Samoprznící se Widle (v tomto případě W7)

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#16 Příspěvek od jardafiala »

JirkaZ - jak mě widle se..u tak jsem zkusil instalaci UBUNTU (vytvoření instalačního media RUFUSem, stažení ISO, vyzkoušení funkce UBUNTU bez instalace, poté instalace na další USB), instalace už běží od rána, něco se tam děje ale vypisuje nějaké blbiny, už bych to zrušil ale jsem zvědavej jak to dopadne.

Jo a pořád nemůžu najít user agenta v Opeře :x Ne že bych až tak potřeboval ale když to šlo v chromu tak to snad najdu i v Opeře. Akorát podle návodu na netu to nějak nezvládám....

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#17 Příspěvek od JirkaZ »

jardafiala: když to běží od rána a "něco" se tam děje, tak jsi to měl dávno vypnout. Skončit to nemusí taky nikdy. Zejména dnes a mnohem více u notebooků není každý hw Linux kompatibilní (proč? - třeba protože zjevné či tajené kartelové dohody).

Ono je totiž potřeba vědět, co se tam děje. Pokud k věci přistupuju způsobem next - next - finish, tak se snadno stane, že něco nejde a já vůbec netuším, vo co go.

U Linuxu je potřeba především chtít, chtít a chtít, a pak ještě chtít. Jestliže čekám něco jako "bezproblémové widle zdarma", tak to nefunguje.

Jo, já mám na všech PC jenom Linux, widle pouštím tak 2x ročně a jsem úplně spokojený. Ale naučil jsem se s tím systémem pracovat. Odměnou je mi svoboda převážně bez diktátu (upozorňuju, že všem jedincům toto nevyhovuje).

K té Opeře: tohle nefunguje?
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 28 bře 2023, 17:12, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#18 Příspěvek od nixdorf »

ak jardovi coby "widlofskej ofci" vadilo, že mu nepriradilo jedno jediné písmenko diskovej jednotky vo Win, tak nech sa potom prichystá na triviálne, ľahko zapamatatelné automatické mount pointy v *nix, napr. /media/mnt/7AF19CF2104 . Nepáči sa? Šup do terminálu.
Vôbec, ak ti niečo nepôjde, stráviš hodiny a hodiny editovaním všakovakých konfigu rákov a shell skriptov, ktoré - ak to rozbiješ úplne - budeš editovať v editore, ktorý bez Googlu nebudeš vedieť jak ukončiť.

U Linuxu je potřeba především c̶h̶t̶í̶t̶,̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶ ̶a̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶,̶ ̶a̶ ̶p̶a̶k̶ ̶j̶e̶š̶t̶ě̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶ mít jinak zadrátovanou kebuli. Ale až si prejdeš sudom, judom, aikidom a inými východnými bojovými umeniami na to, aby si do systému hodil polofunkčný driver na zvuk, tak ti to zvýši ego natoľko, aby si mohol s kľudným svedomím ostatných cejchovať widlofskými ofcami. :wink:
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 28 bře 2023, 17:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#19 Příspěvek od JirkaZ »

nixdorf: ty jsi vážně blb...

Pro ostatní: jednotku si může "namapovat" jako úplně cokoliv. Jelikož jsem z dob widlous typickej klikač, tak ani s Linuxem jsem před léty nezačínal jinak. Co nešlo "klikoidně", to jsem v podstatě nepoužíval.

A dnes? Totéž, s jediným rozdílem: z vlastní vůle jsem začal konzoli občas používat. A proč? Protože práce v ní je v určitých případech mnohem efektivnější. Napřed jsem tomu nevěřil (pozůstatek z widlousové zblbělosti), dneska to vím.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#20 Příspěvek od jardafiala »

next, next nefunguje, nechávám to běžet ze zvědavosti. Výpis (nechce se mi k tomu teď chodit) psal zřejmě něco o zvukovce a zmiňoval adresu 0 a 999 (že jednu z nich nemá) a psal něco o spouštění a nedějte to. Ono to asi (tedy instalace) nedopadne tak jsem to neopisoval abych si to přesně přeložil....Kdysi jsem LINUX používal na notebooku ale to už je historie, začíná jaro tak se k hlubšímu studiu co a jak v LUNUXu funguje dostanu asi až na podzim.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#21 Příspěvek od nixdorf »

Vidíte? Môj posledný odstavec splnený do bodky. :wink:

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaZ »

nixdorfe, kolik v mrtwošrotu platí za lživé "influencerství"? Nebo to děláš z přesvědčení?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#23 Příspěvek od nixdorf »

a to som ešte zabudol uviesť, že tie konfigu ráky a skripty sa budú líšiť per distro, co nájde v tutoriáli pre u-bububu-ntu už nebude platiť pre Fedoru, a podobne.
Už sa jarda pripravuje na čítanie logov a výpisov aby ten krám mohol vôbec nainštalovať, nebudem mu kaziť to predprojektové nadšenie. Aspoň sa naučí pracovať s grep-om, aby tie traktáty mohol filtrovat, a možno dôjde i na regulárne výrazy, čo ocení - uznáš sám Jirko, nie nejaké blbé klikanie a očakávanie, že niečo bude funkčné na prvýkrát, ako sa na 21. storočie patrí. Na osemznakový príkaz "diskpart" bude ešte rád spomínať. Vôbec, čo čakať od OS ktorý má na trhu podielové zastúpenie až jedného percenta :D

