osciloskop a vertikální rozlišení

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#16 Příspěvek od alxa »

Když von si ten Digital občas vymýšlí. (Je špatně nastavený uzivatelem). Pokud je nějaký hodně kostrbaty signal, tak si ho radši zkontroluji na analog. osciloskopu, pokud to jde. Jestli co vidím, odpovídá realitě.
K šířce pásma osciloskopu - Docela jsem se divil když u osciloskopu Siglent (šířka pásma 100Mhz) obdélník 1kHz nebyl úplně bez chybky, po odemčeni na 200Mhz je obdélník v pořádku. Zmizelo male zaoblení na náběžné hraně , ktere se nedalo vykompenzovat na sonde. Obdélník měl hodně rychlou nabeznou hranu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když jsem si koupil svůj první ruský digitál, ještě s obrazovkou, co se používala třeba v TV Šilelis (my jsme tomu říkali šílenec), viděl jsem vzorkování 100MS/s, tak jsem čekal zázrak. Dostavilo se obrovské zklamání.

Ta bedna vážila minimálně jako kastl piva, celý to chladil ventiláror o průměru cca 15cm (včetně hluku) a ve výsledku to neumělo v podstatě nic, jen hromadu teček. Ale je to hezká rarita, mám to ve sklepě a přemýšlím, co s tím dál, jestli vytěžit na materiál, nebo darovat do muzea.

Mimochodem, když se podíváte na promo fotky nějakýho levnýho digitálu, je tam vždycky jen obdélník či sinusovka. Případně spektrální analýza.

Od té doby se držím hesla, že na digitál se hodí digitál (taková analýza RS232 či I2C je dost dobrá věc), na analog (včetně měničů) se hodí analog.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“