Servisní generátor testovacích obrazců

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

Kdyby ti stačil BM516 tak bychom se určitě domluvili, dlouho mi tu leží nevyužitý...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Achab »

Dík, nabídku registruju. Zatím čekám na odpověď od inzerenta menšího generátoru GV-298. Ten BM516 je složitější než tři televize dohromady, hledat v něm závadu údajně není jednoduchá záležitost. Kapesní velikosti taky zrovna není tak nevím...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

Zas tak strašné to není, kdysi jsem jej získal jako nefunkční a opravil jsem ho. Pak jsem tam taky dělal úpravu v klíčování barev aby byly ostřejší přechody, což se podařilo. Když člověk popřemýšlí nad dokumentací tak ví kam šáhnout :-)
Na těchto starých krámech je všechno opravitelné protože tam nejsou žádné speciální součástky. Dnes ti v měřáku odejde zakaplej švábíček nebo přijdeš o obsah EPROM a můžeš to celý zahodit. Pár takových mi tady leží....
Pravda ty rozměry nejsou zrovna kapesní, já to nikam netahal takže jsem rozměry neřešil.
Dokumentaci k tomu mám, myslím že i v elektronické podobě...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

Už mám domluvený ten GV-298 - dostanu ho až koncem měsíce ale má být za 500Kč i s poštou takže v případě neopravitelné závady by to nebyla až taková tragédie. BM516 bych zatím nechal v záloze kdyby z transakce nějak sešlo.
Přílohy
GV-298.jpg
(89.8 KiB) Staženo 62 x

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od oravan »

tak neviem ponúkajú ho za cenu okolo 900€ a to je trochu moc ako 500Kč bola svojho času stavebnica a modulátor sa dal k tomu pekne pripojiť napríklad z videa jasné že staršieho ale funguje ,používam ho už 15 rokóv

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#21 Příspěvek od Achab »

Za 900€ to bude asi nějaký jiný typ. U GV-298 je v současné době taková cena nereálná. Anebo už neví co by za to chtěli...

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#22 Příspěvek od oravan »

to neviem našiel mi gogelík

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Mě Google našel tady za 99€ - pro Němce jako u nás za pětistovku. :) Cena může být jakákoliv ale za přístroj který se naposled vyráběl v 90-tých letech 900€ nikdo nedá...

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#24 Příspěvek od oravan »

ja ako že nič len som to našiel ale môže to byť aj kačica

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

Tak GV-298 už mám doma, má rozsah frekvencí od OMF po K69, včetně pásem "SUPER" a "HYPER". Vzadu je navíc RGB a Audio na SCARTu, plus výstup synchronizace na BNC.

Obsluha je jednoduchá, jenom se mi zdá poněkud matoucí vysvětlení k funkci tlačítka "PAL" (vypnutí PAL). Přes překladač to zní nějak divně, tady je originál z manuálu:

"PAL: In a standard operation of a colour pattern, the GV-298 will transmit component +(R-Y) and +(B-Y) in one line, and component -(R-Y) and +(B-Y) in the next line; i.e., signal (R-Y) is switched in each line, but component (B-Y) is kept constant. This process concerns both chroma vectors and burst, which is eventually telling the receiver how to switch the (R-Y) signal sensed, in order to retrieve the source colour signal.
On pressing key PAL, (R-Y) switching -PAL system typical- is suppressed. Anyhow, as the burst switching is kept, the receiver will perform the (R-Y) switching further. As a result, no signal at all will come out at the (R-Y) demodulator output if the receiver is adjusted correctly. On a properly adjusted TV set, lack of (R-Y) component can be observed in the colour bar signal picture without PAL switching.
"

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“