Křehnutí vrutů

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Jedině odbrousit, je to tvrdé jak hrom.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Jsou jen přetažený . Bývalé bolševické bys nepřitáhl ani na třetinu síly . Sám se divím , jaký kroutící moment vydrží . Dříve se vždy , mimo kladiva , pro vrut předvrtávalo . Brečíte na špatném hrobě , šroubujte šroubovákem a nic se nikdy nestane .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:....Dříve se vždy , mimo kladiva , pro vrut předvrtávalo . Brečíte na špatném hrobě , šroubujte šroubovákem a nic se nikdy nestane .
Zcela výjimečně musím Bořkovi dát za pravdu, kdo vruty nezašroubovával ruSSkým šroubovákem, vždycky na ně díru musel předvrtat - na delší vruty se závitem jenom v koncový části se dokonce doporučovalo vrtat do horní části díru tak velkou, aby jí vrut volně procházel a zašroubovával se výhradně do dolního materiálu. Dneska pod dojmem "turbošroubů" je to každýmu buřt putna a vrut nažene akuvrtačkou/šroubovačkou do spoje hlava nehlava bez předvrtání a je mu jedno, že mu řehtačka v nastavení krouťáku řve jak prokopnutá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Vruty popraskaly v polovině až spodní třetině závitu, a to některé várky a vždycky až po čase, takž ebych to tipoval na zmiňované vodíkové křehnutí. Nerezové pokud pevnostně vyhoví, budou řešením, černé sádrokartonářské teoreticky taky, ale nevím jestli existujou v provedení torx hlava. Montáž na většině míst mi neumožňuje šroubovat s velkou axiální silou, jakou vyžaduje křížová drážka. A už vůbec nějaký vopičárny s předvrtáváním děr a hlídáním správné hloubky správného průměry díry pro patřičný vrut s patřičným poměrem hladké a závitové části, to je utopie. Někam se dostanu jen s nízkým utahovákem, pro akuvrtačku tam vůbec není místo. Nebyly by špatné vruty s šestihrannou hlavou, pokud by byly patřičného průměru a s ostrou špičkou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Já ne , největší síla je potřebná na díru .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

No, já jsem doma dělal obklad palubkama, mám ho něco kolem metru vejšky a asi 5m dýlky, každou palubku přitaženou 6ks vrutů 2,5x12mm se zapuštěnou hlavičkou a pozidriv "drážkou" - a všecky díry jak do samotnejch palubek, tak do podkladovejch lajsen jsem poctivě předvrtával, abych je měl v lajně a ne jako když kanec chčije. Je tam něco mezi 350 a 400 vrutů ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“