Vaše názory na Sencor SLT-2602.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#16 Příspěvek od ICE »

Od italů nic - všechno levné šmejdy.

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

Aha.SENCORM NEBRAT.

#17 Příspěvek od Gabca »

Dekuji panove ted uz mi je jasne co je SENCORM zac.
Ja jen za tatka tikal ze si kdysi este pred prevratem na vojne poridil SENCORA radio a ze to bylo neco, asi jako dneska SONY.Ale jak rikate to bylo este MADE BY JAPAN.Diky za reakce.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Grundig

#18 Příspěvek od kozoka »

Takhle nějak dopadla značka Grundig 8-)

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od proel64 »

Neviem ako si to myslel ale ked zomrel stary Max Grundig tak firmu kupil
Philips.Samozrejme ze produkty sa nadalej predavali pod znackou Grundig....

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od kozoka »

tak nevím ve které době žiješ ty, ale firmu Grundig vlastní tři turecké společnosti Beko, Vestel, Protec telra, Ve výrobcích Grundig se používá Beko chassis

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od proel64 »

Nechcem sa hadat,nemam uplne cerstve info,ale chasiss vestelu alebo beko sa pouyiva aj v inych znackach a nechce sa mi verit ze by ti Turci vsetko vlastnili....

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Grundig

#22 Příspěvek od kozoka »

Já se nerád hádam, říkám to nerad ale Grundig vlastní Turecké společnosti Beko, Vestel, Protec telra a ještě nějaká malá britská společnost. O Grundigu toho vím mnoho, byl jsem z touhle značkou zpřízněný ale bohužel doba kvalitní Elektroniky je fuč DIGI 100 apd... Jsou to Turci. Jestli koupit Sencor nebo Grundig, ono to je jedno, uvnitř je stejně všecko stejné (Beko) ale za Grundiga zaplatíte víc a to je ta politika

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Ono je to trochu jinak: Max Grundig uzavřel jakési spojenectví s koncernem Philips už v roce 1979. Společně vsadili na vývoj a výrobu systému Video2000, ale příliš pozdě - v zámoří byl trh orientován téměř výhradně na VHS. Nakonec to dopadlo tak, že nějak na přelomu 1984/85 Philips, který měl větší rezervy pro přežití, převzal Grundigovy závody úplně.
Max Grundig pak koupil (mimo jiné, ono těch domů bylo víc) lázeňský dům Bühlerhöhe ve Schwarzwaldu, do roku 1988 trvala přestavba na špičkovou kliniku s komfortem luxusního hotelu, ale dokončeného díla si moc neužil - zemřel v jedenaosmdesáti letech v prosinci 1989. Klinika (jde o internu) dnes nese jméno Maxe Grundiga a rozhodně mu nedělá ostudu: jde o uznávané léčebné zařízení http://www.grundig-klinik.de . Jinak firma samotná se dnes spolčuje i s těmi, kdo by jí dříve nesahali ani po kotníky, jen, aby ještě chvíli vydržela.

O tom všem se psalo i u nás v AR, v T-magazínu i jiných časopisech. Teď je to k nalezení na Wikipedii, v češtině pak například na http://www.reflex.cz/Clanek12476.html .
Smutný osud mnoha a mnoha evropských firem převálcovaných levnou asijskou produkcí, jejíž nedostatky hromada zákazníků velkoryse přehlíží, jen, když to není dražší.

A promiňte mi to odbočení od tématu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“