čínský měřič součástek

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#16 Příspěvek od JirkaZ »

Mě vážně fascinuje, jak někteří diskutující reagují... Ono je lepší žvanit, urážet atd. než hledat nudná fakta, že?

Věcné odkazy k dalšímu studiu:


1

2

3

4

Závěrem: jak je obecně známo, tak tento dnes v mnoha modifikacích existující tester je původně německý a PRCák pouze zneužil autorův skvělý open source projekt (třeba tak, že čas od času v různých verzích toho testeru má zamčený firmware atd.).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od Valdano »

Ano díky za konečně hodnotný příspěvek do toho tématu. To je dle mého názoru ten typ testeru, který je na obrázku tazatele včetně té nástavby s displejem na DPS.

Zdá se, že po připojení baterie by měl tester aspoň na chvíli zobrazit verzi i bez stisknutí tlačítka čímž dává najevo, že je zapnutý a připraven k testování, které se zahájí až po stisku tlačítka TEST. Na videu je patrné, že pokud se testovaná součástka odpojí tak po chvíli displej sám zhasne a další test i zobrazování na displeji se poté projeví až po dalším stisku tlačítka TEST.

Nicméně záleží co je v tom testeru, který má tazatel, za firmware a nakolik se případně liší od toho, který indikuje zapnutí už po připojení baterie krátkým zobrazením verze na displeji i bez stisku tlačítka. V tomto ohledu je pak nejisté to co přesně měl tazatel na mysli když uvedl "Ted po zapnutí dělá toto". Jestli tím měl na mysli to, že se po připojení baterie namísto zobrazení verze objeví to hlášení o chybě (což by mohlo naznačovat závadu) a nebo to, že se objeví to hlášení až po stisku tlačítka TEST což by znamenalo jen to, že v patici není nic zapojeno. Bohužel tazatel byl v tomto ohledu až zbytečně příliš stručný.

Obrázek

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Valdano: každopádně tento typ testerů lze prakticky vždycky opravit. Ne z finančních důvodů, ale z principu a proto, že jsme na ebastlírně.

MCU bývá ATmega328 (nebo příbuzné typy), k tomu jeden z mnoha existujících displayů a různé vzájemné zapojení, resp. doplňky.

Typů firmware je moře, největší odlišnosti jsou kvůli různým displayům a taky s ohledem na různé výsledné funkce přístroje. Lze modifikovat/psát/kompilovat vlastní fw, pokud někdo má ty schopnosti a chce se mu.

Odkazy, co jsem uvedl výše, jsou jen nepatrným základem, ten projekt se časem rozrostl do takřka obřích rozměrů.

Jo a ke kritice toho zařízení od některých "nadlidí" (už jsem ji tuším někdy v minulosti viděl i tady): ne, není to precizní laboratorní měřák za dlouhý prachy (obvykle z cizí kapsy), ale levné univerzální zařízení, které skvěle poslouží k rychlé orientaci v parametrech či k identifikaci součástky.

Při pochopení a respektování jeho možností a omezení není co řešit.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#19 Příspěvek od Valdano »

JirkaZ píše:Valdano: každopádně tento typ testerů lze prakticky vždycky opravit. Ne z finančních důvodů, ale z principu a proto, že jsme na ebastlírně.
Naštěstí se zde vyskytují i ti co se snaží opravdu pomoci a ne jen ti co se někdy víc než pomoci snaží spíš někomu nadávat. Nejen to, ale i fakt, že ten tester vychází z open source projektu by mělo být motivací pro tazatele, aby se zde k tomu vyjádřil podrobněji. Pokud se skutečně jedná o nějakou závadu toho testeru tak je zde možnost, že tu najde pomoc k tomu, aby se mu to podařilo úspěšně opravit.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#20 Příspěvek od SMITH »

Všetko o tých to AVR component testeroch je TU
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#21 Příspěvek od JirkaZ »

Všechno určitě ne, ale je to další dobrý rozcestník informací (před nějakou dobou jsem využil i ten).

Vtip je totiž v tom, že jednak je rozsáhlost projektu opravdu velká, jednak pořád něco přibývá...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#22 Příspěvek od Sandal »

Valdano píše:
Sandal píše:Pro srandu jsem asi před měsícem koupil za pár stokorun tento tester.
Můžete sem prosím dát na něj odkaz do eshopu? Taky bych si ho pořídil.
Sandal píše:U meho se po připojení baterie neděje nic. Po stisknutí tlačítka "test", a nepřipojené součástce objeví hláška, jako je zde na fotce. Není to žádná závada, jen není připojena testovaná součástka.
Jsou tam dvě tlačítka. Jedno OFF a druhé TEST. Po připojení baterie se tedy na displeji toho testeru nic neobjeví. Je tedy otázkou zda je po připojení baterie ten tester již zapnutý a jen nic nezobrazuje a nebo zda ještě zapnutý není dokud se nezmáčkne tlačítko TEST. Dá se tím tlačítkem OFF tester jen vypnout a nebo i zapnout aniž by zahájil testování a nebo se musí pokaždé zapnout jen tlačítkem TEST a vždy tedy po zapnutí zahájí testování?
Aha, tak to ne. Já mám trochu jinej. Kupoval jsem to tady: https://1url.cz/8r7jm
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“