cena za část louky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Neumět najít něco v katastru? Bože. To umějí moji rodiče (75+) a v životě se něčím takovým neživili...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Začínám se přiklánět k názoru, že každýmu, kdo se o svůj majetek odmítá postarat nebo se postarat o to, aby se za něj za úplatu postaral někdo jinej, by měl bejt takovej majetek odebranej bez náhrady ... Tak buď něco vlastním, a pak se postarám, aby si to udrželo hodnotu - anebo to nechci, pak se musím postarat o to, abych se toho zbavil - a že na to budu muset vynaložit čas a nějaký oběživo si pak můžu vykompenzovat tím, že si nasadím cenu podle svýho - v rámci možností. Anebo to prostě nechám udělat někoho jinýho, ale pak taky musím počítat s tím, že mu za to budu muset nějak a něčím zaplatit - formou provize, podílu na prodejní ceně nebo jinak ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Hele, to, cos sem postnul, není územní plán, ale jen jedna drobná změna.
Územní plán vypadá jinak, je pěkně barevně flekatý podle toho, jak je která plocha využitá, a jinak jsou vyznačené změny, ke kterým dojde. Ten liptálský má několik vrstev, to jsou ty přílohy. Ale ten tě zatím nemusí zajímat, to až pak.
Ze všeho nejdřív musíš v katastru najít tu svou parcelu a v mapě mrknout, o kterou její část je zájem. A pak můžeš dohledat v územním plánu, jestli se s tím kouskem louky na něco počítá, a čemu brání, že ji vlastníš.
Nakonec můžeš tu louku nabídnout celou, ať ti pak nezbude někde, kam se přes cizí pozemky nedostaneš.
Nebo mi do SZ pošli číslo parcely a já ti pošlu odkazy, kde to uvidíš sám.
Naposledy upravil(a) Hill dne 09 dub 2023, 18:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#19 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: protože ty nevíš, co je to hospodařit s 10tisíci na měsíc, tak nerozumuj.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#20 Příspěvek od jirkati »

Na stránkách "Nahlížení do katastru" ten pozemek poměrně snadno podle jeho čísla najdeš. Když si pak třeba porovnáš ortofoto se satelitním snímkem stejného prostoru třeba na Mapy.cz. Tak docela uvidíš souvislosti s okolím. Další neocenitelné údaje pak můžeš získat na příslušném obecním úřadě, protože tam obvykle znají svůj Uzemní plán i případné připravované změny. Prostě musíš hledat informace tam, kde jsou. Bastlírna tím místem asi nebude.
Po několika podvodech s pozemky a nemovitostmi, zveřejněnými i na netu, si pro jistotu kontroluju Katastr nemovitostí každého půl roku. A po zveřejnění, že se při placení poplatků za odpadky se po celé republice objevili kýmsi přihlášení občané UA ve větších nemovitostech v soukromém vlastnictví, jsem si na Obecním úřadě ověřil i počet trvale bydlících osob v mém domě. Naštěstí zatím vše OK.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#21 Příspěvek od starecd »

Hill:
a co vyčteš z tohoto, nic o čem jsi psal na mapě není. Aspoň mám vlastníka.

Stavby
Na LV nejsou zapsány žádné stavby.
Jednotky
Na LV nejsou zapsány žádné jednotky.
Práva stavby
Na LV nejsou zapsána žádná práva stavby.

Víc z toho nevytáhnu, Jardo moc dík aspoň za to.
Naposledy upravil(a) starecd dne 09 dub 2023, 19:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

starecd píše:JirkaZ:jen do mě, nejsem úředník na katastru ani se jím stát nechci, sorry, že jsem se zeptal
Víš, on až se JirkaZ naučí ve správnou chvíli mlčet a svoje zkušenosti předávat bez jisté arogance, stane se platným členem EB.

Zatím mě jen nutí zapínat o víkendu administrátorský počítač a psát podobné příspěvky, jako je tento. Z mobilu sem totiž zásadně nechodím. Jen sleduju dění.

