Rozostřený Siemens FS-275

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od marostv »

mal som podobny model tieš to rozostrovalo a bola vadna petice obrazovky :D

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od DjRix »

Rozebrat patici,vyčistit,případně vybrakovat jiskřiště a jede se dál.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Mattoni
Příspěvky: 27
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#18 Příspěvek od Mattoni »

ahoj, tak ja vyzkoušim vyčistit tu patici a uvidime. Snad to pojede, nerad bych tu telku vyhazoval.

Uživatelský avatar
Mattoni
Příspěvky: 27
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#19 Příspěvek od Mattoni »

takže navrhujete vyčistit tu patici nebo také vyzkoušet pohnout tím trimrem ? Jinak k čemu slouží ten trimr na desce RGB, který je na fotce IMG_3210.jpg protože na ten to docela reagovalo.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#20 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#21 Příspěvek od zvaty »

Ahoj, stejný problém mám i já se skoro stejným Grundigem. Když mi ji dovezli, tak jsem ji zapnul a do půl hodky nic, tak jsem čekal a nakonec to po zahřátí začalo nepravidelně rozostřovat. Deskou RGB to nebylo, jelikož jsem měl náhradní, tak jsem ji hned prohodil, but the same. Trimrem to taky nebylo, ale pak jsem si všimnul prasklinky na násobiči BG2034xxxxx kousek od trimru, která i mírně hřála. Ale stejně se bojím objednat náhradu násobiče HRT400. Tak ten násobič prohlídni a ujisti mě.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#23 Příspěvek od miroja »

Ostriace napatie sa privadza modrym drotom, ktory ide priamo do patice obrazovky (obrazok IMG_3210.jpg). Ten trimer co je na doske obrazovky je na 99% nastavenie Ug2.
Ak nepomoze vycistenie patice obrazovky (hlavne okolo pinu kde je pripojeny mody vodic), skus pohybat tym trimrom, co je na nasobci (len pohybat, nektutit). Zober si na to radsej nieco izolovane, naprikald prazdnu fixku alebo staru zubnu kefku. Ak by sa zaostrenie menilo ked do toho budes sprtat, bude to asi ten trimer. Najcastejsie vsak byva problem v samotnom nasobici, pretoze tam byva zvysok z odporoveho delica, ktory vyraba Ufocus. Tieto odpory byvaju desiatky az stovky MOhm a casom sa im menia parametre... takze asi bude treba nakoniec vymenit nasobic. Stavalo sa to na nasobicoch v COLOR 428/441/460. Pre pochopenie ako sa vyraba ostriace napatie si pozri schemu 428-ky ak nemas schemu Tvojho TV.
Lacnejsi je vsak samozrejme ten trimer, tak skus zacat s tym ak ho zozenies.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#24 Příspěvek od zvaty »

Prasklinu odfotim a pošlu zítra, ale dodnes jsem nepřišel jak ty obrázky sem vkládáte-asi jsem 🤐, poradte.

Uživatelský avatar
Mattoni
Příspěvky: 27
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#25 Příspěvek od Mattoni »

ahoj, tak jsem se k te telce zase dosta. Vycistil jsem patici, vysal ji, promeril a zjistil ze v ni neni jedna dutinka. Je to ta krajni na obr cislo IMG_3210.jpg je oznacena jako cislo 12. Kazdopadne misto pod plosnakem vede k tomu cernemu dratu a ten vede na obrazovku na takovy pruzny drat, asi nejaka zem ci co. Jinak na lehke pootaceni tim trimrem z obrazku 3197 to nereaguje. Tak co s tim dale ?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#26 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mattoni
Příspěvky: 27
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#27 Příspěvek od Mattoni »

ahoj, no já s tím trimrem na nasobiči točil jenom velice zlehounka. Myslíš že s tím mám otočit více abych si byl jistý že je v háji ?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#28 Příspěvek od miroja »

S trimrom na nasobici mozes ludne krutit od jedneho konca do druheho. Meni sa tym len napatie na zaostrovacej elektrode obrazovky. Len si davaj trochu pozor, pretoze to napaie se pohybuje v jednotkach kV.
Nieco ine je napatie Ug2 (ten trimer na doske obrazovky). Ten je lepsie nechat tak ako bol.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#29 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mattoni
Příspěvky: 27
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#30 Příspěvek od Mattoni »

ahoj, tak jsem to vyzkoušel, ze začátku to reagovalo a když jsem to vytočil na nejmenši odpor tak to bylo lepší. Potom se to ale po čase rozjelo. Každopádně ale když jsem zapnul TV tak obraz byl několik minut naprosto parádní, a potom se to zhoršovalo. Potom jsem vymontoval ten trimr a odměřil ho, Má od 600K až do Mohmů ale to už jsem nemohl změřit protože měřák mi měří jenom do 20M. Trimr ale vypadal že jede. A pokazí se asi něco až po zahřátí. Jinak když skočím do menu TV tak vidím jak se ten obraz chvěje a lehce poskakuje nahoru a dolů. Tak co dále ?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“