STOP honu na elyty

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:11, celkem upraveno 1 x.

David2

#17 Příspěvek od David2 »

Jak je to s TESLA kondenzátory? Myslíte že jsou poruchovìjší, nebo jsou na tom lépe? Docela by mì to zajímalo, pracuji s nima prakticky furt a zatím se mi kupodivu ještì nestalo že by byl nìjaký špatný, a to jsem i mìøil kapacitu. :wink:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

A pracoval jsi i s TE002-006?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Elyty jsou součástí tak zvaných "kurvítek", který zabezpečují výrobcům odbyt a autorizovaným opravářům práci. (Nic proti, ale sám jsem kdysi pracoval v jednom servisu, kde jsem měl výrobcem předepsán způsob opravy - výměnou za nový díl a nedej Bože, když jsem si dovolil opravit studený spoj výkonového odporu..)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Výrobce někdy předepisuje i náhradu jednoho kurvítka jinými dvěma - takto mi vyměnili nejednou i doposud funkční věc, se kterou do té doby nebyly problémy a ejhle, ony se po velmi krátké prodlevě (VŽDY AŽ PO PROBĚHNUTÍ ZÁRUKY NA OPRAVU) objevily!!! Co mne ale nejvíc dorazilo, byla "oprava" switch zdroje v TVP Grundig - klasika s TL494, vyschlé 4 kondíky kolem IO, to by nebyla žádná zvláštnost, ale to, jak byly vyměněny - za 105° byly dány jen 85°, navíc ve zdroji, kde pracují v kHz oblasti byly ponechány na nezkrácených cca 3cm fousech...
Jak říkával Julius Satínský, IŠLO MA TRAFIŤ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Shrnul bych to: na to, jak pestrý sortiment aktivních a pasivních prvků se v každém zařízení najde, elektrolyty si titul "kurvítko" rozhodně zaslouží.
A teď trochu OT:
Artaban001 píše:....sám jsem kdysi pracoval v jednom servisu, kde jsem měl výrobcem předepsán způsob opravy - výměnou za nový díl a nedej Bože, když jsem si dovolil opravit...
Kdysi jsme s kolegou, který dělal v radiotelevizní službě (přeložím: v opravně), podávali do Přelouče jako zlepšovák potření řemínků a obložení mezikol magnetofonů a gramofonů obyčejným čistým saponátem, a nechat rozleštit, nevymývat. Měli jsme vyzkoušené na řadě B70, že místo sedmi měsíců životnosti (to tehdy bylo měsíc po záruce) se muselo znovu impregnovat až za dva roky.
V Tesle to viditelně ani nečetli: přišla ormigem namnožená odpověď, že podle předpisu výrobce se zásadně díly neopravují, ale mění za originální náhradní. Razítko, podpis, hotovo. K tomu byl průvodní dopis, že se zkouší už šestá gumová směs pro zvýšení spolehlivosti a že se omlouvají za přechodný nedostatek mezikol do modelů....

To jen na potvrzení.
Zpět k ellytům: životnost elektrolytů z Tesly a v Teslách je většinou úcty hodná. Ať už proto, že by byly tak dobré (přinejmenším slušné i byly), nebo proto, že konstruktéři je nezatěžovali v provozu až na doraz, natož kousek za.

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#22 Příspěvek od Modemo »

Dlhsie som tu nebol, tak reagujem az teraz, vidim ze sa diskusia celkom rozbehla :lol:

to ZdenekHQ:
Doufám, že to léčíš výměnou všech elytů /// Vymenil som, nepomohlo, furt mi obcas preskakuje :roll:

to kondik:
vídavam/// Berem na vedomie, ale nezarucujem, ze si zapamatam. V hlave drzim datasheety a nie kraviny :D

Este taka podotazka, chodi sem niekto, kto navstevuje/chysta sa navstevovat VUT v Brne, FEKT?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

Modemo píše:Este taka podotazka, chodi sem niekto, kto navstevuje/chysta sa navstevovat VUT v Brne, FEKT?
pojd na CVUT na FEL :wink:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#24 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#25 Příspěvek od Modemo »

Vidim ze hon na "teba" sa ta nejako dotkol. :wink: Hmmm zaujimava otazka, elektrika sa venujem asi od 10r, ked som pripojil 3V ziarovku na 220V. Opravujem co pride. Cize vsehochut. Kusy si naozaj nepocitam :lol: Ale ako priznam sa, ze mam racej digitalnu techniku, procesory a podobne. A v tejto oblasti aj tvorim. A nie len pre seba.
No ak ta otazka nebola myslena provokacne, tak som na nu odpovedal, ak hej, tak racej kasli na. Nemienim sa to vychvalovat, co som porobil a ake sutaze povyhraval. Inak myslim, ze kazdy pochopil, ze tato tema bola len taka na odlahcenie. :roll:
Inak ak chces, mozeme pokecat na ICQ.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od stepa »

to Modemo: no jasny ze na odlehceni...hodil si navnadu a cekal kdo se chytne :lol: btw,kdyz do elektrikariny delas od deseti let,kolik ti je? 12? :pako:

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#27 Příspěvek od Modemo »

stepa píše:to Modemo: no jasny ze na odlehceni...hodil si navnadu a cekal kdo se chytne :lol: btw,kdyz do elektrikariny delas od deseti let,kolik ti je? 12? :pako:
Skoro, este mi par rokov chyba :wink: Inak o rok mladsi ako ty :roll:
Naposledy upravil(a) Modemo dne 20 čer 2007, 21:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od stepa »

to Modemo: uf,to jsem si oddych :D ,protoze ja bych se tady s nejakejma ustrelenejma keckama nemoh bavit

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#29 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#30 Příspěvek od Modemo »

kondik píše:To: Modemo
Mna sa to nijak nedotklo, ale je zasadny rozdiel, ked niekto nieco vyraba a ked niekto nieco opravuje.
Mna uz "nadsenie" z vyrabania niecoho pred niekolkymi rokmi opustilo, radsej si nieco kupim hotove, ako to vyrabat, potom tomu vychytavat muchy a hlavne nato nemam cas. Pretoze sa venujem opravam, tak v tom je medzi tebou a mnou dooost velky rozdiel.
No ok, sak kazdy ma rad nieco ine, ale nepochopil som, preco nas dvoch porovnavas??? 8O
No a nemyslel som tak, ze vyrabam veci co sa daju kupit, take to klasicke bastlenie. Ja robim jednoucelove zariadenia (LCD, procak, vstupy/vystupy), vacsinou pre priemysel.
Ale ved to je jedno, ci oprava ci tvorba, hlavne aby si clovek cosi privyrobil :friday:
Zelam vela opravenych zariadeni :wink: :pecek:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“