Gran Prix STV370Hz (TV-101-70227/M)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#16 Příspěvek od ivosek262 »

prosim o radu v odpojil jsem vsechny diody na sekundaru a skusil jsem to zapnut delalo to stejne jak kdyby tam byly zasrselo vn napeti a nic ted jsem vymenil vn trafo je nove a dela to stejne ze by obrazovka byla spatna nebo co jineho i vertikal jsem menil a vse kolem neho to uz neni mozne dik za radu

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

Já jsem Ti říkal že to trafem nebude... no to je teď už jedno.
Podle mého názoru bude buď někde ss zkrat (prorážející kondenzátor) nebo někde dioda nebo tak. Projdi vše jak už jsem psal. Pak by také bylo vhodné kdybys zkontroloval buzení osciloskopem. Zkoušel jsi odpojit to buzení jak jsem psal?? To je dost zásadní věc.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#18 Příspěvek od ivosek262 »

jasne to buzeni jsem udelal jak psals odpojil jsem ten rezistor toho buzeni a tech 145v tam nebylo ale bylo tam kolem 170v i ty diody jsem poodpojoval a nic porad stejny i jsem prochazel tistak na hrdle a porad nic

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#19 Příspěvek od ivosek262 »

uz je to ok!!! jede tv byl vadny kond. presne tak ale ted mi to dela modry pruh široky a jeden uzky na leve obrazovce kdyz privedu program tak obraz je cely do prava jen aby to nebyl vertikal uz jsem ho menil i elyty

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jef111 »

Jen velmi těžko to může být vertikál!
Ten přece má nastarosti vzchylování ve svislém směru a ty máš problém ve vodorovném směru = horizontál. Možná ještě nějaký jiný kondenzátor nebo chyba v buzení, chtělo by to zkontrolovat průběh. Jas, kontrast a barevnou sytost máš jinak dobrou? Není obraz nějak deformovaný? (myslím jako špatná linearita, smrštěný u okraje atd)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#21 Příspěvek od ivosek262 »

takze zadnej vertikal ten je novy a vse kolem je měneno je to vadnej RGB procesor to bude ono !!! jen se optam da se do schneideru zehnat cela deska z procesorama a I.O a kde a kolik stoji jen pro zajimavost ta deska ma nazev a cislo takto:--- Signalteil -DTV101 a LP-V2 , schneider 3941-100866 VST 9839 . te asi vse dik za vse

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#22 Příspěvek od ivosek262 »

chci se vas zeptat kdyz hybu z paskem medenim ktery je prilepenej na vn trafu a kostre tak se ten modrej pruh roztahuje a straci chyby nekde kostra nebo co to muze delat

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ipm »

Riesim navlas rovnaky problem.... ale
jef111 píše: odpoj buzení koncového tranzistoru horiz. (zvedni R304). Pokud bude těch +145V držet a mezi kolektorem a emitorem toho tranzistoru bude také 145V, ukazovalo by to zase na trafo. Pokud ne, máš zkrat na některém kondu nebo diodě atd.
nechapem.... Ved medzi kolektorom a emitorom predsa musim namerat +145, teda skor 167V "na prazdno" pretoze pridu cez vinutie trafa... ...ci? Sry ale zjavne to nechapem.... alebo to bolo myslene tak ze akonahle tam nameriam menej ako tych 167V tak je FBT v pr....????

EDIT:
Aha uz mi to doslo :). Ak je nieco z FBT napr. medzizavitovy skrat tak zatazi tu vetvu ako keby bezalo budenie :))) a bude tam +147V aj ked budenie nieje funkcne :) LOL ale som TROTL :D
Naposledy upravil(a) ipm dne 22 lis 2011, 13:12, celkem upraveno 1 x.
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ipm »

ivosek262 píše:chci se vas zeptat kdyz hybu z paskem medenim ktery je prilepenej na vn trafu a kostre tak se ten modrej pruh roztahuje a straci chyby nekde kostra nebo co to muze delat
Je to sice OT, ale spominany problem riesi a poukazuje na neho SM DTV101-3.pdf, ktory najdes na eservice....
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“