LCE CK-5090XT - zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#16 Příspěvek od Mirda »

Též jsem měl tento problém z pěti LCE a na jedné vadné trafo, taky ty nezapájené nýtky pod elytama! Nevzdávat a vydržet!

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#17 Příspěvek od mirkov »

Mirda píše:Též jsem měl tento problém z pěti LCE a na jedné vadné trafo, taky ty nezapájené nýtky pod elytama! Nevzdávat a vydržet!
Teraz som na dovolenke a som celkom rad,ze ho nividim/telko/!!!Este raz,vdaka vsetkym za snahu pomoct.
Miro 8-)

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od DjRix »

Skus vyměnit optočlen,bývá občas vadný a pak to špatně reguluje....

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#19 Příspěvek od Mirda »

DjRix píše:Skus vyměnit optočlen,bývá občas vadný a pak to špatně reguluje....
LCE asi žádný nemá!

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#20 Příspěvek od achil »

A co když zdroj jede, ale je vadný elyt na sekundáru. Jsou tam 2 napětí kolem 110 a 17. Na 17 muže být mrtvej elyt a pak ti nesepne nic rele na 110. Nebo zátěž na sekundáru zabrzdí rozběh zdroje.Hodně štěstí.

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#21 Příspěvek od mirkov »

Tak,a zahada je vyriesena.Problem bol v PNP tranzistore 2SC774 v zdroji/jeden z tych troch/.Original nemali v obchode,tak mi tam predavac dopasoval KC309C.A ten ma inac vyvody/baza uprostrted a povodny mal uprostred kolektor/ :!: A to ma vobec nenapadlo.Dal som tam druhe KC309C,zdroj nabehol,zalozil koncovy tr.riadkoveho rozkladu 1555 a je to.Ake jednoduche,ked to uz ide,ze?Zvyknu byt problemy,ked tam clovek nezozenie a neda,co tam ma byt.Tak to je.
Este raz-vdaka vsetkym,co mi chceli pomoct. :D :P :agree:

Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

#22 Příspěvek od excellence »

Nechci zakládat nové vlákno a proto navazuji na tuto problematiku. Už jsem pár těchto mrtvých zdrojů před časem dal dokupy, ale tentokrát je to na diskuzi - mrtvý zdroj v TV je opraven (byly KO kondy, BC tranzistory, 0,22ohm rezistor ...), ale po připojení do sítě (sekundár odpojen a zatížen 60W žárovkou) silně řve (piští) a je místo 110V cca 265V a po pěti vteřinách samozřejmě bum a je zase umřený Dal jsem i druhé trafo. Je jasné, že zdroj dává víc než je zdrávo - kde hledat příčinu :-( . Je zajímavé, že v Tesličce (LCE) byly elyty 10 a 47uF, ale ve schenatkách AKAI, ROYAL ... jsou elyty 2x47uF a zdroje jsou zapojením stejné. Trimr B+ problém neřeší - napětí spadne dolů na 210V.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#23 Příspěvek od Killroy »

Výměna trafa byla k ničemu, problém je v regulaci. A vzhledem k tomu, že je to samohon a nemá zpětnovazební smyčku, tak tam toho moc k prověření-proměření není. Zapni šedou hmotu a zkus se zamyslet nad tím, jak ten zdroj funguje a jak to vlastně reguluje.


Vlákno bylo přesunuto ze servisní části sekce. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“