Nejdou odstranit oddíly na HDD je zakázaný přístup do MBR

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#16 Příspěvek od PCman »

Ještě jsem přemýšlel sehnat nějakou starou desku P1 kde je v biosu možnost LLF (low level format) a zkusit ho takto naformátovat ale nemám takovou desku nebo spíš desku s takovou volbou v biosu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Pozri sa do SMARTu. Podla mna je ten disk zly.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#18 Příspěvek od PCman »

Už jsem to několikrát psal SMART je v pohodě po projetí HDD regenerátorem mi našel dva clustery poškozené ale ty opravil po opětovném projetí už tam nebyli.Ve smartu problém není proste je zablokovaná MBR a nejde nijak přepsat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

"SMART je v pohode" znamena co? Nie su tam ziadne pending sectors?

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#20 Příspěvek od PCman »

Píše mi SMART status Good jinak nevím jak a v čem udělat podrobnější test toto mi napsalo v tom softu od hitashi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Status byva casto dobry aj ked je disk uz zly. V Linuxe napr.:

Kód: Vybrat vše

smartctl -a /dev/hda

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#22 Příspěvek od PCman »

Z linuxem moc neumím a ani nemám nikde nic od nich nainstalované šlo by to na té live verzi co mi doporučili na živě?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

smartctl je v Slaxe aj v Knoppixe. A dokonca existuje aj pre windows (http://smartmontools.sourceforge.net).

pepik9

#24 Příspěvek od pepik9 »

PCman píše:Ještì jsem pøemýšlel sehnat nìjakou starou desku P1 kde je v biosu možnost LLF (low level format) a zkusit ho takto naformátovat..
Ja myslim, ze ata disky uz LLF nesnesou, ze se to dela jen ve vyrobe. Asi pred 10 lety jsem mel WD 80MB a zacaly se rychle mnozit vadne sektory, bezne formatovani nepomahalo. Tak jsem ho vyradil a jen ze zvedavosti spustil LLF z biosu a potom uz byl naprosto k nepotrebe.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#25 Příspěvek od PCman »

O tom vím že nové disky už jsou chráněné proti tomuto kroku a že to jde jen v servisech a s tím starým co jsi dělal byl asi problém s přesným nastavenim cyl.heads.sec pokud se to správně nenastaví tak se HHD špatně naformátuje a může se vyhodit.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#26 Příspěvek od PCman »

Tak jsem zkoušel ten smart test pod woknama ale ten nepracuje s HDD které jsou připojene přes USB ale pouze s HDD který je v PC.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

PCman píše:Tak jsem zkoušel ten smart test pod woknama ale ten nepracuje s HDD které jsou připojene přes USB ale pouze s HDD který je v PC.
To snad chces rict ze celou dobu co mas tenhle thread zalozenej mas disk zapojeny v USB? 8O

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#28 Příspěvek od PCman »

Samozřejmě že né některé utylity by ani přes USB nefungovaly ale ten smart test jsem měl verzi pro WIN a ty na ten HDD zatím nedostanu.Ještě zkusím natáhnout některé utility z toho testu na disketu a spustím to z dosu z diskety

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

tak to snad hod do druhyho pocitace nebo to nabootuj s jineho disku, nemusis bit prece testovany disk zaroven systemovy

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#30 Příspěvek od PCman »

Bohužel mám pouze asi 5 notebooku a žádný PC a v NB je slot pouze pro jeden HDD ale jak jsem psal víše nestrkám ty testy na disketu ten HDD strčím přímo do NB a nabotuju do dosu a vyzkouším to ale stejně si myslím že chyba jako že jsou plotny poškozené tak tím to nebude už mi více lidí psalo že je MBR pravděpodobně zaheslovaná jinak přece i když bude nějak datově poškozená tak by šla příkazem FDISK/MBR přepsat ale tady to nejde.V HDTA2 jsem projížděl disk od začátku po jednom clusteru jestli není disk poškozený hned z kraje ale vše bylo v pořádku.Je zajímavé že když se podívám na HDD (nevím jakse tomu říká prostě jsou vidět jen řady čísel)Tak hned v první řadě je místo čísel nebo písmen hned první smajlík potom různé znaky a celá řada se uzavírá opět smajlíkem další řady jsou jen samé nuly.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“