atx tdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
alfinko

j

#16 Příspěvek od alfinko »

a je jedno s ktorím èiernym sa to spojí že ? (aby sa zdroj rozbehol)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: j

#17 Příspěvek od stepa »

alfinko píše:a je jedno s ktorím čiernym sa to spojí že ? (aby sa zdroj rozbehol)
jasny,je to jedno,znaceni cernou je pro GND...mrkni na DPS a uvidis ze vsechny cerny jdou z jednoho mista(vetsinou)

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#18 Příspěvek od warp »

Nejjednodušší je odpájet/získat protikus patice z desky, na jednotlivé vìtve (dle barev drátù) dát odpovídající žárovky (napø. 12V/21W - 12V, 6V/21W - 5V atd.) a vypínaè na zelený drát proti zemi -èerný. Žárovky tvoøí zmiòovanou zátìž - pak je možné zmìøit odpovídající napìtí vìtví. Nejlepší (kdo má) pøipojit osciloskop a zmìøit jednotlivé prùbìhy a zvlnìní napìtí.

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

r

#19 Příspěvek od saskin »

je normálne že ked na ten zdroj (ATX350W)zapojim autozosik tak zdroj musi byt kopmletne odpojdený zo zakldanej dosky na pc ? lebo ked tak nespravim tak absolutne nestiha.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: r

#20 Příspěvek od stepa »

saskin píše:je normálne že ked na ten zdroj (ATX350W)zapojim autozosik tak zdroj musi byt kopmletne odpojdený zo zakldanej dosky na pc ? lebo ked tak nespravim tak absolutne nestiha.
Saskine,proc to nepises do svyho threadu a zasiras thready ostatnim tazatelum? Normalni to je podle toho jakej je odber toho boardu a moc se mi to nezda...to jako tam mas zapojenej samotnej board+zesik a zesik nestiha a kdyz odpojis board,tak to slape v poho? A tim samotnym boardem myslis jenom board,nebo i CPU a karty? Kolik ma odber SAMOTNEJ zesik? A nehazej mi sem tech 55W na kanal,to si strc nekam,myslim zmerenej ampermetrem.

Btw co to u tebe vubec znamena nestiha? Neni vybuzenej nebo co?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

stepa píše:Saskine,proc to nepises do svyho threadu a zasiras thready ostatnim tazatelum?
Já bych mu nenadával - stejně jsme mu pohrozili smazáním, tak logicky napsal do tohoto už otevřenýho vlákna.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

ZdenekHQ píše:
stepa píše:Saskine,proc to nepises do svyho threadu a zasiras thready ostatnim tazatelum?
Já bych mu nenadával - stejně jsme mu pohrozili smazáním, tak logicky napsal do tohoto už otevřenýho vlákna.
ja bych mu nadaval,ma uz zalozeny 2 vlakna,ve kterych probira jednu a tu samou vec a to zapojeni autozesu na PC zdroj!!!(v jednom se pta na zapnuti zdroje bez boardu,ve druhym pripojeni zesu a v tomhle se pta na provoz)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je práce, člověk aby měl oči všude, to další vlákno jsem přehlídnul. Tudíž uznávám oprávněnost Tvé výtky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

saskin01

-

#24 Příspěvek od saskin01 »

nameral som nejaké 2A ... staèí ked mam pripojenu len CDromku ktorú ani nepouživam a už to vypdava nestíha. o zakladnej doske ani nehvorím

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: -

#25 Příspěvek od stepa »

saskin01 píše:nameral som nejaké 2A ... stačí ked mam pripojenu len CDromku ktorú ani nepouživam a už to vypdava nestíha. o zakladnej doske ani nehvorím
blbost...uz jen z principu

Merils odber i po tom cos mel zapojenej board? Asi tezko co?

saskin01

l

#26 Příspěvek od saskin01 »

sak ano meral som odber zosilovaèa a hadam ked je pripojena len CDromka nemože odoberat 8A ked ani nepracuje a pritom na12V vetvu pišu 12A

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: l

#27 Příspěvek od stepa »

saskin01 píše:sak ano meral som odber zosilovača a hadam ked je pripojena len CDromka nemože odoberat 8A ked ani nepracuje a pritom na12V vetvu pišu 12A
kua chapes co jsem ti napsal? nehadej a ZMER ODBER ZESIKU PRI ZAPOJENYM BOARDU!!! jestli bere stejne jako samotnej,tak je chyba jinde

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#28 Příspěvek od stasek »

Vrátil bych se k původní otázce, jak rozběhnout počítačový zdroj. Rad je tady několik, u jednoho mě nezabrala žádná. Možná je vadný, možná jen něco dělám blbě. Dráty jsou tam" bílý (-5V)žlutý (+12V) červený (+5V) černý zem. Dále oranžový (PC, nebo PG) Modrý (asi ATS). Takže který mám spojit se zemí? Zkoušel jsem modrý a zdroj cykluje včetně ventilátoru. Když spojím se zemí oranžový, zdroj funguje, ale ventilátor se pootočí a zastaví. Je to ta správná volba? Díky. :oops:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

stasek píše:Vrátil bych se k původní otázce, jak rozběhnout počítačový zdroj. Rad je tady několik, u jednoho mě nezabrala žádná. Možná je vadný, možná jen něco dělám blbě. Dráty jsou tam" bílý (-5V)žlutý (+12V) červený (+5V) černý zem. Dále oranžový (PC, nebo PG) Modrý (asi ATS). Takže který mám spojit se zemí? Zkoušel jsem modrý a zdroj cykluje včetně ventilátoru. Když spojím se zemí oranžový, zdroj funguje, ale ventilátor se pootočí a zastaví. Je to ta správná volba? Díky. :oops:
mas u toho zdroje konektor?

jestli jo,tak spoj PS-ON s GND
Přílohy
pc_atx_power_conectors.PNG
(17.81 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vyfoť konektor. Buď máš nějakej atyp., nebo málo drátů, někdy atyp. zdroje bez zátěže nenaběhnou.

Na standartním dvouřadým ATX konektoru je zelenej drát v horní řadě čtvrtej zleva při pohledu zepředu na dutinky a klíči nahoře.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“