Dvere do sprchového kuta (do niky)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#16 Příspěvek od Maxipes_ »

To tvrzené sklo oproti lepenému vydrží mnohem silnější ránu i statické namáhání než dojde k jeho destrukci.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od Valdano »

kutilmil píše:Tak. Je to v zadečku. Z Ravaku mi odpovedali, že moje dvere nevedia vyrobiť.
A v čem řekli, že je problém když na svých stránkách píšou jakoby to pro ně žádný problém být neměl viz "vyriešiť šikminy, výrezy, neštandardné oblúky, bezbariérové vstupy a iné zložitosti" ? A zkoušel jste se poptat i u té firmy Ingenio ?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#18 Příspěvek od kutilmil »

Tu je vyjadrenie Ravaku

môj dotaz:
Dobrý deň.
Potrebujem dvere do sprchového kúta. Môj návrh je v prílohe. Rozmery sú zatiaľ len predbežné +- 10mm. Neviem či sa to takto dá vyrobiť. Všetko treba pred výrobou prediskutovať, všetko sa môže upraviť. Dvere sú otváracie na pántoch. Je to takto vyrobiteľné? Váš návrh na použitie líšt? (označené vo výkrese) Aká by bola orientačná cena?

ich odpoveď:
Dobrý den,
Bohužel Vás musím zklamat, ale dle nákresu vytvořit nelze , nevytváříme variantu přivírání dveří k pevnému sklu.
S pozdravem
Naposledy upravil(a) kutilmil dne 07 bře 2023, 00:36, celkem upraveno 1 x.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#19 Příspěvek od kutilmil »

Firmu ingenio kontaktovať nebudem, lebo to je firma ktorá reálne neexistuje.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#20 Příspěvek od Valdano »

kutilmil píše:Firmu ingenio kontaktovať nebudem, lebo to je firma ktorá reálne neexistuje.
Aktuální výpis z obchodného registra SK je reálný.
INGENIO, s.r.o.
Sídlo: Dr. Valacha 1260/62, Skalica 909 01
IČO: 36 803 006
Predmet činnosti: mimo jiné je tam uvedeno "výroba skla, výrobkov zo skla a ich úprava"
Dátum aktualizácie údajov: 03.03.2023

Podle záznamů Finstatu viz tento odkaz mají i DIČ 2022413525 a od 2.8.2021 jsou registrováni jako plátci DPH a mají i tržby. Proč by na sebe zbytečně upozorňovali tím webem s nabídkou zakázkové výroby sprchových koutů když by to byla jen fiktivní firma ? Že by nějaká "pračka na špinavé peníze", ale na žádné milionové částky to moc nevypadá. Takže jim to "praní" asi moc nejde. :twisted:

Nebo se jen pletete, protože na jejich webu je uvedena adresa výrobní provozovny, která je v Trnavě. Ta adresa ve Skalici je jen fakturační tj. tam není žádná provozovna.

Kontakt:
tel.: 0902 159 673
e-mail: obchod@ingenio.sk

Fakturačná adresa:
INGENIO, s.r.o.
Dr. Valacha 62
Skalica

Výrobná prevádzka:
Chovateľská 1
917 01 Trnava

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#21 Příspěvek od Valdano »

kutilmil píše:Tu je vyjadrenie Ravaku
Dobrý den,
Bohužel Vás musím zklamat, ale dle nákresu vytvořit nelze , nevytváříme variantu přivírání dveří k pevnému sklu.
S pozdravem
Tak to se jich zeptejte co je potom ten sprchový kout na obrázku vlevo pod tím šikmým stropem, který mají na svém webu jako reklamu ? Dle mého názoru se ty dveře sprchového koutu přichycené na pantech evidentně přivírají k té levé boční stěně z pevného skla. Pro Vaše účely by obdobné provedení rohového sprchového koutu akorát jinak orientovaného snad mohlo stačit.

Obrázek

Na obrázku níže u sprchového koutu ze skla Ravak Brilliant je to přivírání dveří k levé stěně koutu z pevného skla vidět taky.

Obrázek

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#22 Příspěvek od Valdano »

kutilmil píše:Z Ravaku mi odpovedali, že moje dvere nevedia vyrobiť.
Tak se zkuste poptat ještě u firmy Roth. Dělají také atypické sprchové kouty na míru viz třeba obrázek níže a mají autorizovanou montážní firmu na Slovensku pro Trnavský kraj tedy i pro Skalicu.

Obrázek

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#23 Příspěvek od kutilmil »

Roth som kontaktoval. Zatial neodpovedali.
Ok. Pošlem to aj na tú ingemiu....
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#24 Příspěvek od kutilmil »

dopyt na ingeniu odoslaný.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#25 Příspěvek od kutilmil »

zatial ponuka zo skalice nedodaná. Ostatní tak okolo 1500 eur.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem se Ti stavil u sklenáře kterej opravdu umí. Skla do sprcháče jedině kalený, lepený je nehomologovanej nesmysl pro takovýhle použití. Jinak výroba náhradního skla je šílenej ranec, novej sprcháč je levnější. Atyp kouřový skla se zešikmením, cena stará 3 týdny vyšla na 19 tisíc CZK jen holý sklo bez kování.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

Dík jirko ale holý sklo bez kování je mně k ničemu.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“