Galvanický oddělovač pro satelitní rozvody

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Custe, nevím, jak máš přísné podmínky na zvlnění, EMC a pod., ale doporučuji co nejblíž k těmto DC/DC modulům přidat i nějakou malou keramiku z hmoty C0G (NP0). Docela to občas umí svítit.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli to umí co píšou .. Hledal jsem to levněji na china , ale nee . Jestli to umí zároveň signál , což nic není , i DC je to super .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#18 Příspěvek od Cust »

Michal22 píše:Custe, nevím, jak máš přísné podmínky na zvlnění, EMC a pod., ale doporučuji co nejblíž k těmto DC/DC modulům přidat i nějakou malou keramiku z hmoty C0G (NP0). Docela to občas umí svítit.
Jojo, toto tuším nejede na vysoké frekvenci, ale kondíky dávám keramiky, většinou X5ky, NP0 v mikrofaradech už jsou drahý nebo velký. Každopádně k DCDC, kde jedu v MHz, tak to chce konstrukci ve tvaru mikrohnízda s kondíky v malém pouzdru hned na nohách švábu... A taky rozlitou zem a v každé vrstvě jinou, aby nevznikaly štěrbinové antény - někde jsem kolem toho dělal i malou plechovou krabičku - to když mi to prevíti měřili na EMC. A navíc, je to hybrid, takže nějaký blokovací kondík už v tom je...
PS: Podmínky (ve většině případů) mám naštěstí takové, jaké si stanovím sám. Jde o to, abych měřil ve skříni se zdroji a měřáky v nA/µV. Nic jiného mě nezajímá... Spíše mám problém, že okolí ruší o několik řádů výš - 100 kW/25 MHz ostře klíčovaný modulátor na stovkách Hz. :?

Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od standafor »

Osobní zkušenost s touto věcí: ruší celé pásmo FM. Skončilo to v šuplíku :-(

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “