TESLA COLOR 430 nejde obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od JarynR »

kondik píše:OMF= obrazova medzifrekvenia, ZMF= zvukova medzifrekvenica. Zmeraj tu 7812-ku a napis, (inak nahradit mozes plastovou, kovovu teslacku uz asi nezozenies...).
jj urcite napisu, ale az o vikendu, jinak kovovou mam mozna jeste nekde v supliku :D

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#18 Příspěvek od miroja »

Zipik píše::?: Já bych to viděl na 12V stabilizátor nad OMF.
Pise, ze mu zvuk ide,aj ked slabo. Takze "C" ckove napatie (+12,5V) asi ma. Skor by som tipoval na modul S. Naprikald prerusena D105 na SD,obcas na module stracali kapacitu zvitkove kondiky 4n7 z NDR na pozicii C10, pripadne nejaky studak (vadnu siciastku), pre ktory sa nerozbehne RKS (Riadkovy Koncovy Stupen).
Ak nejde RKS, nezeravi obrazovka, nejde VN, chybaju riadkove impulzy (Z 632 na doske NS), co zapne umlcovac zvuku.
V kazdom pripade treba zmerat, vsetky napajacie napatia (v scheme oznacene pismenami velkej abecedy od A po F), ako Ti uz radili.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od JarynR »

12 V voltový napetí mám na stabilizátoru 7812, pokracuji dal v merení ale jak tu nekdo psal tak 140V napeti taky mam ted jsem na tom module S a merim ten condenzator, ale nevim nenapada jeste nekoho neco?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od JarynR »

No zatim vsechny co jsem nasel podle schematu jsou OK akorat dle schema na konektoru Z 43 neni tech 15V, ale nevim jestli jsou ss nebo st

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od JarynR »

Vymenil jsem C305 (vedle modulu S) protoze se mi zdal vytekly a zvuk jde nyni zesilit asi tak na 50% kdyz jsem zkusil vymenit C10 na modulu S (nemel jsem svitek ani presne tu kapacitu 4n7 tak jsem tam na zkousku dal 6n8 ker.) tak jedina zmena byla slabe piskani asi 15KHz. :?

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#24 Příspěvek od Zipik »

Kdysi mě ten stabilizátor tak potrápil, že si jej dodnes pamatuju !! Na jeho výstupu musí být 12,6V, protože má Colector zapojený přes Diodu.
S tímhle stabíkem jsem si stejně užil, kdysi se TV chovala prapodivně (vypínala ....) a tenkrát stačilo dotáhnout matičky šroubů na Colectoru a TV jela.

Ještě mě napadla jedna věc. Zkontroluj buzení T ŘKS (SU160, BU208....), od budícího trafka vede kolem vn násobiče odpor drát do Báze T ŘKS. Býval na něm často studeňák.
A co vn, máš na násobiči nějaké vn napětí ??

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#25 Příspěvek od miroja »

Zrejme Ti nejde RKS (pisal si ze obrazovka nezeravi), oscilo tusim mas, tak chod od modulu S az po bazu SU160.
Co mas na pine Z433 rozkladovej dosky? Mali by tam byt riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#26 Příspěvek od miroja »

JarynR píše:... tak 140V napeti taky mam ...
Jasne ze mas, inak by Ti nesiel ani zvuk. Z neho sa totiz vyraba ladiace napatie...
Napis ake presne hodnoty napati si nameral v bodoch A-F.
JarynR píše:...C10 na modulu S (nemel jsem svitek ani presne tu kapacitu 4n7 tak jsem tam na zkousku dal 6n8 ker.) tak jedina zmena byla slabe piskani asi 15KHz...
Ked Ti to piskalo (velkostou kapacity sa definuje frekvencia riadkoveho oscilatora a pri 6n8 si uz bol zrejme prilis mimo aby Ti to synchronizacia dotiahla na riadkovu frekvenciu) tak obrazovka zacala zeravit? VN nabehlo?

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od JarynR »

miroja píše: Ked Ti to piskalo (velkostou kapacity sa definuje frekvencia riadkoveho oscilatora a pri 6n8 si uz bol zrejme prilis mimo aby Ti to synchronizacia dotiahla na riadkovu frekvenciu) tak obrazovka zacala zeravit? VN nabehlo?
Nezačala žhavit...

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od JarynR »

miroja píše:Zrejme Ti nejde RKS (pisal si ze obrazovka nezeravi), oscilo tusim mas, tak chod od modulu S az po bazu SU160.
Co mas na pine Z433 rozkladovej dosky? Mali by tam byt riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V.
Tak jestli Z433 myslíš konektor Z43 pin 3 tak pokud (riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V)lze změřit Voltmetrem tak tam napětí není!!!
A obrazovka opravdu nežhaví :cry:

Co se týka napajecích napětí tak jsou všechny OK (A až F) rozdíl byl akorát na konektroru Z14 (D a F) byl rozdíl asi 1V (otázka je taky přesnost voltmetru :? )

co se týká 7812 tak v ní to nebylo projistotu jsem ho zkusil vyměnit za nový a žádná změna, co se týka D105 taky žádná změna.

Ten tranzistror SU160, tam není byl asi v minulosti vyměněn za jiný protože je tam BU608 (plast) co bych na něm měl všechno naměřit???

Co se týká studeňáku tak sem prohřál to co se mi nelíbilo a nic jediný co blbne je modul Z když se sním pohne tak zvuk vypne uplně, ale to je nějaká blbost a pro mne teď nedůležitá, důležitý je rozjet to žhaven :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
JarynR
Příspěvky: 20
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od JarynR »

Tak jsem pokrocil, uspech vymenil jsem jak tu nekdo psal ten C10 na module S a zaroven BU 208 na KS a zhaveni nabehlo :roll: ale bohuzel nejak nesel obraz asi rozhozeny radky nebo co obraz byl uzsi a neslo se na nej divat, tak jsem si myslel ze je to capacitou C10 vratil jsem C tpatky a nastala "prda" praskla pojistka 301 a napajecim bloku bohuzel i po vraceni C10 na misto stale PO 301 praska :!: neni to tim ze odesel i druhy BU208 :?: :?: :?:

Nevite cim to je ze nesli spravne radky?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

tak jsem si myslel ze je to capacitou C10 vratil jsem C tpatky a nastala "prda"
Ty jsi nahradil C10 jinou kapacitou? Zdá se mi, že si z toho na začátečníka děláš pěknej holubník. Tvoje počínání se dá přirovnat jen k alchymistovi, který si hraje na chemika. :wink: (nic ve zlém!)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“