Tesla Daria (minitesla) 4156 AB

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#16 Příspěvek od Návštěvník »

drabek06 píše:Jj, kdyz tam ten odpor neni tak je jen vodorovna linka uprostred obrazovky. Kdyz ho tam dam tak to trosek vic bruci - napajeci trafo a nabehne malej obraz asi 5x5x cm a po chvilce se z toho 12ohm odporu zacne cudit . . . :?
Fajn , ale je ta vod. linka od kraje do kraje , tedy pøes celou obrazovku ? Nepøipojuj zatím ten 12ohm odpor a nenechávej to dlouho svítit . Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od drabek06 »

Tohle je s tim 12ohm odporem
Přílohy
DSCN9582.JPG
(136.37 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od drabek06 »

A tohle bez toho 12ohm odporu
Přílohy
DSCN9585.JPG
(104.71 KiB) Staženo 48 x

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

Prosím vyhoï ten odpor a pošli foto té vod. linky. Víc zatím nepotøebuju . Ivan

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

Prima , tak jako první zmìø nap. napìtí , má být cca 11V. Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od drabek06 »

U1 je 11,13V

Návštěvník

#22 Příspěvek od Návštěvník »

drabek06 píše:U1 je 11,13V
Bezva. Teï odpoj a zmìø booster diodu D714 (AY 102) je na chladièi s konc. horiz . Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od drabek06 »

Ted jsem narazil na jinej problem. Zmeril jsem kolik jde z toho modulu zdroje (trafo a usmernovac)a leze z toho 23V !!!. Melo by z toho vylejzat 16V coz je rovno U2. Vyzkousel jsem to zapnout pres ten konektor na 12V co je vzadu a je to stejny. Jdu na tu diodu . . .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od drabek06 »

Dioda je KO, proskrabl jsem cestu ke katode a ma v obou smerech 1,3ohmu. A je tam AY106 ;-)

Návštěvník

#25 Příspěvek od Návštěvník »

drabek06 píše:Dioda je KO, proskrabl jsem cestu ke katode a ma v obou smerech 1,3ohmu. A je tam AY106 ;-)
Zkus to nahradit tuším KY 710 nebo jak se to jmenovalo . Na zkoušku , na chvilku dej co máš po ruce a pak pøipoj 12ohm odpor . Tøeba budeš mít štìstí a vert. to pøežil bez úhony . Orig. dioda je germ. , ale tu asi už neseženeš. Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem tam nacpal nejakou vyk. diodu z monitoru a TV se rozbehla :D Dokonce jsem na ni stihl naladit i Novu :wink: Ale ta dioda co jsem tam dal nejak pekla no :? Co tam mam dat nastalo ? Mam doma hafo desek z monitoru a TV, tak jestli z toho by se neco dalo pouzit . . .

Návštěvník

#27 Příspěvek od Návštěvník »

Malér je v tom , že tam musí být rychlá dioda . Mìla by tam vyhovìt i usmìròovací z imp. zdroje . V monitoru bys nìco podobného našel v diod. mod. To jsou diody par. ke konci horiz. , nebo se pokoukej v kat. na shotkyho diody . Každopádnì jí budeš muset dát na chladiè . Poptej se chlapcù , jestli nìkdo nemá Junost . Byla tam sice "kráva" , ale fungovalo to . Malér je taky v tom , že tu diodu budeš muset izolovat od chladièe . Jestli máš doma zdroj z poèítaèe , tak tam nìco podobného také najdeš . Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od drabek06 »

Jj, Dal jsem tam na zkousku ta co je pripojena k tomu tranzistoru v horiz. konci. Ale od ni jsem nenasel zadny parametry tak jsem vykuchal dalsi a to je BY359X. Dal jsem ji na chladic misto ty AY106. Ted to tady mam zapnuty tak uvidim. Meril jsem to napajeci napeti a stale je 20V miso tech 16V. Jinak Ti moooc dekuju za pomoc pri oprave.

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

drabek06 píše:Jj, Dal jsem tam na zkousku ta co je pripojena k tomu tranzistoru v horiz. konci. Ale od ni jsem nenasel zadny parametry tak jsem vykuchal dalsi a to je BY359X. Dal jsem ji na chladic misto ty AY106. Ted to tady mam zapnuty tak uvidim. Meril jsem to napajeci napeti a stale je 20V miso tech 16V. Jinak Ti moooc dekuju za pomoc pri oprave.
Nemáš zaè a tìch 20V si moc nevšímej , ty jsou pøed stabilizací . Jediné co Ti bude víc topit je tranzistor na chladièi pøes vn trafo , ale ten topí i tak dost . Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem na ni cely odpoledne koukal, teda bezela a pred 2 hodinama jsem ji zasrouboval a zase zapl a po nejaky dobe co nevidim !!!! obraz smrsklej a deformovanej. Sel jsem to teda vypnout a smrdelo to. Chvilku jsem to nechal a pak zapnul ze to nafotim a nic, uz nenabehla :cry: Myslim si ze se upekla ta dioda na tom chladici, pac to bylo silene horky uz kdyz to bylo otevreny . . .

EDIT: Tak dioda ne. Dal jsem jinou a stale nic. Vn slabe piska, ale jinak nez normalne. Jinak nejevi znamky zivota. U1 a U2 sedi :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“