Jak odstranit antistatickou elektřinu na gramofonu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Pozor, to lino je poměrně měkké ! Rozhodně nehrozí podkluz desky, to nehrozí ani u slipmatů pro DJ, které jsou v luxusním provedení z jedné strany i s teflonovou vrstvvou.
Některé gumy na talířích mají zřejmě v sobě tolik vodivých sazí, že nikdy problémy se statikou nebudou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Tak celý článek je na uploadu, bohužel mi to nepustilo sken s rozlišením 600dpi, jedna stránka měla přes 5Mega, tak jsem to musel snížit na 300dpi, jmenuje se to "ionizátor z KTE 2/97". Mám to postavené, doutnavka mi bliká tak po 3/4sekundě. Když upnu zapalovací svíčku do svěráku na ponku a na elektrodu přiložím výstupní jehlu, dostanu na jiskřišti docela pěknou jiskru, za kterou by se nemuselo stydět ani normální zapalování. LCD displeje to ovlivní na půl metru, po přiložení ke kovovému kroužku na konci (VYPNUTÉ!!!) zářivky je vidět docela obstojně jak na okraji poblikává luminofor. Multimetr METEX jsem neriskoval, odhadem BAJLAJWOKO to má na výstupu kolem 7,5 - 8kV, proud téměř neměřitelný. Jediná vada tohoto zapojení je, že ČSN neuznává kondenzátor jako galvanické oddělení, takže vlastně CELÉ ZAPOJENÍ JE SPOJENÉ SE SÍTÍ. Řešením by byl oddělovací transformátor, ale tam by se zase jedna ze vstupních svorek ionizátoru musela uzemňovat, takhle se zemní na síť. Ke gramci používám před větráček postavenou hutně odizolovanou mřížku z drátu Cu 1mm s oky 2x2cm, a na každém křížení mám naletovanou malou vyšívací jehlu, aby trčely ve směru proudění a ten vánek odnášel na hrotech vzniklé ionty. Jiskry z toho nelítají, ani není slyšet sršení, jako když je ta jehla jen jedna, asi se ten náboj rozdělí a je rovnoměrněji odnášen proudem vzduchu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“