Ztišení vìtráku na radeonu x1550

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Hop377 »

To Lukas-Peca:
No v lacakoch ta regulacia nie je. Inak ak tam je tak na zdroji to je napisane. Su to vlastne dva tranzistory a snimac teploty.

Inak ja osobne by som ten ventilator neriesil, ale zainvestoval, by som da pasivneho chladenia. Vzdy sa snazim aby vsetky komponenty v PC boli pasivne, vratane chladenia chipsetu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mourek »

Na GK s větrákem bývá dost problámu , většinou visí "hlavou dolů" a brzy se vyběhá. Pokud je dost místa a není to nějaká super grafika a hlavně dotyčný není hráč tak je nejlépe vyhodit fofrník a dát tam pasiv za cca 50Kč. Bohužel vyměnit grafiku není nejlepší rada protože ta nová za chvíli začne taky.Pokud jde o hráče a má celkově výkonné PC tak bych doporučil vodní chlazení. Jinak větrák mezi 5 a 12V používám a bez problémů. Ovšem se zdroji Fortron. Jinak spotřeba větráku je malá cca 0,1A takže odpurek stačí 0,5 nebo 1W. Regulátor otáček na teplotě ve zdrojích býva, ale ne v těch levných.Dá se toubastlit, žádný problém.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#18 Příspěvek od Honza_dy »

Lukas-Peca píše:
Hop377 píše:Ten netreba bastlit, da sa vykuchat z vadnych zdrojov.
Některých. Já jsem to ve zdroji ještě neviděl (rozebral jsem jich asi pět - to není moc, ale asi ten regulátor běžný nebude).
No hlavně v levnějších zdrojích vypadá třeba takto: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES05313178
Obyčejný termistor nalézající se někde v okolí konektoru pro větrák. Zkusil bych i toto řešení, jedíné co musí je vypočítat jeho hodnotu nebo určit zkusmo. Paralelně připojeným kondenzátorem zajistí spolehlivý rozběh.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od drabek06 »

rnbw píše:
drabek06 píše:Ferdada: Zapoj ten vetrak mezi +5V a +12V a vetrak bude napajenej 7V coz postacuje :wink: Ja to mam takhle na grafice Leadtek GeForce 7600GS 8-)
Fakt to nerob. Uz som sa stretol aj s tym, ze takto zapojeny ventilator sice fungoval, ale zdroj sa obcas vypol, casto hned po zapnuti. Po odpojeni ventilatora problem zmizol. Radsej za par korun vykonovy odpor. Alebo rovno tichy ventilator.
Asi zalezi na zdroji :wink: Nejaky levny typu Eurocase nebo Powermax to nemusej pobrat :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Zalezi aj na zdroji, ale aj na kope dalsich veci. Skus si cvicne na nejaky zdroj zapojit takto ten ventilator - ale samostatne, bez dalsej zataze.

Ferdada

Díky za tipy

#21 Příspěvek od Ferdada »

Takže díky všem za tipy.
Do pøikoupení pasivu bych šel až v krajním pøípadì.V recenzi na tuto kartu v Computeru psali,že by se tato karta dala uchladit i s vypnutým nebo zregulovaným vìtrákem-proto jsem se ptal.
Zkusil bych to s tím odporem,ale lepší by byl ten vìtrák regulovatelný-šlo by to nìjak ubastlit?
Jsem totiž veškeré elekriky neznalý,tak kdyby se našla nìjaká dobrá duše a
napsala jaké hodnoty by mìl být ten odpor.
Pøípadnì link na nìjaký návod na netu,nebo poslal na email polopatický :-) návod : stan.krej@seznam.cz
Vìem di
Díky moc za odpovìdi.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#22 Příspěvek od Radix »


Ferdada

Vykuchal jsem zdroj

#23 Příspěvek od Ferdada »

Tak ve starým zdroji jsem našel todle,je to ten regulátor?
Obrázek
Na tom bílým je napsáno:5W 56ohm J Micron 34T-to je ten výkonový odpor?,na tom èerným s tøema nožièkama je:780SA JRC G30028,na tom zeleným asi termistoru nic.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od stepa »

jo to by melo bejt ono,ta zelena pecka bude termistor a to s v TO220 bude asi tranzistor,kterej se otevira podle teploty...ikdyz podle toho tvyho popisu to vypada na 7805,coz je 5V stabilizator

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“