odstranovac vodneho kamena

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od SEL »

Bydlim na vesnici, a mám vlastní studni. Konvice byla tatáž plastová. Že by se běhen pár dní změnila voda ve studni (a zůstala změněná) a to zrovna v době kdy jsem to namontoval, tomu nevěřím. Totéž mi ale potvrdili jiní lidé co si tento změkčovač podle tohoto návodu postavily.

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#17 Příspěvek od heldybeldy »

Kdesi som cital, ze voda akoby polymerizovala. Po kondenzacii je spolymerizovana len malo, preto dobre rozpusta vseliake kamene. Casom polymerizuje a tym vytlaca zo seba rozpustene materialy. Vodny kamen sa usadzuje aj privodoch studenej vody, co by mohlo tuto teoriu podporit. Striedavym magnetickym polom sa daju tieto makromolekuly rozrusit a voda znova nadobuda schopnost dobre rozpustat mineraly. Ak takou vodou budem polievat zahradu, je to skoro ako dazdova voda( cerstvo skondenzovana) tak sa v nej budu lepsie rozpustat ziviny potrebne pre rastliny. Myslim, ze nejaku logiku by to mohlo mat.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#18 Příspěvek od jogo »

Pri hľadaní info k vodnému kameňu som narazil na toto vlákno, dúfam že nevadí že ho oživujem, problematika je v podstate aktuálna stále.

Ale reagujem na tú živú a mŕtvu vodu, keďže sú tu aj nejaké dohady, aby som pomohol ich upresniť mojou skúsenosťou.
Prístroj na ich výrobu som zostrojil v čase, keď to bolo v kurze. Ide v podstate o zásaditú (živú) a kyslú (mŕtvu) vodu, ktoré sa vytvoria vo vodou naplnenom zásobníku, prehradenom polopriepustným materiálom, a to osmózou, vyvolanou elektrolýzou.
V časti vznikajúcej "živej" vody jej množstvo, hladina, a tak isto Ph, stúpa a v časti vznikajúcej "mŕtvej" vody, klesá.
Živá voda sa "zafarbuje do mliečna".
Použil som to pár krát, hneď pri prvom pokuse účinok mŕtvej vody pri jednej z popisovaných možných indikácií bol jednoznačný a ihneď(!), druhý raz pri tej istej indikácii nebol výsledok žiadny.

Vzhľadom na to, že jedna aj druhá voda je pre ľudský organizmus neprirodzená, svojvoľné dlhodobejšie užívanie, napriek odporúčaniam, by som neriskoval..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Jogo, tys měl v žaludku (a rourách vůbec) vodní kámen?
O něm totiž bylo toto vlákno původně založené...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#20 Příspěvek od jogo »

V mojom vlákne (k WPRO MWC012) si ma nasmeroval na konkrétne témy, čomu som, ako každej pomoci, vďačný, a pri čítaní som sa dostal až k tomuto. Aj keď vlákno (a debata zúčastnených) sa prioritne venovalo vodnému kameňu, predsa len v 5 príspevkoch zo 17 sa zúčastnení pojmu živá a mŕtva voda venujú.
Chcel som sa podeliť s tým čo o tom viem. Pravdou je, že to tu, hlavne po takej dobe, nepatrí a mal som sa zdržať.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“