BM545 Mikrovoltmetr a pikoampérmetr

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

bbf píše:My bysme prosili funkcni odkaz:(
Tak tady je jen blokové schéma:
www.edisk.cz/stahni/45885/blokove2.jpg_435.7KB.html
Tady jsou jen obvodová schémata:
www.edisk.cz/stahni/40172/schematka.rar_363.73KB.html
A tady je kompletní manuál:
www.edisk.cz/stahni/57850/BM545-manual.rar_24.33MB.html
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#17 Příspěvek od zdenekxxx »

Omlouvám se ale zapomněl jsem si přivést z domu schéma. Takže schéma analogové části až příští týden.

bbf

#18 Příspěvek od bbf »

Diky moc!

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#19 Příspěvek od zdenekxxx »

bbf, jestli jsi z VUT, tak bych ti mohl půjčit celý návod na BM545 a mohl by sis ho okopírovat. Nevím jestli budu mít příští týden čas to naskenovat.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jef111 »

Paráda už mi to funguje.
Chyba byla jen ve špatném nastavení trimrů napěťové a proudové nuly integrátoru R17 a R19. Potom bylo ještě nutné seřídit normálové proudy trimry R3, R9.
Na výstupním průběhu MAA502 jsou stále jakési podivné zákmity s periodou asi 30us, tepodařilo se mi je zatím nijak odstranit. Na schématu je na výstupu připojen C77 (22nF) proti zemi, na desce ale není. Když jsem jej tam přidal, zákmity se roztáhly (se stejnou periodou ale jako tlumené kmity). Vyměnil jsem C12, C13 (ty jsou ale jen pro nejcitlivější rozsahy) jež byly typu MP a svod měly pár Mohm. Zkoušel jsem i C1, C10 a C11 ale všechny měly správnou kapacitu a svod větší než 200Mohm. Zkoušel jsem taky přidak blokování napájení a různé další kousky. Zákmitů jsem se nezbavil. Asi to bude dané konstrukcí, nevím. Každopádně přístroj už měří perfektně.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“