Pevný zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Rezis, a co když si myslím, že alovka by neměl radost z toho blbého dotazu a naopak by měl radost z výchovného působení ostatních? Kdo z nás dvou je lepším vykladačem alovky? :P

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nějak se nám ty romány na pokračování množí. :roll:

Mimochodem, saskine, teď jsou prázdniny, co takhle si půjčit od někoho nějakou literaturu se základy elektroniky a trošku počíst a teprve potom se ptát ? Takových otázek se dá totiž napsat desítky a za chvilku to tady bude vypadat jak na autofórech při diskuzi o kapacitorech či megawattech PMPO.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

NEONI píše:Rezis uznaj ze stale sa pytat take veci a tym stylom ako sa pyta on nemozem sa udrzat aby som odpovedal normalne :? no fakt on snad ani nevie o com hovori... a to sa potom tazko odpoveda
Priznavam ze jsem se v tomto pripade unahlil, ale je zde spousta prispevku ktere mi zacinaji pripominat www.elektrika.cz. Proste clovek muze mit pomalu strach se zeptat. Ale v tomto pripade by si autor mel uvedomit ze pokud neco chce mel by o to slusne pozadat.
Internet - metla lidstva

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#19 Příspěvek od NEONI »

Podla mna kazdy z nas je ochotny pomoct... pokial sa ten clovek opyta normalne ale tak ako to robi on sa to proste nerobi je tak ci nie?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od rezis »

NEONI píše:Podla mna kazdy z nas je ochotny pomoct... pokial sa ten clovek opyta normalne ale tak ako to robi on sa to proste nerobi je tak ci nie?
Je to tak ale taky musis uznat ze nektere narazky jsou dost neopodstatnene. A ze jsme jen lide :wink:
Internet - metla lidstva

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#21 Příspěvek od NEONI »

Ja len chcem aby sa naucil pisat normalne a vecne nic ine... snad toho nechcem az tak vela

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Saskine, kdybys napsal "mám dva stejné trafáky 230V/12V, po 50VA (nebo třebas 75W, podle toho, co mají na štítku), jak je spojit dohromady, aby z nich šlo tahat víc?", tak by tu už viselo několik námětů, co s tím.
Z tvé původní otázky nikdo moudrý nebude a ty si ty blbé řeči ještě objednáš.
Musíš přece vědět, kolik čeho potřebuješ na výstupu získat, a my zase, co máš k dispozici. Zatím nevíme nic a počet možností se blíží k nekonečnu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Vemte jed na to, že nemá k dispozici ani jedno trafo, natož dvě, jen NĚKDE (od táty) slyšel, že je to možné a že to PRÝ funguje, tak se rozhod nás tady podkouřit a předhodit nám to jako problém. Teď si sedí hezky v teple doma nad skrínem a tlemí se nám, jak nám šrotuje v gebulích.
Docela mi to připomíná jistý nedávný pokus o rozhádání fóra pomocí zmršeného schématu detektoru REM fáze spánku - Vám ne?
Jinak ani do sériového, ani do paralelního spojování traf bych se nehrnul - copak fázování u série nebo vyrovnávací proudy u paralelu, ale spíš mně děsí havarijní stavy - co třeba nastane při náhodném zkratu - a třeba jen na jednom vinutí? Proto ani nefandím spojování různých vinutí jednoho trafa, pokud nejsou vinutá zároveň a stejným drátem. A netvrďte mi nikdo, že v bastlířské praxi k podobnému ŠLUSANCI nemůže dojít... když takoví jako Oberleutnant, Known a jim podobní to zkusí už jen proto, aby viděli, co to vlastně udělá...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

Re: Pevný zdroj

#24 Příspěvek od NEONI »

saskin píše:Ako sa dá spraviť pevný zrdoj s dvoh trafákov ? neviem či som to správne napisal ked nepochopite tka napiste bez blbih reči
EKKAR mas pravdu ale pozri sa na povodnu otazku... my sme mu napisali ako sa daju zapojit trafa..pre zaciatok...ale mozno si mu mal napisat ty celu teoriu o spojovani traf, zemneni, linernych regulatoroch prudu, spinanych zdrojoch protiskatovej ochrane, obmedzeniu spicky pri zapnuti, chladeni a neviem com este nie? :) isli nanho pomali ze co povie a on nic... a dufam ze nieje urazeny ale radsej usilovne studuje...ked pride s konkretnou otazkou dostane konktrtnu iodpoved.Prisiel som vseobecnou otazkou poskytli sme hypotezy. CO viac sme mali spravit hm?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Spíš jsem měl na mysli tohle:
EKKAR píše:Vemte jed na to, že nemá k dispozici ani jedno trafo, natož dvě, jen NĚKDE (od táty) slyšel, že je to možné a že to PRÝ funguje, tak se rozhod nás tady podkouřit a předhodit nám to jako problém. Teď si sedí hezky v teple doma nad skrínem a tlemí se nám, jak nám šrotuje v gebulích.
Docela mi to připomíná jistý nedávný pokus o rozhádání fóra pomocí zmršeného schématu detektoru REM fáze spánku - Vám ne?...
S dalším radši počkám, až co za moudro vypadne ze ŠAŠKINA...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Lukas-Peca »

óbrlajtnant hadr

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

VA

#27 Příspěvek od saskin »

prosím vás vysvetlí mi niekto výraz 200 VA čo to znamena u trafa ?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#28 Příspěvek od Radix »

Je to označní výkonu trafa, v tomhle případě 200 voltampér. To znamená, že součin napětí a proudu dává číslo 200.

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

r

#29 Příspěvek od saskin »

čiže keby nan niečo zapojím je schopné to trafo mi dať až 20 A ? či nie ?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#30 Příspěvek od Radix »

Jestli dává napětí 10 V a je na 200 VA, tak musí dát proud 20 A.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“