Domoticz

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#16 Příspěvek od Cust »

Jak zaútočit? Ti houká? Mě jen vadí, že se u každého vlákna řeší ... No, jen jsem tě upozornil, že je to zbytečné.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

To JirkaZ: použiju Tvoje slova: Považoval jsem Tě za rozumněji smýšlejícího... Nevím, co tě vede k těm negativním závěrům, ptal jsem se na řešení a né na hakrařinu, tělocvik a jiný nesouvisející věci.
To hlídání chajdy není žádná zabezpečovačka, ta tam už je léta. Ale je tam třeba radonová úpravna vody, akumulační topení, řízení čovky a pod. Přes GSM SMS bych se nedoplatil, nejlíp vychází furtopřipojení. A jelikož to jsou různý uzavřený systémy různých výrobců, musím si to propojit sám.

A překroutit to na kontrolu počtu polen v kotli , to už je opravdu dost mimo mísu. Jestli nemáš nic konkrétního k tématu, tak to prosím nekomentuj.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Měl jsi napsat hned, na co to je (pojem hlídání chalupy normálně vede k jiným závěrům).

To, že něco s něčím nesouvisí, bývá hluboký omyl, zpravidla způsobený nedostatkem informací (a jak vzniká ten, to už nebudu rozvádět).

Ještě konkrétně k věci: vřele Ti doporučuju, aby to připojení po netu bylo výhradně pasivní (tj. sledování, ne ovládání) a aby to nebylo nikde v žádném cloudu. Důvody snad nemusím rozvádět.

Kontrola polen mě napadla jako úmyslně nejabsurdnější odezva na ten Javascript (který osobně nesnáším - je toho plný web a z mé strany coby uživatele jsou s tím jen potíže). Já se elektronikou hrozně dlouho živím, pořád ji mám nějakým způsobem rád, ale na co jsem alergický (a v souvislosti s tzv. pokrokem čím dál víc) je její "zbožšťování" a neustálé nekritické nasazování těch posledních "výkřiků".

Viz (nejen) zdejší šílené debaty o ještě šílenějších systémech v autech atd.

Ony totiž doby, kdy elektronika byla pomocníkem, jsou vlivem těchto tendencí dávná minulost.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“