Mixer ETA

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiry_CZE
Příspěvky: 78
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Chrudim

#16 Příspěvek od Jiry_CZE »

Mám problém s tímto mixérem. Kondík jsem vyměnil, ale nechce se točit motor. stojí na místě a jiskří.. Co s tím ? Děkuji za odpovědi...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#17 Příspěvek od tatramacek »

Podívej se na uhlíky... Anebo potom by to moh být i vadný rotor motoru
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Jiry_CZE
Příspěvky: 78
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Chrudim

#18 Příspěvek od Jiry_CZE »

hm takže rotor.... uhlíky jsou dobrý... tak to pujde asi do šmelcu no

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

Audaces fortuna iuvat

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od petrfilipi »

Pokud šlehač vydává při provozu "divné zvuky", bývá problém v ložizcích. A to buď na rotoru (podle mě méně pravděpodobně) a nebo spíše na ložizcích na výstupu pro šlehací metly. Problém je v tom, že zatímco spékaná ložiska pro rotor není problém koupit za pár korun, tak ložiska pro metly jsou součástí celé základny šlehače, a je tedy nutné koupit tuto základnu, ale tu jsem nikde ke koupi neviděl. Resp. jednou jsem ji v Hlinsku kupoval, ale od té doby, co v Hlinsku zrušili prodej ND, tak jsem ji nikde neviděl. Jinak by to znamenalo ty ložiska vylisovat, nechat z bronzu vyrobit nová a zalisovat je zpět. Taky bych si asi tak 2 kusy koupil, ten šlehač je fakt boží. U nás doma našlehal tuny těsta.
Přikládám soubory s výkresy montáže.

Petr Filipi
Přílohy
eta-3.jpg
(62.5 KiB) Staženo 67 x
eta-2.jpg
(67.91 KiB) Staženo 131 x
eta-1.jpg
(74.91 KiB) Staženo 136 x

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

Od sousedky jsem kdysi tento model robůtku dostal na opravu.. Nebo tedy vlastne jsem ho dostal úplně protože si koupila novej.. Mno,v tý době měl právě že bouchlej kondík... Ložiska metel měl též ko tak jsem tu základnu koupil.. Několikrát jsem zde zmiňoval že díly na spotřebiče beru u pana Režného v Holešově,příjemní lidé ochotní spolupracovat. Myslím si že tam možná nějaké díly budou k sehnání :wink:
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#22 Příspěvek od bardot13 »

Srdečně zdravím.Chtěl bych se zeptat jakou vazelinou je nejlépe namazat plastové převody v těchto šlehačích,aby vazelina časem nepoškodila tyto kolečka.
Díky Bardot.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#23 Příspěvek od tatramacek »

viz. foto :wink:
Přílohy
mogul.png
Používám tento tuk - mám s ním dobré zkušenosti zvlášť na kluzné uložení motorků
(158.91 KiB) Staženo 43 x
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#24 Příspěvek od keemo »

mna napadla silikonovo-teflonova vazelina,aka sa pouziva v prevodoch u videi a pod... ta by mala vydrzat aj vyssie teploty od motorkov...

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=602& ... icle=15875

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#25 Příspěvek od bardot13 »

Dík za rady.Mně se jedná o to ,aby časem vazelina negradovala ta plastová kolečka.Měl jsem několik mixérů na opravu a některá kolečka se téměř rozpadala.Myslím si ,že je to nevhodnou vazelinou, která je agresívní na plast.Bardot.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#26 Příspěvek od petrfilipi »

Tak jsem obvolal celý svět včetně Holešova a základní deska (motherboard :-)) pro 0042 už nikde k sehnání není. Ale poradili mi v servisu přidat pod ozubená kola tenké ocelové podložky, čímž se trochu vymezí stranová vůle. Neřeší to sice promární problém, ale fungovat by to mohlo.

Petr Filipi

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“