Vyuzitie MHB2501 pri riedeni LED matice

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#16 Příspěvek od nostalcomp »

Mahoney, já to ani neočekávám. Pochlubit se výsledkem, nebo alespoň poděkovat za radu, se na fórech dávno nenosí. Proto jsem si už zapíchal potřebné součástky do nepájivého pole a časem to prodrátuju a vyzkouším sám. Jen tak z plezíru. Zabere to míň času, než pročítání fór a psaní zbytečných příspěvků :) A nikdo tě nepochválí tak, jako ty sám :) Stejně jsem si chtěl vyzkoušet tu verzi MHB2502. A navíc budu mít hned novej článeček na svůj web. Tedy jestli se dokopu k tomu ho obnovit...

Stejně si myslím, že by to ani nezvládnul. O multiplexu podle mě nic neví, když se domnívá, že matici 8x8 LED může řídit staticky pomocí paměti 5x16 bitů. Ale neodpustím si poslední radu: velice pěkně a podrobně je vše vysvětleno v tématickém modrém amáru 2/1978. Je to sice "starý", ale ty principy jsou pořád stejný.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#17 Příspěvek od kajsmentke »

Samozrejme pozorne sledujem diskusiu, no zaroven sa snazim vymysliet zariadenie co najjednoduchsie, na programovanie a konstrukciu, preto sa ho snazim navrhnut bez serioveho prenosu, multiplexov atd. Koniec koncov dnes je mozne kupit DOT matrix LED display komunikujuci po dvojlinke z uPC.

V kazdom pripade si myslim ze to bez multuplexu je mozne zapojit

Obrázek

vystp z EEPROM su data, vstup bude adresa na celu abecedu staci 5bitov

@nostalcomp chvalim za nacrtok vyuzitia MHB2501 ... i ked to samozrejme koli mnozstvu dalsich suciastok a napajania -12V dnes naozaj nema zmysel, ale je to pekna inspiracia.

Pozrite ja som sa elektronike venoval kedysi davno este na baze TLL logiky, 74, casovacov 555, jednoucelove zajpojenia ako napriklad regulator teploty, ktore dnes kupite z aliexpresu za 2 eur este plne vselijakych funkcii takze to pre mna stratilo zmysel.
Teraz mam znova trochu casu na tento konicek paci sa mi moznost naprogramovat svaba ktory nahradi vsetku tu logiku, diskretne suciastky, casovacie obvody...

Uvediem priklad: Kym kedysi ten spominany regulator teploty zobrazoval teplotu len ako stlpcek lediek pomocov IO A277 teda priblizne dnes mozem vyuzit uPC ukazat pekne na displeji prestnu teplotu nastavit si rozsah od , do atd ... staci jeden svab z AD prevodnikom .... skuste toto navrhnut z TTL vide vam z toho neprakticke zariadenie z desiatkami suciastok a znacnou spotrebou energie

Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#18 Příspěvek od nostalcomp »

kajsmentke píše:V kazdom pripade si myslim ze to bez multiplexu je mozne zapojit
Fakt to nejde. Tady na tom obrázku můžeš potrénovat:
Přílohy
Matice 8x8 LED
Matice 8x8 LED

Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#19 Příspěvek od nostalcomp »

Zde jsem ten obrázek LED matice ještě dodatečně rozhýbal (dole na stránce): http://www.nostalcomp.cz/disp_pole_pnp.php

A tady jsou ty displeje, o kterých se zmiňuješ na začátku (HDLU-2416) a pak také displeje se sériovou komunikací (HCMS-2902): http://www.nostalcomp.cz/disp_led_5x7.php

Zbytek stránek ještě není 100% funkční.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“