DU10 na ND

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#16 Příspěvek od renda15 »

marshal: soukromá zpráva

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

renda15 píše:
Kremik píše:Mám MP80 s přerušeným vláknem. Dělal jste to někdo? Myslel jsem, že je na hrotech. Otevřel jsem ho, kouknul, a zase zadělal :D
Je to pakárna, ale dá se to. Otázka je, jak to dopadne s citlivostí. Správně se má magnet namagnetovat externí cívkou a střídavým polem potom snižovat magnetismus až to má kýženou citlivost.
Ne že bych to vzdal, jen jsem si tento druh opravy odložil na vhodnější chvíli. Systém s vláknem jsem nikdy nerozdělával, tak nevím co mě čeká a ani nemám to vlákno. Nevím jestli půjde použít to původní nebo se to vždy někde přetrhne a je to jen na výměnu. Ale asi využiju toho, že ho tu někdo nabízí. Citlivost mě netrápí, celé to vlastně budu páchat jen ze zvědavosti a pro rozšíření obzorů. Do ničeho konkrétního ten měřák nepotřebuju. Informace že se takhle "sahá" do magnetu je zajímavá. Nevím však, jestli doma vyvinu tak silné MG pole, abych magnet ovlivnil. Klidně ten měřák obětuju jako pokusný kousek, když z toho nakonec vyleze i něco použitelného, tím lîp. V podstatě mám rád takto vzkříšené věci.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kulikus »

Jeho střídavý rozsah měří do vyssích stovek kHz. Indikuje do 1,2MHz.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“