Hodnota kondenzatora.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

No síce mám v sebe zatial len 4 koňačky, ale značenie kondenzátorov v tom prvom katalógovom liste nevidím.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

To ransom: Presne si to povedal. To len ten hajzel tu zasa hádže mrdky.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

ransom píše:
EKKAR píše:
kutilmil píše:čo sa da vyčitať z toho kat. listu?
Všetko - nebo to už snad ani nemyslíš vážně, ptát se na takovýhle věci??????
Kromě rozměrů a jmenovitého napětí tam vyčte kulový.
Pokud má skutečně KATALOGOVEJ LIST, tak tam musí najít kromě rozměrů příslušnejch k daný kapacitě i povolený provozní napětí, výrobní toleranci skutečný kapacity, rozmezí skladovacích a provozních teplot, průměr a obvyklou dýlku přívodů, často i materiál z jakýho jsou přívody vyrobený, měl by tam najít i materiál dielektrika a určitě taky minimálně charakteristiku nebo aspoň obecnou hodnotu tepelnýho součunitele kapacity neboli údaj o velikosti "courání" skutečný hodnoty kapacity podle teploty, některý výrobci u určitejch dielektrik udávají i napěťovej součunitel = změna vlastní kapacity podle velikosti přiloženýho napětí, protože díky polarizaci dielektrika se může jeho efektivní tloušťka v zapojení měnit a může tak docházet k změnám kapacity. Pokud ale nemá KATALOGOVEJ list, ale jen nějakej součástkovej blanket přiloženej do škatule - ale katalogovým listem to kvůli svý vychlastaný mozkový dutině nazývá, tak už mu žialbohu nepomůže ani svěcená voda použitá vnitřně, ta bohužel žádný neurologický náhražkový schopnosti nemá ... Svoje vypovídá i jeho verbálně exkrementální reakce - je 10 dopoledne a on už má 4 "koňáčiky" v žíle - to už není obyčejnej alkáč, tohle už je notor horší jak ruskej mužik ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#19 Příspěvek od ransom »

Dotaz se ale týkal toho tesláckého katalogového listu, který byl přiložený v předchozím příspěvku. Ten je opravdu o ničem.
Nevím proč mi vysvětluješ ty podrobnosti. Jistě že je znám. Některé jsi vynechal.
Alkoholu nerozumím, nepiju ho.

Kutilmile, opakovaně mě udivuje takový rozpor. Někdy se ptáš jako znalý a jindy jako pětiletý anacefal. Není vás víc?

Neměl bys být na EKKARa hubatý. On je hodný a myslí to dobře.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#20 Příspěvek od JirkaZ »

ransom píše:Kutilmile, opakovaně mě udivuje takový rozpor. Někdy se ptáš jako znalý a jindy jako pětiletý anacefal. Není vás víc?
Jsou minimálně dva. Jeden střízlivý (vyskytuje se v menšině), druhý nalitý.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#21 Příspěvek od kutilmil »

Naučte teho vola rozeznávat skratku "am" a "pm" pri zapisovaní času pomocou 12-hodinového formátu.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#22 Příspěvek od ransom »

Vidíš, toho jsem si ani nevšiml. To jen tak nepůjde okecat.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#23 Příspěvek od barnodaj »

Dvě stránky srandy, ale stačilo napsat, že písmeno za hodnotou je značka tolerance a přidat nějakou takovou tabulku:

Fakt je ten - že rozumné vysvětlení značení kondenzátorů je nejčastější na ruských webech
Přílohy
kond.png

Odpovědět

Zpět na „Poradna“