Sériová komunikace ESP-01 8266 a Arduino Nano

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#16 Příspěvek od Cowley »

Já tam vidím Nano a ne ProMini :(

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od Valdano »

Celeron píše:Hned v prvním příspěvku je napsáno, že to posílá do ProMini.
Téma má název "Sériová komunikace ESP-01 8266 a Arduino Nano" a první příspěvek byl tazatelem modifikován naposledy včera a nyní se v něm píše "Arduino Nano: kód ...". Pokud tam bylo dříve napsáno "ProMini" tak to měl tazatel možná chybně popsané a poté co si té chyby ve specifikaci Arduina všiml tak to prostě opravil a nyní tedy platí "Arduino Nano".

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

No ono tam ESP 01 8266 taky původně nebylo. Tak potom něco věšti....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#19 Příspěvek od Mahoney »

Já to taky přehlídnul, a hlavně tu je ještě vedlejší vlákno kde psal, že to cpal do Mega2560. O Wemos D1 jsem tu neviděl ani slovo, psal že to cpal do ESP-01 z GM a dokupoval si tam pak ještě adaptér. Wemos D1 mám já, jen tak mimochodem (ale R2), ovšem na něm je ESP-12F přímo od Espressif (stejně jako na D1 mini, a čip v novější revizi, než má on).

A psal jsem, že blbost je AI (Artificial Intelligence), jestli si někdo musí chodit pro nerady k AI (která ani neumí číst), tak ho upřímně lituju.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od pocitujlasku »

Mahoney: AI je dobry sluha, ale zly pan. Dokaze vela veci a casto ta vie nakopnut, ktorou cestou ist.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#21 Příspěvek od Mahoney »

Něco jako džin z láhve, občas splní přání, ale stejně tak nějak po svém, že? Neumí milovat a nemá svědomí, má jen nějaké základní zadání a učí se ho plnit "plusmínus v nějakém spread spektru", je to v podstatě jen hromada uložených událostí, rolí, které spolu navzájem nekomunikují, úplně stejně jako je to u schizofreniků, a navíc je vždycky jen reakční, invenční (kreativní) být neumí, to jde totiž úplně odjinud. Nemá duši, není to živé, je to jen trochu "chytřejší" automat. Věci jako ChatGPT jsou jen návnada, vějička aby to lidi snáze přijali, aby pomáhali utvářet egregor… stejně jako filmy typu Terminátor a podobně. Komupak tohle asi vyhovuje, že (řečnická)? Pročpak to asi systém a režimy tolik glorifikují? Kdo zná příběh o Golemovi (ten původní, kde byl Golem nakonec zničen), dojde mu, že už kdysi to bylo varování, že nemáme oživovat hlínu (křemík) šémem (schématem), že to prostě nemáme dělat. Už dnes existují AI, které nemají srdce ani svědomí, ale mají svěřené zbraně. Dál to tu rozebírat nebudu, chytrému stačí napovědět.

K tématu - mjana by se tu měl ukázat častěji než jednou za týden, pokud to tedy myslí vážně, a needitovat počátek vlákna když už má to vlákno (navíc ne první) dvě strany a víc. Jinak je to jen maření času a snahy druhých.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od pocitujlasku »

Ach, zase tie konspiracie o zniceni ludstva a ovladnuti sveta. Dofrasa, sme na elektro fore, tak sa bavme v tejto rovine. A tu AI dost pomaha. Ked mam nejaky problem, tak sa nemusim prebijat stovkami roznych rieseni a skusat milion moznosti, ale opytam sa AI, ktory to ma uz zanalyzovane a ponukne mi par moznosti, ktore su vyskusane, otestovane a mne to usetri kopec casu, lebo sa viem sustredit len na tie relevantne a z nich si vybrat to, co najviac vyhovuje mojej konkretnej poziadavke.
Je to podobne, ako ked sa opytas nejakeho odbornika v danej oblasti a on ti navrhne niekolko moznosti.
Ale fascinuje ma, ako dokazete pisat dlhe eseje, ktore vlastne nic konkretne nepovedia a su teda uplne zbytocne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#23 Příspěvek od Mahoney »

Tak to se velmi mýlíš a vůbec jsi nepochopil, o čem je tu řeč. Tohle není o AI, ale o tom, jaká je Podstata toho, v čem na tomto světě žijeme. Pokud chceš řešení, může přijít velmi snadno, ještě daleko rychleji než s AI, ale k tomu je potřeba tu Podstatu hledat a být s ní, umožňovat to. Nadávat na nekonkrétnost můžeš, ale nelze vybalit hned všecko na všechny najednou, protože každý je na té cestě jinde a je jinak (ne)připravený.

Ale vodítko být může, jestli se považuješ za moudrého, tak místo nadávek z ega (myslím emocionálních, tedy tu nespokojenost) můžeš zkusit například knihu od autora jménem Pierre Franckch, jmenuje se Zákon rezonance (a můžeš si u toho vzpomenout na Nikolu Teslu - "Kdo chce znát podstatu Vesmíru, měl by se zajímat o frekvence a vibrace").

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od pocitujlasku »

bla bla bla zase prazdne kecy. Este raz, tu je elektro forum, riesime veci tykajuce sa elektro a programovania.
Svoju podstatu zivota si ries na alternativnych strankach, kde si mozete odhalovat dalsie svetove sprisahania.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#25 Příspěvek od Mahoney »

Přesně jak píšeš, je to elektrofórum, takže žádná AI tu nemá co dělat, a když, tak v jiné sekci, už tam svoje vlákno má, tady je to problém navíc, a ne řešení. Navíc jsem s tím ani nezačal, a zbytek je už jenom tvoje volba a tvůj problém, když bleble a odsudek... Hrách na stěnu, perly sviním a jak kdo chce (ve smyslu "každému co jeho jest", když si to teda musí "urvat").

Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od mjana »

Ahoj, bohužel teď je to časově horší (práce, rodina), tak tady píšu s velkým zpožděním, protože se k tomu dostanu jen občas.

Zapojeno mám do Arduino Nano přes převodník logických úrovní.

Převodník napájím z Arduina 5V, 3.3V.

ESP napájím zvlášť přes napájecí modul pro nepájivé pole.

Všechno má společný GND.

Fotky zapojení
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“