Zpetné behy?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin-H
Příspěvky: 50
Registrován: 27 čer 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Martin-H »

Ztráta emisní schopnosti některé z katod obrazovky (chybějící barva),může být ale i závada v příslušném konc. zesilovači.Nejjednodušeji vyzkoušíš svoji obrazovku,když si vezmeš odpor tak 4k7/2W ,jeden konec spojíš se zemí a druhý postupně připojíš na jednotlivé katody,jednu,pak druhou,pak třetí (kR,kG,kB).Obrazovka se rozsvítí v příslušné barvě se zpětnými běhy.Ta barva,která však bude svítit nejméně,popř. vůbec,ta katoda je vadná.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

Pomalé rozsvěcování obrazovky s výraznými změnami vyvážení bílé (změny barevného odstínu) může způsobovat jak modul G, tak svody v obrazovce. Přehoď moduly G v obou Oravanech a uvidíš.
Ale ty svody jak jsem už říkal jdou odstranit celkem jednoduše, u té Toshiby jsem to ještě nezkoušel, protože to nikdy nebylo nutné. Ale myslím že budeš úspěšný (tedy pokud to není tím modulem, což by bylo lepší).
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#18 Příspěvek od Peterseal »

V tej THOSHIBE mám modul G nejaká iný. Je tam IO nejaké nemecké a celý modul vizerá inak ako tie čo mali novšie Oravany a 416ky.
Můžem ich prehodit?
T tom čo má obrazovku RFT je modul ako u 416 a má PHILIPS čip.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#19 Příspěvek od miroja »

Ten starsi modul mal IO TDA3501, teda ako pises v Tvojom pripade ekvivalent z NDR. Moduly sa daju zamenit, ale v takom pripade treba upravit napatove delice potakov ovladania jasu, kontrastu a far.sytosti. Na odskusanie to vsak mozes nechat tak, len nebud prekvapeny, ze rozsah regulacie J,K,S buse akysi "divny" :wink:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#20 Příspěvek od Peterseal »

Nechal som tam pôvodný modul a až teraz som si všimol že keď pridávam jas alebo kontrast sa obraz zväčší. Znak televízie so pohne smerom k okraju. Čím to môže byť? :idea:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#21 Příspěvek od Peterseal »

Moja chyba. Robí mi to aj druhý oravan. Takže je to asi normálne.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jef111 »

To by něměly ty Oravany dělat. Bude to nejspíš vyschlým hlavním filtračním elytem, pravděpodobně při změně odběru výrazněji klesá napětí ze zdroje.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Martin-H
Příspěvky: 50
Registrován: 27 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Martin-H »

tyhle ipsala začaly při nízké kapacitě vypínat,pod nějakých 40 uF už ani nenajely,nebo začaly hned vypínat,jakmile začala najíždět obrazovka.
Tohle spíše vypadá na velký Ia obrazovky a měkké VN-buď má velký proud mimo toleranci,nebo už starší násobič.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#24 Příspěvek od miroja »

Tiez si Myslim, ze to nebude zdrojom ale skor nasobic,VN kabel k obrazovke,obmedzovac Ik obrazovky, alebo VN kontakt na obrazovke. Ale BACHA, napatie tam zostane aj niekolko dni po vypnuti TV,tak si zbytkovy naboj vybi predtym, nez tam strcis pazure :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#25 Příspěvek od Peterseal »

Takže v jednom Oravane (obrazovka TOSHIBA, rok výroby 1986) mám násobič UNITRA.
V tom druhom Oravane (obrazovka RFT, rok výroby 1988) mám násobič z WEST GERMANY ani jeden není Bulharský shit.
Či je to ich starobov?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#26 Příspěvek od miroja »

Kludne to moze byt vekom a pokazit sa moze "WEST GEMANY" , ale nemusi to byt len nasobic, jednoducho obrazovka ma makke VN a dovodov moze byt viac.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#27 Příspěvek od Peterseal »

Tomu nerozumiem, že obrazovka môže mať makké VN. A aké môžu byť ďalšie príčiny? :?:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#28 Příspěvek od miroja »

Vnutorny odpor zdroja VN je prilis velky.
Ked das vacsi jas,obrazovka potrebuje vacsi Ik, kedze Ri VN je velky,VN poklesne, cim sa zvysi vychylovacia citlivost vychylovaciek a obraz sa zvacsi. Niekdy sa tomu tiez hovori, ze obraz dycha. Pamatnici elektroniek DY86/87 si urcite spomenu :wink:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#29 Příspěvek od Peterseal »

Aha už chápem :idea:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#30 Příspěvek od Peterseal »

A ako mám prerobiť ovládanie J,K,S aby tam šiel ten novší typ?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“