MEG

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od pajosek2 »

No,nevím jestli to funguje,ale proč to nezkusit.Je pravda,že energie magnetu ještě není vysvětlena a v žádném případě nejde o perpetum mobile,jde jen o to, využít energii,kterou ještě neznáme.Dokud to nezkusím,tak to nebudu chválit ani zavrhovat.Na otázku"Když to funguje,tak rpoč to nepoužívají?"je jednoznačná odpověď-POLITIKA. Je to stejné s automobily.Proč se nepoužívají stroje,které už dávno překonaly benzínové motory?.Automobilky tyto patenty zkupují a zamykají do trezoru.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Tak pak dej vědět, kolik jsi z toho dostal.
Z těch, kdo to zkoušeli, nebo aspoň chtěli, se víckrát nikdo neozval.
Třeba je mají zamčené ve Škodovce v trezoru.

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Masob »

pajosek2 píše:No,nevím jestli to funguje,ale proč to nezkusit.Je pravda,že energie magnetu ještě není vysvětlena a v žádném případě nejde o perpetum mobile,jde jen o to, využít energii,kterou ještě neznáme.Dokud to nezkusím,tak to nebudu chválit ani zavrhovat.Na otázku"Když to funguje,tak rpoč to nepoužívají?"je jednoznačná odpověď-POLITIKA. Je to stejné s automobily.Proč se nepoužívají stroje,které už dávno překonaly benzínové motory?.Automobilky tyto patenty zkupují a zamykají do trezoru.
Pokud budeš něco zkoušet, určitě postupně informuj. Celkem mě to zjímá a kdybych měl potřebné jádro a magnet, taky bych to zkusil.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Já teď prozradím velké tajemství. Ono to funguje, jen je třeba mít ten nejsprávnější magnet a taky kořen mandragory získaný hitec vintage postupem, proti kterému dost protestují ochránci zvířat.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od Radix »

Trochu to připomíná humbuk se "slavným" československým tandelem.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od proel64 »


Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Pokud by to někdo donutil k funkci, což je asi možné tak by to stejně dopadlo tak že by došlo k postupné demagnetizaci těch permanentních magnetů.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od pajosek2 »

Ta demagnetizace mne taky napadla,ale podle lidí,kteří se zabývají Megem,jsou magnety něco jako rezonátory energie,kterou neznáme. No jak už jsem napsal nebudu to zavrhovat ani chválit,je to jen pokus.

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

MEG

#24 Příspěvek od hamos »

Zdravim vsechny, o MEGu uz jsem neco precetl a na rozdil od nekterych ostatnich vynazlezu publikovanych na www.mwm.cz se mi jevi jako docela realny , ikdyz jsem ho dosud bohuzel neotestoval. Nekdo tady pronesl , ze muze dojit k demagnetizaci magnetu. S tim nemuzu uplne souhlasit , protoze permanenti magnety (magneticky tvrde materialy obecne) se daji odmagnetovat pouze stridavou demagnetizaci ktera u MEGu rozhodne neprobiha. Dale pokud se tyce jader , nejucinnejsi varianta pouziva jadro z amorfnich kovu (nekdo zde psal velice drahe jadro, to bezvyhradne plati, je to otazka tisicu korun) a je pouzito prave kvuli pouzite vysoke frekvenci (okolo 80kHz) a hlavne minimalnimu magnetickemu odporu. Dle meho nazoru by mely alespon pro drobny pokus feritova jadra stacit. Co do funkce je slozite neco vysvetlovat , protoze nikdo presne nevi jak to funguje (stejne tak jako nikdo nevi , proc drzi atom pohromade a proc se jeho casti neustale pohybuji , apod.) ale muj nazor na vec je , ze pomoci malych ovladacich civek vyrabime stridave v jedne ci druhe magneticke smycce jiny mag. odpor nez v druhe a mag. tok potom tece smyckou s mensim odporem (cesta nejmensiho odporu) , tim vyrabime pulzujici mag. tok , ktery v druhe sade civek ("sekundarnich") indukuje el.napeti. Ovladaci civky jsou napajeny elektrickym napetim obdelnikoveho prubehu a jako magnety se doporucuju nejsilnejsi na trhu tzn. neodymove magnety NdFeB. Co jsem vedel , to jsem se snazil napsat , pokud to nekomu pomuze , budu rad za kazdou zpravu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Lukas-Peca »

ale to by to bylo perpetuum mobile... odněkud to tu energii musí brát, pokud to teda vůbec funguje

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

Lukas-Peca píše:ale to by to bylo perpetuum mobile... odněkud to tu energii musí brát, pokud to teda vůbec funguje
Ne,perpetum mobile je něco jiného,tady by se měla využít energie,kterou ještě neumíme používat.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#27 Příspěvek od dolac »

pajosek2 píše:
Lukas-Peca píše:ale to by to bylo perpetuum mobile... odněkud to tu energii musí brát, pokud to teda vůbec funguje
Ne,perpetum mobile je něco jiného,tady by se měla využít energie,kterou ještě neumíme používat.
Akú energiu nevieme použivať? Vraj energie magnetu nie je ešte popísaná. Sú to nesmysly. Magnetizmus je teoretický popísaný veľmi dobre, a aj samotná podstata permanentných magnetov. Neviem čo by tu bolo ešte neznáme. Možno snáď pre laikov.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Lukas-Peca »

pajosek2 píše:
Lukas-Peca píše:ale to by to bylo perpetuum mobile... odněkud to tu energii musí brát, pokud to teda vůbec funguje
Ne,perpetum mobile je něco jiného,tady by se měla využít energie,kterou ještě neumíme používat.
odněkud to tu energii musí brát, takže se to zase někde jinde projeví. O nějaké skryté energii permanentních magnetů mi tady nemluvte, kde by se tam vzala.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od pajosek2 »

energie magnetu posaná není,pouze popisují proces co se stane při magnetizaci materiálu,ale nikdo nepřišel na to co způsobuje prvotní magnetický tok v jednotlivých doménách.Není dobré zavrhovat něco jen proto,že to zrovna není jasné.Jen hloupí lidi si myslí,že všechno vědí.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Lukas-Peca »

pajosek2 píše:energie magnetu posaná není,pouze popisují proces co se stane při magnetizaci materiálu,ale nikdo nepřišel na to co způsobuje prvotní magnetický tok v jednotlivých doménách.Není dobré zavrhovat něco jen proto,že to zrovna není jasné.Jen hloupí lidi si myslí,že všechno vědí.
Podívej, magnet je nejdřív jen kus feritu, který se s trochou energie zmagnetuje. Kdyby v sobě obsahoval nějakou skrytou energii, tak by se tam nějak musela dodat. Jedině že by to čerpalo nějakou energii z vesmíru nebo tak.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“