T. Rubín prosím pomoc s opravou

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Minule jsem se ptal, jestli ti to s anténou připojenou napřímo jde. Pak by totiž byla chyba v odbočovači ve videu nebo propojovacím kabelu.

Tos už vyloučil? Ať se zbytečně nehrabeš v televizi, kdyby byla chyba jinde.

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Meziboří

#17 Příspěvek od petrm »

Hill: Ano, to jsem vyloučil, chyba je určitě v televizi, video jde na jiné televizi normálně. Zkoušel jsem dokonce připojit i jiné video, a také nic.
Celé se to stalo při provozu (při sledování videokazety) z ničeho nic najednou začala zrnnět, zkoušel jsem to doladit, ale byl tam jenom jakoby náznak signálu, v konektorech ani kabelech to neni, vše jsem prověřil.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Kanálové voliče moc neodcházely, i když nějaký ten studeňák uvnitř by mě nepřekvapil po těch letech.
Ale co napětí AVC? Prochází až do kanálových voličů nebo je tam nula? (Bez signálu bývá kolem 4-5V, když chybí, zrní.)
Co přepínací napětí pásem VHFL, VHFH a UHF? Vlastně tam se to jmenuje MV1, MV3 a DMV (metrovyje valny, děcimetrovyje valny).
Mohl odejít filtr PAV v obrazové mezifrekvenci, už jsem se setkal s vadným io, který jde bez problémů nahradit A241D z TVP Tesla řady C416...
Ono se špatně radí, když ty projevy nevidím, tak si projdi napřed tohle, ono to totiž nevypadá na rozladění, ale ztrátu citlivosti TVP.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“