Smrad spálené nafty

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Zakladatel vlákna vznesl téma "síra v plynu a její projevy" - TY sem cpeš blbosti jako síra v motorový naftě nebo teplota vzplanutí a ještě nějaký neprošlý pumpy, což s plynem a sírou v něm nemá nic společnýho. Uvědom si, jakej bordel sem TY bliješ. Žvaníš o věcech, na který se nikdo neptal, já se jen snažím korigovat tvoje dutinolebeční veletoče způsobený nadměrnou konzumací C₂H₅OH ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

inu Karle jak seš starej , tak seš tele . bélo

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Aha, na tohle ti došly argumenty, takže zdrháš jak ruSSáci od Kyjeva. No vida, aspoň něco na tebe funguje, když už ne nějaká stará s příruční zbraní v podobě válečku na nudle ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Jaké argumenty , píšeš samý kraviny vyčtený z wiki . Věci nerozumíš , tak je nacpeš na sebe bez spojitostí , protože je neznáš . Bav se s volem o sobotě , dyž jde v pátek na porážku .

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Lukas-Peca »

EKKAR píše:Zakladatel vlákna vznesl téma "síra v plynu a její projevy" - TY sem cpeš blbosti jako síra v motorový naftě nebo teplota vzplanutí a ještě nějaký neprošlý pumpy, což s plynem a sírou v něm nemá nic společnýho. Uvědom si, jakej bordel sem TY bliješ. Žvaníš o věcech, na který se nikdo neptal, já se jen snažím korigovat tvoje dutinolebeční veletoče způsobený nadměrnou konzumací C₂H₅OH ...
Já teda nevím, ale zakladatel vlákna se ptal na naftu a od prvního příspěvku se už raději do duchaplné diskuze nezapojil :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

@Forbiden, mám pocit, že mi auto začalo divně smrdět, když mi z turba začal "prochcávat" olej... Pak už divně smrdělo pořád, ale je to už pár let co s dieslem nejezdím a tenkrát jsem to moc neřešil.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Naftou jezdím málo. Ale zjistil jsem, že když ho nechám studený (nemusí mrznout) na místě nastartovaný při nakládání do kufru tak po chvíli motor změní zvuk a i z výfuku jde cítit takový smrad který jinak cítit nejde. Přikládám to tomu že katalyzátor a DPF předpokládají po startu rozjezd a tedy nějaký příval horkých plynů aby se dosáhlo požadované teploty. Pokud stojím na místě pomůže si po chvíli obohacením směsi....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Olej z turba by snad prochcávat neměl, tolik najeto to nemá. Ale v květnu mám emise, tak uvidíme. :D Zatím to asi svedu na ty biosložky.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od PavelFF »

Pokud to nejdřív nesmrdělo, pak po jednom natankování smrdělo, pak po dalším tankování zase nesmrdělo... tak to asi bylo naftou. Na pumpách se dějí občas věci.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Behemot »

esli sem si všiml, tak padlo jednorázový natankování nečeho s aditivama, tak co se vlastně řeší? :lol:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Právěže ne, když to smrdělo, tak jsem bral úplně obyčejnou. Teď mám prémiovou a smrdí to míň.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Behemot »

tak vobráceně

jak je to starý? co komprese (kruhy, sedla ventilů), vstřiky? se to často ignoruje, já sem postupně došel na to, že na 27 let starým motoru asi už obojí (kruhy a sedla) nebude nic extra, taky skoro nic jinýho proč by to blbě startovalo už tam není…a odpovídá tomu i to, že to inkrementálně stále hůř jede a pomalu už to fakt začíná hulit při větším plynu

palivo s aditívama může spalování zlepšit a třeba taky potlačit problém co tam už je

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od forbidden »

Na motor se ani nešáhlo, jen měním olej a filtry. Mám to dvanáctej rok a najeto 80 k.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Behemot »

po takové době by skoro nebylo marný do nějakýho ser-víca specializovanýho na čerpadla a vstřikovače zajet, ať je vyndají, změří a vyčistí, případně podle nutnosti zrepasujou, a dyž budou venku tak změřili kompresi, ať aspoň víš, jak na tom z hlediska opotřebení motoru seš

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Milane, není ta tvoje fordka náhodou jeden z prvních common-railů? Ty jsou hodně citlivý na kvalitu nafty, stačí maličko a přidřou se ty extravysokotlaký vstřikovače ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“