CTV2137A

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

Už jsem taky viděl nemálo TV po bouřce (mj. s jedním tady už třetí týden po večerech bojuji). Pokud jsou spálené i spoje různě na šasi, ještě nikdy se mi takový TV nepodařilo opravit. Ale teda je pravda že spálené žhavení obr. bleskem jsem ještě neviděl, ale věřím že je to možné. Blesk často způsobuje naprosto nevyzpytatelné závady. Napětí se nemuselo ani naindukovat v závitech trafa, ale mohla prostě skočit jiskra. Už jsem viděl spoustu kuriozních závad způsobených bleskem.
Dokonce bych ani netvrdil, že určitě pomůže vytáhnout vidlici sítě a anténní svod.
Kdysi dávno mi po blesku dokonce shořel PC zdroj, který jsem měl ležet na dílenském stole (několik hodin po úspěšné opravě). Už nikdy se mi jej nepodařilo opravit (no ani jsem mu už pak moc času nevěnoval vzhledem k jeho kvalitě :) ). V ten den mi taky odešla mezifrekvence u TV, kterou jsem měl v průjezdě zabalenou v krabici, několik metrů od zásuvky a anténní svod tam nebyl vůbec.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Robosand »

Aj keď neskoro, ale chcem zareagovať na toto vlákno. Pokiaľ doska nie je v takom stave ako zaslal Kondík a zákazník už TVP nepotrebuje, tak by som oživil napr. zdroj a vystrihol z DPS (... a umiestnil do krabičky). Pri opravách OVP-čiek (aj iných značiek) tak budeš mať externý zdroj. Veľkosť napätia pre napájanie RKS môžeš v určitom rozmedzí regulovať. Samozrejme, treba sa pohrať aj s inými obvodmi. Nakoniec zistíš, že takáto oprava pre vlastné použitie v servise je celkom rentabilná.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#18 Příspěvek od tornado6 »

Caute chalani mam tiez tento typ TV po burke ale po pomerani som zistil vadnu sietovu poistku T3,15 a rozlupnuty kondik napojeny niekde v zdroji
na vypinač 1p6/250V pomeral som aj elity,zdrojovy tranzistor aj pumpovaci VN tranzistor su OK,pomeral som aj zdrojovy rozbehovyIO
UC3843 ale po premerani diod testom je OK mohol by to robit ten kondik
je to svitkovy zalievany " maskot" myslim frekvenčne nejde mi spustit
zdroj z STBY rezimu do normalu svieti ledka ale len polovičnym jasom.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#19 Příspěvek od miroja »

Uff... tak akosi nerozumiem reci Tvojho kmena :wink:
Ak Ti svieti ledka, tak zdroj sa zjavne rozbehne a ide. Ked zapnes TV zo St-By tak LED zhasne? Blika? Skusal si zatazit zdroj "nahradnou zatazou"?

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

tornado6 píše:Caute chalani mam tiez tento typ TV po burke ale po pomerani som zistil vadnu sietovu poistku T3,15 a rozlupnuty kondik napojeny niekde v zdroji
na vypinaè 1p6/250V pomeral som aj elity,zdrojovy tranzistor aj pumpovaci VN tranzistor su OK,pomeral som aj zdrojovy rozbehovyIO
UC3843 ale po premerani diod testom je OK mohol by to robit ten kondik
je to svitkovy zalievany " maskot" myslim frekvenène nejde mi spustit
zdroj z STBY rezimu do normalu svieti ledka ale len poloviènym jasom.
Mùžeš bledé tváøi objasnit pojem pumpujícího VN tranzistoru a termín svitkový zalévaný "maskot" myslím frekvenènì nejde mi spustit ..... Omlouvám se leè nedokážu to transformovat do srozumitelné formy jazyka , kterým komunikuje mùj lid .
Zdravím Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“