UV světlo x oči

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od drabek06 »

No on to je takovej zvlastni ucitel, kdo nezazil, neuveri :D No proste tam sedel u stolu shrbenej v ruce jabko, na stolku obrousek a kousek od nej ta krabicka s tim VN zdrojem :D Ja tam prisel a on se na me tak podival . . . No to se neda popsat :) Proste je to Ééééda :roll:

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#17 Příspěvek od NEONI »

Hmm Clifordo keby som mal tie informacie od teba pred par mesiacmi bolo by mi hej...s bratrancov sme opravovali 2 kW stroboskop ako ina obaja pol metra od toho mali sme to pod napatim skusali sme vsetko mozne a zrazu sa pustil kym sme zavreli oci kupili sme od neho asoon 2 slash-e na 3 dni oci v prdeli :wand: :wand:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Noeni: až budeš příště opravovat 10W laser a vypálíš si oči, nenajdeš si pak nevěstu a nerozmnožíš se. Tomu se říká přirozený výběr dle Darwina :wink:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od AmarokCZ »

Když už tady mluvíte o UV, tak by mě zajímalo, jestli je nebezpečné, když 3500W výbojka vyzáří ve spektru 400 až 450nm 800W. Osobně se mi zdá 400nm natolik blízko k viditelnému světlu, že by to mělo být neškodné, ale je to 800W, takže si nejsem neškodností jist.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Pokud žiješ na povrchu výbojky, tak to nebezpečné je :D

Ferda3_2006

bolest oèí

#21 Příspěvek od Ferda3_2006 »

Když jsem kdysi dìlal sváøeèák,tak mám mistr radil,že když si tzv. nakoupíme,tak si máme namoèit kapesník do mléka a pøiložit na zavøené oèi.Prý to pomáhá.
Naštìstí jsem to nemusel ovìøovat,tak sám nevim.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od luccas »

EKKAR píše:Jak? Stály mu vlasy "dupkom", jak nádherně barvitě používají bratia Slováci?

Jinak síťový násobič (Delonovo zapojení) se 20 stupni používám jako ionizátor taky... Je to dokonce ode mne na uploadu jako "ionizátor z KTE magazínu", tuším 2/97... Kdo nevěří, ať nakoupí kondy na 630V a diody 1N4007 a může to zkusit, nic by se mu stát nemělo, i kdyby se výstupní jehly chytil nasliněnými prsty... i když je to galvanicky spojené se sítí a dává to víc jak 7kV, naprázdno, samozřejmě...
cau sefe, mozes poslat odkaz nebo rict kde je to schema na ten ionizátor? Nenašel jsem to. :cry:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

luccas píše:
EKKAR píše:Jak? Stály mu vlasy "dupkom", jak nádherně barvitě používají bratia Slováci?

Jinak síťový násobič (Delonovo zapojení) se 20 stupni používám jako ionizátor taky... Je to dokonce ode mne na uploadu jako "ionizátor z KTE magazínu", tuším 2/97... Kdo nevěří, ať nakoupí kondy na 630V a diody 1N4007 a může to zkusit, nic by se mu stát nemělo, i kdyby se výstupní jehly chytil nasliněnými prsty... i když je to galvanicky spojené se sítí a dává to víc jak 7kV, naprázdno, samozřejmě...
cau sefe, mozes poslat odkaz nebo rict kde je to schema na ten ionizátor? Nenašel jsem to. :cry:
nafackuj si,boze chlapi to jste takovy dreva? :lol: po 1 minute hledani na uploadu

upload/konstrukce ke zverejneni/ionizator 01,02,03.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

To stepa:
Dík za záskok... aneb ...chytrému napověz, hloupého kopni... :D :D :D
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od luccas »

stepa píše:
luccas píše:
EKKAR píše:Jak? Stály mu vlasy "dupkom", jak nádherně barvitě používají bratia Slováci?

Jinak síťový násobič (Delonovo zapojení) se 20 stupni používám jako ionizátor taky... Je to dokonce ode mne na uploadu jako "ionizátor z KTE magazínu", tuším 2/97... Kdo nevěří, ať nakoupí kondy na 630V a diody 1N4007 a může to zkusit, nic by se mu stát nemělo, i kdyby se výstupní jehly chytil nasliněnými prsty... i když je to galvanicky spojené se sítí a dává to víc jak 7kV, naprázdno, samozřejmě...
cau sefe, mozes poslat odkaz nebo rict kde je to schema na ten ionizátor? Nenašel jsem to. :cry:
nafackuj si,boze chlapi to jste takovy dreva? :lol: po 1 minute hledani na uploadu

upload/konstrukce ke zverejneni/ionizator 01,02,03.jpg
Jej :D máš pravdu. já to hledal úplně někde jinde. :oops: diks :)

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Skay »

chtěl bych si postavit taky něco na osvěcování DPS ...co tam dát za výbojku? rozbít baňku rtuťovky to znam...ale co s tim ozonem ?šlo by ten hořák zavřít do jiný čirý baňky ?nebude pak vytvářet ozon zase odraz UV od jiných povrchů ? a jak dlouho to tak trvá?(při jakém výkonu?) je možný použít i jiný zdroje světla ? sodíkovku ?nebo UV zářivky ? jak dlouho by to trvalo a jaký s tim máte zkušenosti? omlouvám se jestli se to tu již bralo.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

Skay píše:chtěl bych si postavit taky něco na osvěcování DPS ...co tam dát za výbojku? rozbít baňku rtuťovky to znam...ale co s tim ozonem ?šlo by ten hořák zavřít do jiný čirý baňky ?nebude pak vytvářet ozon zase odraz UV od jiných povrchů ? a jak dlouho to tak trvá?(při jakém výkonu?) je možný použít i jiný zdroje světla ? sodíkovku ?nebo UV zářivky ? jak dlouho by to trvalo a jaký s tim máte zkušenosti? omlouvám se jestli se to tu již bralo.
ser na ozon...na tu chvilku to nevadi,otevres okno

viz moje stavba...najdes tam odpoved na vetsinu Tvych dotazu:


http://stepa.wz.cz/index.php?page=osvitka
Naposledy upravil(a) stepa dne 06 říj 2007, 19:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Skay »

:) máš to docela pěkný...ale to ten DPS máš hned pod tou výbojkou ?! těch pár cm ?2min...to je supr...s rozbíjením tý baňky mam supr zkušenosti...do svěráku a utahovat...nic se hořáku nestalo... :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

Skay píše::) máš to docela pěkný...ale to ten DPS máš hned pod tou výbojkou ?! těch pár cm ?2min...to je supr...s rozbíjením tý baňky mam supr zkušenosti...do svěráku a utahovat...nic se hořáku nestalo... :lol:
ja to nemam uplne zavreny...po prvnich zkusenostech se tam docela ohrival vzduch,tak tam strkam dopredu spalicek 2cm vysokej,aby to trochu luftovalo

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“