Ale že je (téměř) nepoučitelný, to vím už teď.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#23 Příspěvek od starecd »

jirkati: já tam vidím kulové a co se týká územního plánu to abych na to tak obětoval týden, ale to už jsem psal.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Yarda1 »

Pokud je to tenhle pozemek, jste tam dva spoluvlastníci.
Nejsem odborník, tak ti neradím. Akorát jsem si vzpomněl, že rodiče byli spoluvlastníci nemovitosti, měli jednu polovinu, druzí spoluvlastníci měli druhou polovinu. Ale chápalo se to jako IDEÁLNÍ POLOVINA, tak to nešlo rozdělit "vaše je přízemí, naše je první patro", vy to asi budete mít podobně. Tak ti (nebo tomu co to za tebe bude dělat za peníze) nezbyde než jednat s druhým spolumajitelem. Nechtěl by to od tebe koupit on?
Přílohy
pozemek.JPG
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

A proboha živýho PROČ ??? Dyť ti stačí najít si na netu kontakt na příslušnej obecní ouřad a napsat jim na pozemkovej odbor případně přímo starostovi žádost o info MAILEM!!! A počkat si na odpověď, co požadujou jako protihodnotu nebo jakej doklad jim máš k posouzení žádosti předložit - ono totiž už dneska fungujou zákony, nařizující komunálním orgánům povinnost poskytování informací a taky používání elektronický komunikace a jsou tam i lhůty, v jakejch tu odpověď musejí poslat ... Na co bys musel obětovávat víc jak hodinu času na takovýhle zjištění informací? A nebo tam zavolám v ouřední hodinu, někdo to zvednout musí a optám se, komu mám žádost o info adresovat a co k tomu přiložit - já pořád nechápu, v čem je takovej problém tyhlety potřebný informace o konkrétním kusu louky zjistit v dnešní době v pohodlí i z druhýho konce světa?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Konečně trochu posun. Zvednu telefon, zavolám místnímu starostovi, jaká je cena v místě obvyklá. Pokud se nic nedozvím, budu pokračovat dál. Katastrální úřad má tuším taky telefon.

Dneska se dá prodat ve spoluvlastnictví třeba třetina domu, pokud se najde kupec na polovinu louky, proč ne. Cenově to budou desítky Kč/m²
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#27 Příspěvek od starecd »

Hill: už, abych se toho zbavil, je to fakt jen na trávu:
Bonitovaná půdně ekologická jednotka 7.20.44 legislativně spadá dle Vyhlášky o stanovení tříd ochrany č. 48/2011 Sb. do V. třídy ochrany zemědělského půdního fondu, její aktuální základní cena podle Vyhlášky k provedení zákona o oceňovaní majetku (oceňovací vyhlášky) č. 441/2013 Sb. je 2.09 Kč za m2 a bodová výnosnost této půdy je na stupnici od 6 do 100 vyjádřena hodnotou 19. Jedná se o produkčně málo významné půdy.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#28 Příspěvek od starecd »

Karle: jestli to funguje, jak u nás, tak žádný stavební úřad tak do Vsetína a to už rozhodně řešit nehodlám.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:Hubert_79: protože ty nevíš, co je to hospodařit s 10tisíci na měsíc, tak nerozumuj.
Marně si asi lámu hlavu s tím, jak tohle souvisí s uměním najít ve veřejné databázi nějaký údaj a dál s ním pracovat. Nebo vyvinout nějakou aktivitu, někam zavolat apod.
"Řešit to nehodlám"... Bez komentáře.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

starecd píše:Karle: jestli to funguje, jak u nás, tak žádný stavební úřad tak do Vsetína a to už rozhodně řešit nehodlám.
Do prdele PROČ STAVEBNÍ OUŘAD?????? Ti s tím nemají nic společnýho, ti si mají co hledět nějakejch cihel a tvárnic, ne nějaký louky! Já jsem ti jasně napsal, že máš psát/volat na ÚZEMNÍ ODBOR, pokud to je nějakej větší ouřad, kde na to mají pověřenou osobu, nebo přímo starostovi - aby ti poradil, kdo to bude u nich vyřizovat. Já vím, že ten starosta se tím zabejvat nebude, buď ti jednoduše odepíše "Vážený pane, svůj problém, řešte s panem/paníXYZ, má telefon 123456789 nebo mail osoba@ouřadobce.cz. Podpis: Starosta." - anebo ti odepíše rovnou ten ouředník, kterýmu to starosta přepošle dvojím kliknutím s poznámkou "Zařiď to!". CO JE DO PRDELE NA TOM TAK NEPOCHOPITELNÝHO A NEZVLÁDNUTELNÝHO I PRO DŮCHODCE?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“