Nafouklé elyty na desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

whuf

#16 Příspěvek od jef111 »

ROZHODNĚ NEMŮŽU SOUHLASIT S P32.
Stará deska - záleží na tom jak stará je, s 8 let starou Intel 440LX bych se asi nezabýval, ale jinak je mslím pořád dobré opravit desku s pomocí vypájených kondenzátorů (prakticky zadarmo), sice to stojí čas, ale pokud je člověk zručný tak to není problém zvládnout za 20minut.
Navíc jak psal už rezis - nová deska = nový téměř celý počítač, a to se kdekomu nechce vysolit jenom tak třeba 10k za nové komponenty, zvlášť když mu ty staré vyhovovaly.
Gigabyte - neměl jsem nikdy žádné větší problémy. Je pravda že vyrobili pár mizerných modelů, to ale dnes asi každý výrobce. Nová deska za 1000 korun nebude dobře fungovat od žádného výrobce. Jsou mnooohem horší výrobci jak Gigabyte.
S CPU od AMD - Proboha! Co je to za blbost?? Pokud myslíš problém s teplem od procesoru - Intel vesměs není nikterak lepší (leda že nějaký PII nebo tak :lol: ) Tento problém spolehlivě vyřeší použití kvalitních elytů, dostatečné chlazení CPU (aby se nevytvořila vysoká teplota v okolí chladiče) a dobrý odvod tepla ze skříně PC. Zatím se mi žádná deska s kvalitními elyty za celou dobu co to dělám nevrátila.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Mne ked sa nieco vratilo, tak to nikdy nebolo kvoli elytom, ale vzdy kvoli nejakej dalsej chybe. Neviem, co niektori ludia s tymi doskami robia...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“