Jaká ložiska bubnu pračky AEG Lavamat 7000 Series?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

Vlafig píše:(...) Philco je nějaká odvozenina od Candy. Tu ostatně používá i dnes poměrně opěvovaná značka Lord s údajně německou kvalitou a také v poslední době i koncern Bosch/Siemens.
Lorda opěvuje kdo? Oni sami sebe na webu? https://www.lord.eu/p/lord-w9 V prodejnách je moc nepotkávám.
Bosch/Siemens v poslední době snad ani vrchem plněné pračky nenabízí.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hape »

Tak včera jsem pračku rozebral a ve svaru rozřízl vanu.
Kříž a hřídel je v naprostém pořádku. Mosazný kroužek na hřídeli za křížem, který tvoří plochu pro břity gufera sice slabé stopy po nich má, ale myslím že nijak hrozné.
Z čeho ale nemám radost je gufero, které jsem ještě nikdy neviděl. Je to speciální gufero do praček (ROLF 40,2x72x12/13,5 DRL), které není jako běžně vyráběná gufera. Takže dojít do obchodu a rovnou ho i s ložisky koupit nehrozí. A v potřebném rozměru jsem ho v nabídkách českých e-shopů s ND na pračky zatím nenašel. Poslal jsem e-mailem dvěma prodejcům poptávku, tak uvidím co odepíšou.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hape »

Ještě jsem nenapsal rozměry ložisek v mé pračce. Jsou to standardní ložiska 6206 2Z a 6207 2Z. Koupil jsem česká ZKL a už je mám namontovaná.
Oprava se ale zadrhla na tom speciálním guferu. Nikde ho v potřebném rozměru nemají a tam kde jsem kupoval ložiska, ho ani sehnat neumí. Nabídli mi místo něj gufero standardní, ale to tam dávat nechci, abych to za chvíli nemusel rozdělávat znova. Tak jsem se domluvil s e-shopem KUP a OPRAV, že mi ho seženou od jejich zahraničního dodavatele. Ale budu na něj dlouho čekat, naskladněné má být až 24.8. :( Škoda, že se mi nepodařilo zjistit co za gufero tam patří, než jsem pračku rozebral a vanu rozřízl. Mohli jsme do té doby ještě prát.
Jinak, oproti tomu co jsem většinou viděl na YouTube, je buben naší pračky i po šesti letech skoro jako nový. Zřejmě díky tomu, že máme v obecním vodovodu, velmi měkkou vodu.
Na fotkách je kroužek na který dosedají břity gufera, vyleštil jsem ho Silichromem. Myslím, že je v pořádku, nebo ho mám ještě trochu srovnat jemným šmirglem? Jsou na něm jen nepatrné radiální rýhy. Při přejíždění nehtem ani nejsou cítit.
Přílohy
DSC_0456.jpg
DSC_0457.jpg

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“