A nie, neplatia ma ani widle, ani ofce, ani mrdkošrot či iné invektíva tvojho nafuklého ega. Ja som na výplatnej páske slobodomurárov a židojašterov, tí platia viac.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#24 Příspěvek od jardafiala »

Ono dovádění s DOSem a WIN š.11 a hledání ovladačů kdy k rozchození CD mechaniky (jedna z prvních na které se šuplíček vysouval a zasouval ručně, ještě ji mám schovanou), nastavení pindíků a editace adres portů v msdos.sys případně autoexec.bat byl taky divoký boj. Případně vytvořit virtuální disk z paměti a do něj nakopírovat command.com a napsat k němu cestu...jo to byly časy. A už jsem toho většinu zapomněl. Na klik, klik, přeskoč, udělej, smaž na to se zvyká snadno, použít tu věc co zabraňuje vniknutí vody do krku občas bolí.

Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#25 Příspěvek od nostalcomp »

Taky přidávám něco k Opeře: How To Change User Agent in Opera, ale nezkoušel jsem to.
JirkaZ píše:Když je někdo widlousová vofce, tak si to holt užije.
Takový "výkřik" už mi v dnešní době připadá vážně hloupý a ubohý. A to jsem spíše odpůrce MS.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaZ »

nostalcomp píše:
JirkaZ píše:Když je někdo widlousová vofce, tak si to holt užije.
Takový "výkřik" už mi v dnešní době připadá vážně hloupý a ubohý. A to jsem spíše odpůrce MS.
Mně to připadá jako čím dál potřebnější, jakkoliv to někomu může znít primárně urážlivě. Tak to ale není míněno - nepopírám a nebudu nikomu vymlouvat, že to tak může cítit, ale primárně je to míněno jako konstatování statu quo.

Jo a stejná ovcovitost se projevuje třeba u Androidu nebo ajfounu (tam jsem bohužel jeden ze stáda, neb jsem zatím nenašel funkční náhradu).

Pár odkazů ke studiu (pro některé jedince zcela zbytečné):
1
2
3
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

jardafiala píše:Zdar, teorie co bude a nebude fungovat jsou pro mě v tuto chvíli nezajímavé, kdyby to šlo (přesvědčit spořku že mám W10) tak to zkusím. Když Mbank normálně funguje na W7 tak by mohla fungovat i spořka.
Tak už ti to tu bylo popsáno a o žádné extra funkce se nejedná, ale jen o ojebávky maníků české spořitelny jako kdysi s WXP. Protože mám teď čas a náladu, tak ti to popíšu přesněji ve třech krocích a pochopíš, o co jde doopravdy. Jen na začátek jsme vymyslel hlášení o novém OS Mamlas. :lol:
Úpravy ve Foxce:
a) do adresního řádku vložíš "about:config" bez uvozovek a odklapneš, poté potvrdíš souhlas s hláškou o riziku
b) do řádku nahoře, co se ti tam ukáže, tak dáš "general.useragent.override" bez uvozovek a hned se ti najde hledaný parametr a zvolíš případně textový řetězec
c) do pole vedle napíšeš např. to Mamlas pomocí té tužky vpravo
Vyskočíš ven, jdeš na george.csas. cz a vše funguje. můžeš tam napsat i původní text upravený např. pro W12 atd. Je to tvoje informace a nemusíš ji každému tazateli po internetu sdělovat. Pokud se najdou exoti, co porovnávají jen to, co tam odpoví W7 nebo W8, tak jim bude i ten Mamlas vyhovovat.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od pocitujlasku »

nostalcomp píše:
jardafiala píše:Pokud je tou "spořkou" myšlen George, tak ten normálně na W7 funguje. Jsou to webové stránky a na ně se "chodí" aplikací - browserem a nikoliv přímo woknama (potažmo operačním systémem jako takovým). Takže pokud jeden a ten samý browser dané verze umí potřebné technologie a lze ho nainstalovat na W7 i na W10, tak nevidím jediný důvod, proč by ten na sedmičkách neměl umět korektně a bezpečně pracovat s určitou stránkou, zatímco ten na W10 ano
Zabudas na jeden drobny detail. Browser vyuziva vela funkcii priamo zo systemu, okrem ineho aj sifrovanie, takze ak banka vyzaduje nejaky novy sposob sifrovania, ktory v starom OS nie je, tak ti nepomoze ani najnovsi prehliadac.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Napriklad Firefox nepouziva systemove SSL.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#30 Příspěvek od DedVseved »

K Georgi patří George klíč a dnes se vše zvládne i z telefonu, takže prohlížeč v obstarožním systému nemusí být prioritou. Trvalé a inkasní platby jsou většinou nastaveny dlouhodobě a při jednorázových platbách kopírovávat čísla a kontrolovat je, když telefonem jen cvaknu QR kód, není nic složitého ani pro důchodce.

Odpovědět

Zpět na „Software“