Bibliografie Z. Škody

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#16 Příspěvek od JirkaZ »

Správně mělo být RK 4/1965 ;-)

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#17 Příspěvek od mihal »

Crifodo píše:..článek v AR 9/1964 "Laser chudého amatéra"..
On to žárovkové pojítko ale nepodpísal, i keď v redakčnej rade pôsobil ako zástupca vedúceho redaktora.
V každom prípade sú tieto časopisy zaujímavé čítanie.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Crifodo píše:Podle databazeknih.cz žil ilustrátor František Škoda 1925-1990
Nevím který z nich byl starší.
Na webu se to plete s jiným Františkem Škodou, malířem z Jičína.
Když už tu teda došlo na dva Františky Škody:
Tento z nich byl mladší a nebyl z Jičína, ale z Libáně.
Obrázek
Setkával jsem se s ním v letech 1975 - 1980, kdy šéfoval v automatárně závodu Harmoniky Hořovice v Dětenicích u Jičína. Tam se soustružily rotační díly především pro akordeony a další hudební nástroje. Nějak prý nebyl zájem o jeho knižní ilustrace a o publikace vůbec ne. Ale nesl to statatečně.
Mám dodnes jeho knížku "Volají neviditelné vlny". Přiznávám, že po křečovitém tanečku s Talismanem, kterého se uvnitř nešlo pustit, tato knížka se stala mocným impulsem k tomu, že jsem se dal na elektrotechniku, nestal jsem se instalatérem, ačkoli se ode mne očekávalo, že řemeslo vodní zůstane v rodině...
Pak jeden ze Škodů ilustroval knížku "Svět za sklem". Který z nich to byl, se v bibliografiích nedá dohledat, styl ale ukazuje spíše na toho pražského.
Ale, když mohl Václav Čtvrtek (i když ve spolupráci s odborným poradcem) napsat knížku "Směr vesmír - Start!!" vedle hromady skvělých pohádek, tak se v tom vyznejte.
Ty knížky vycházely v době, kdy se o autorech moc nepsalo. A o ilustrátorech ještě méně: jestli nepublikovali v nějakém periodiku, jejich jmen si sotva kdo všiml. Mocní dbali na nevyčnívání, aneb "nedělejte nám z nich hvězdy"...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše: Mám dodnes jeho knížku "Volají neviditelné vlny"..
Panáčci v této knížce celkem připomínají Šolima ze "Šolima", i téma je hodně blízké. Zlatý věk dětských knížek, zejména těch pro zvědavé.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

JirkaZ píše:Správně mělo být RK 4/1965 ;-)
Pravdu díš, nějak jsem se nedopočítal. RK 5 má téma RC modely a je od jakéhosi Samka.
Mihal: vždyť to píšu, výslovně tam uveden není, ale styl je pro něj typický.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Není Škoda ten pán na obrázku, který káže o anténách pro Hon na lišku, str. 223 v knížce S tranzistorem a baterií?
Přílohy
honnalisku.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“