Dell Latitude E6430

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Tohle se mi stávalo hlavně u XP, když jsem jim vytvořil partition z vyšší verze OS, typicky W7. Nestalo se mi to nikdy při přemazávání stejné verze OS.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Ne, tady byly W7, které měly přístup přes heslo a známej chtěl čistou instalaci, že to tam jen tak leží. Prakticky vše ok, ale chycenej bootsektor. Nakonec z BIOSu A11 jsem to tam dal na verzi A25.
Jinak to, co píšeš, tak se stává u všech woken nachystaných pod vyšší verzi.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#18 Příspěvek od golemson »

Ještě k Dellům. Pokud se podíváš na web podpory https://www.dell.com/support/home/cs-cz/?app=products a zadáš Service tag (číslo napsané na spodku NB), Vyskočí ti všechny ovladače pro tvůj stroj. Dokonce i BIOS se aktualizuje přímo z oken.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

To už všechno mám a měl jsem i W7 stažené přímo na to číslo.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#20 Příspěvek od golemson »

Ještě k těm restartům. Ty restarty nezpůsobuje ta nově nainstalovaná verze, ale stále spuštěná instalace buď z DVD nebo USB, která kvůli zápisu do systémové oblasti HDD z předchozí verze woken nedokáže předat BOOT té nové instalaci. Prostě jí musíme říct (viz ta kulišárna), že je nová verze systému. A to je vše. :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

To je ale pitomost. Pokud skutečně proběhne restart, tak už žádný instalátor z USB/DVD neběží. Jen se pak nemá co spustit, není odkud nabootovat. Pokud by došlo znovu k bootu z instalačního média, tak si toho všimneš, zvlášť v případě DVD.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#22 Příspěvek od golemson »

Asi jsem se špatně vyjádřil. Nevím, jak to přesně napsat, ale skutečně rebootuje verze z instalace, která je špatně zapsaná na disk. Sice není již spuštěná z DVD, ale je to ona. Na disku je zapsaný boot link pro tu starou instalaci, ale systém je nový a tím pádem to při bootu zhavaruje. Proto musíme ten boot link upravit, protože to instalačka neudělala a nový systém to sám neudělá, protože zápis je v servisní oblasti disku.
A po dokončeném prvním bootu už to nedělá, protože pak již plně bootuje nový systém.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“