Geberit

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Tohle není vo (vobčasným) přefiknutí, tohle je vo tom, že kancelářská krysa se pokouší montovat do (například) montování nábytku tím, že pečlivě umeje z předem naměřenejch a označenejch desek právě ty vyměřený značky potřebný k vrtání, protože "si myslela, že to bude hezký čistý" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#17 Příspěvek od ransom »

Nebudu starýho zbrojnoše poučovat o tom, jak si doma vymezit a uhájit teritorium.
Ale posmívat se budu, to zase jo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

My dva jsme se potkali, takže víš, jak jsem velkej. Ona měří 156cm a prostě si kompenzuje napoleonskej syndrom tím, že chce mermomocí ukázat, že "to umí taky". Bohužel, neumí - a zkracovat řetěz už není kam, musel bych jí uříznout nohy... Zas má jiný, pozitivnější stránky, ale je nutný ji prostě hlídat - nebo ji zabavit něčím neškodným, aby ji nepřepadaly záchvaty nadměrný a nežádoucí radioaktivity - protože pak skutečně zkazí na co sáhne ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#19 Příspěvek od ransom »

Sice jsme se dostali od splachovadla docela daleko... Nicméně na takhle malý tvory platí sněhovej hasičák.
(Podchladit, ne praštit).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Pri rekonstrukcii kupelne som dal baterie na niekolko dni do kybla s kyselinou citronovou. Po vytiahnuti boli ako nove a dodnes ich v kupelni mam.

Akurat umyvadlovu som tento rok rozoberal, lebo tiekla okolo vytokoveho ramena (je to kuchynska bateria). Menil som tesnenia a zase som ju dal do kyseliny (aby sa nove tesnenie hned neznicilo). Tentokrat sa ale na troch miestach vytokoveho ramena objavili v chrome bodky a zacalo to tade tiect 8O Nastastie to asi po tyzdni zarastlo kamenom a tiect prestalo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

CO₂ ji hibernuje, na zchlazení stačí voda ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:P Tentokrat sa ale na troch miestach vytokoveho ramena objavili v chrome bodky a zacalo to tade tiect 8O Nastastie to asi po tyzdni zarastlo kamenom a tiect prestalo.
To jsi nezpůsobil tou kyselinou. Mě doma ty ramínka tvaru S odešly na stejný dírky i bez kyseliny. Pokaždý to bylo po dýlce v "řadě". Nejspíš je to švová trubka a tak to odejde v tom švu. To zatažení kamenem je jen na chvíli, až Ti zaroste trochu víc perlátor šutrem a zvýší se tlak v ramínku, tak to začne znova kapat. Já jsem ten perlátor, dokud jsem nesehnal nový ramínko, dočasně vyhodil, pak tam není tlak a neteče to.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

ransom píše:Sice jsme se dostali od splachovadla docela daleko...
Jak to docela daleko? Obojí je na houno, Geberit na spláchnutí, ženská taky občas. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Je to takato bateria, takze to nebude tvoj pripad. Ked to zacne znovu tiect, tak rameno sa kupit da.
Přílohy
244760-3_bateria-drezova-stojankova--perla.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Jo, já mám stěnovou ale páka je naprosto stejnej tvar. Ale i pro tuhle platí to provizorní vyndání perlátoru aby ramínko neteklo. Na umyvadle se to snese, ale na pracovní desce kuchyně loužička dokáže napáchat pěknou škodu pokud je už ztvrdlý těsnění kolem nádoby dřezu nebo stojánkový baterie a kuchyňská deska jsou lisovaný piliny potažený fólií.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Ano, u rodicov vyhnila pracovna doska okolo baterie, pretoze bateria tiekla a pod nou nebolo dobre tesnenie. Ja som pre istotu v kuchyni okolo baterie mazol silikon.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#27 Příspěvek od Kvicala_r »

Proto je lepší u nerez dřezu zakroužit přímo do plechu. Taky už mám za sebou takovou zkušenost

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Nic již neopravuji , jedině měním , ztráta času , jak napoušťáky tak vypoušťáky . I proto jsem si koupil do splachovadel náhradní kusy . Zkus ještě MARO , maj prodejnu i v hradci , tam beru . Jen pro kecaly , tři roky jsem se jako instop živil a tři roky vedl vodotopo prodejnu .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

BOBOBO píše:Nic již neopravuji , jedině měním , ztráta času , jak napoušťáky tak vypoušťáky . I proto jsem si koupil do splachovadel náhradní kusy . Zkus ještě MARO , maj prodejnu i v hradci , tam beru . Jen pro kecaly , tři roky jsem se jako instop živil a tři roky vedl vodotopo prodejnu .
To si jako myslíš, že tam budou mít ten model 2 jehož výroba skončila v roce 2018? A propo, když ses tím živil a šéfoval, tak jak se vyškubne ten vypouštěcí koš, když na něj dosáhnu jen špičkama prstů? Mám tu hranatou přístupovou rouru v plný dýlce protože to je zazdění desítkou itongem a na vrchu je ještě 15 mm obklad s lepem. Takže jedině si zalomit předloktí.
Přílohy
hajzl.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

Je to již 25 let , toto vypouštěcí hrdlo nebývá problém , sám jsem s ním nikdy problém neměl . Stačilo vždy očistit .Tedy pokud ho někdo mechanicky nezničí , bude OK . Ale zde jde o tu dosedající gumu . Co se jako ND prodává nefunguje . Takže jak jsem psal , pro sebe mám jak vypoušťáky , tak napoušťáky koupeny celé . Nyní jsem právě jeden měnil a hned jsem si koupil i jeden náhradní . To je to co jsi vyndal z bajonetu . Kupoval jsem to cca před 3mi měsíci a zbyl jim tehdá jeden .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“