Nástroj k otevírání hodinek - doporučte

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#16 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:A do kolika byly metrů? Počítám, že do 200, (což jsou hodinky na potápění) asi né.
Do 150 m.
A stalo se mi to dvakrát - poprvé na El Teide (horko), podruhé na Kitzsteinhornu (mráz).

Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#17 Příspěvek od nostalcomp »

Díky za tipy. Vypadá to, že zatím asi vydržím u svého upraveného šroubováčku. Časem možná pořídím toto. On mi ten šroubovák občas ujede a potvora píchne... :) Zkusím to i tím nožem.

Zatím jsem otevíral jen nacvakávací dýnka u obyčejných hodinek, jejichž pořizovací cena byla zpravidla nižší, než aktuální cena za výměnu baterie u hodináře :) A s jejich zacvaknutím prsty nikdy nebyl problém. Ale teď tu mám nějaké vodotěsné Casio (taky nacvaknuté) a ty odolávají otevření a až se to povede asi bude problém i se zalisováním.

Šroubovací dýnka jsem zatím neotvíral (jedno mě však čeká), ale ten nápad se šuplerou je zajímavý. Jen zatím nemám šupleru, u které bych měl to srdce ji tímto způsobem použít :)

Někdy možná napíšu, jak jsem se stal hodinářem z leknutí a později i z "donucení" :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Nožem to dělávám běžně a neměl jsem problém nikdy - na noži se to trochu podepíše. K zacvakávání ve svěráku jsem byl už donucen několikrát a ani jedno se to na hodinkách nepodepsalo (rozbitý sklíčko, ani podrápaný, či prohnutý víčko). Ty hodinky nešly uzavřít, i když jsem si na ně stoupnul na zemi na koberci. Tak jsem z obou stran dal několikrát složenou hadru, nebo kus gumy na gumování a sevřel svěrákem, až se ozvalo "křupnutí", jak si dosedl kryt do osazení. Naštěstí to křupnutí nikdy nesouviselo ze sklem, ani ničím jiným.
Jinak je potřeba kryt zarovnat z pouzdrem - je tam prohlubeň na osičku korunky a u digitálek se může stát, že pružinky nebudou mít kontakt s piezem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

nostalcomp píše:Šroubovací dýnka jsem zatím neotvíral (jedno mě však čeká), ale ten nápad se šuplerou je zajímavý. Jen zatím nemám šupleru, u které bych měl to srdce ji tímto způsobem použít :)
Taky můžeš použít malé nůžky (na papír), s "kulatými" špicemi (dětské?!).
Taky to s nimi běžně dělám :wink:

Obrázek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“