováním příslušných ustanovení Evropské směrnice PSD2.

Nejedná se tedy o žádné hacknutí platební brány, ale o vlastnost, kterou by měly splňovat dříve či později všechny platební brány v rámci EU.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 28 úno 2023, 22:21, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“