tachograf

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od nekmil »


Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od nekmil »

to igis: na výstupu by nemělo být žádné napětí, protože když se prorazí 7805 :cry: tak na výstup přiletí 12 nebo 24 V a tachograf je kaput
(+/- 20 000,-)

když tak se ozvi na SZ

Uživatelský avatar
Toman
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2008, 01:00

#18 Příspěvek od Toman »

Zdravím Vás přátelé. Nestačím se divit Vašim znalostem, proto bych Vás rád požádal o radu. Dávám do kupy krásný stroj Liaz 122.053 (3 nápravy - 1 zvedací). Mám tam namontovaný elektronický analogový Kienzle 1318 ale nějak nefachá. Proto bych se Vás rád zaptal jestli někdo nemáte schéma zapojení. Od tachografu jde kabel, který je na konci zakončen 4-pólovou zásuvkou a připojen ke snímači na převodovce. Dále je s tímto kabelem po podvozku tažen ještě jeden, který je na ovšem na konci obnažen a nevím kam patří každopádně je napájen (+).

Díky za cené rady
Naposledy upravil(a) Toman dne 23 lis 2008, 19:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od nekmil »

Ten zvláštní drát tedy netuším. K tomu schematu - když tachograf vytáhneš z palubovky, na tělese by měla být nálepka kde je vyobrazeno propojení. Zkus proměřit napětí na tom konektoru od snímače.

Vývod 1 - +5V
2 - GND
3 - signal
4 - signal

Napětí na vývodech 3 a 4 jsou navzájem inverzní, tzn. pokud je na 3 +5V tak na 4 je 0V a naopak.

Pokud je vadný nebo odpojený snímač, tuto situaci TG oznámí tak, že začne poskakovat ručička TG v rozsahu 0 - 30 km/h

Předpokládám že napájení funguje tedy jdou hodiny.

Uživatelský avatar
Toman
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Toman »

Díky moc za odpověď :prst:. Dnes už byla brzo tma tak jsem to nezkoumal. Ale napájení asi bude v háji. Na chvíli se mi rozsvítila dnes červená dioda vpravo ale zas už nesvítí. Odpojil jsem dnes kardan abych to mohl klidu zkoušet. Zítra dám vědět

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“