Oravan typ 4333

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
pipola

#16 Příspěvek od pipola »

Tak jsem to zase pøechválil :roll: Já tam omylem dal ten nový modulG,takže to nefunguje :cry: Vymìnil jsem zenerku a vedle byl nìjaký 100pF kondík tak ten taky a poøád je to stejné.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#17 Příspěvek od jano2 »

Dioda D4,je 7V5,teda7,5V.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

pipola

#18 Příspěvek od pipola »

Tak nevím....už jsem vyzkoušel a promìøil všechno a poøád jsou ty èáry pod obrazem vidìt .Tou ZD to není

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#19 Příspěvek od miroja »

Skus postupne odpajat katody od G-cka a napis ako sa to spravalo.
Teoreticky to moze byt IO,alebo nieco v obvodoch videozosilnovacov. Nie je tam nejaky studak? Skus skontrolovat kondiky, tranzistory...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jef111 »

V první řadě by bylo dobré zjistit, která barva zpětné běhy způsobuje, nebo zda všechny (bílé nebo šedé). Podle toho se zaměřit na konkrétní část.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

pipola

#21 Příspěvek od pipola »

jo tak IO jsem vymìnil.Zkusím tedy postupnì ty barvy.Jak promìøujete ty tranzistory?? Mám jen multimetr tak to provìøuju na diod testu jestli není porušený(proražený) pøechod,ale abych vypájel všechny tranzistory tak to se mi teda nechce. Dík za rady

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

galjo píše:Morálne zastaralé TV je dobre zahodiť a nes. rat sa s nimi. Ved čo potom firmy budú vyrábať, ked sa budú držať pri živote staré chronty. Spieva zelená je tráva a ona má skutočne ružový nádych... Na čiernom tak nevidieť tie farby -naštastie...
Staré mašiny byly krásné...
nevím jak TV tam se časem opbrazovka fakt asi vypálí, ale já mám dodnes mgf.cívkáč Tesla B-116A a velkou stojanovou hi-fi věž NEC starou cca 25 let, co se dovážela do ČSSR. A jak to hraje ! Poctivej analog. Dneska bakelitové atrapy z Koreje jsou hračky pro děcka - na jedno použití.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#23 Příspěvek od warp »

Doporuèuju (dìlal jsem to u C425 - G modul je skoro stejný) vyndat zmiòovanou zenerku a buï nedávat žádnou, nebo dát místo ní odpor 68k a vyndat keramiku nad ní (22nF) - tím se vyøadí automatika závìru trysek. Dále doladit zmínìné G2 napìtí a RGB vyvážení. Pokud to nepomùže, tak jedinì odpálit katody na obrazovce. Dìlal jsem to, obraz je super - zpìtòáky zmizely.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#24 Příspěvek od jano2 »

warp píše:Doporučuju (dělal jsem to u C425 - G modul je skoro stejný) vyndat zmiňovanou zenerku a buď nedávat žádnou, nebo dát místo ní odpor 68k a vyndat keramiku nad ní (22nF) - tím se vyřadí automatika závěru trysek. Dále doladit zmíněné G2 napětí a RGB vyvážení. Pokud to nepomůže, tak jedině odpálit katody na obrazovce. Dělal jsem to, obraz je super - zpětňáky zmizely.
Ale on tvrdi,že skušal z inym modulom a šlo mu to dobre.Tak že chyba je zrejme v tom module.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#25 Příspěvek od warp »

Vždy￾ na zaèátku této stránky píše, že se pøechválil a nejde to !

pipola

#26 Příspěvek od pipola »

Ještì jednou- Mám náhradní modul-G když ho tam dám vše je OK.
Na tom vadném jsem vymìnil zenerku i kapacitu,všechny elyty,taky IO jsem vymìnil.Stále je to na pozadí pruhovaté

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

konosuke mimo jiné píše:Staré mašiny byly krásné...
nevím jak TV tam se časem obrazovka fakt asi vypálí, ale já mám dodnes mgf.cívkáč Tesla B-116A a velkou stojanovou hi-fi věž NEC starou cca 25 let, co se dovážela do ČSSR. A jak to hraje ! Poctivej analog. Dneska bakelitové atrapy z Koreje jsou hračky pro děcka - na jedno použití.
Když k tomu připočítáš, že nad nápisem "hifi" na NECkách tehdy ohrnovali skalní hifisti nos i pysk (do jisté míry i právem, jen některé kusy téhož modelu vyhověly našim předpisům pro označení hifi a to ještě ne všem, ale pro ucho to hrálo a dodnes hraje skvěle), jak jim asi musí být při srovnání s dnešním vývojem k hranici hromadné přijatelnosti...

(Konosuke, a povol si značky v příspěvkách, nejlíp v profilu a trvale)

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od urbanek »

Konstrukce modulů G (dělaly se nejmíň 4 provedení) není zrovna nejšťastnější, jejich nastavení bývá docela kritické, a zřejmě díky toleranci součástek je to co kus to originál. Pokud je obrazovka trochu slabší projeví se to právě tak že s některým Gčkem to jede, s jiným ne. Sám jsem si s těmito moduly docela "užil". Mimo jiné vřele doporučuji proměřit i odpory v konc. zesïlovačích. Stalo se mi že měl jeden o něco větší odpor a úplně to rozhodilo funkci automatiky. Popisovanou úpravu s vypájením zenerky a paralelního kondíku nedoporučuji (ikdyž je velmi oblíbená), většinou se pak už nepodaří správně nastavit barvy (nebo se to podaří ale do měsíce se opět rozhodí). Někdy se podaří potlačit zpětné běhy laborováním s Ug2 a P5,P6,P7 na modulu G...

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

Co takhle mìøit mìrné impulzy a nastavovat . To už tu opravdu není nikdo z pamìtníkù . Mimochodem bylo to popisované v servisních dokumentacích a fungovalo to . Žádná metoda pokus-omyl . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jef111 »

Kdyby tu náhodou někdo měl servisní dokumentace TV tesla koncem 80-tých let v digitální podobě, měl bych vážný zájem. Mnoho zkušeností s těmito obvody jsem získal laborováním, některé z AR ale servisní dokumentaci jsem nikdy neměl. I když už jsou tyto TV dneska na odchodu, některé věci by mě dost zajímaly. Na oplátku mohu poskytnout jiné.
Díky M.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“