Vteřinové lepidlo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Sekunďáky všeobecně jsou varianty akrylátové pryskyřice s kyanidovým radikálem v molekule jako aktivátorem a jejich polymerace se spouští přítomností katalytické molekuly - světe podrž se, H2O neboli vody! Při normálním procesu lepení se využívá vzdušné vlhkosti, která ať chceme nebo ne, je v určitém množství VŠUDE. Pevnost výsledného spoje je pak nepřímo úměrná rychlosti polymerace - na suchém povrchu cca minutu a drží, v přítomnosti vlhkosti třeba jen JEDNU SEKUNDU a ne a ne spoj zafixovat... Z tohoto důvodu se na spoj nemá dýchat nebo foukat pro "rychlejší zaschnutí". Ze stejného důvodu nelze nezreagovaný sekunďák spolknout a tak se otrávit - ještě v ústech polymeruje a obsažený kyanid se neutralizuje. Nechtěně slepené části těla (hlavně prsty...proto jsme mu jako kluci říkali PRSTOLEP...) lze oddělit plivnutím na nežádoucí slep - urychlí se tím polymerace a sníží pevnost a následně namočit do teplé vody a oblým předmětem POMALU páčit od sebe - vhodné jsou obyčejné jídelní příbory.
Co se nechtěných umělých nehtů týká, osobně bych volil mechanické obrábění jakoukoliv miniaturní rychloběžnou bruskou nebo frézkou - modelářskou, zubařskou - co padne pod ruku..., samozřejmě s možností chladit obráběné místo minimálně proudem chladného vzduchu. Podmínka - obráběné místo se NESMÍ pohnout - následky smeknutí frézy mimo pracovní pole bych se nebál OBRÁBĚNÉ OSOBĚ několikanásobně nadsadit - a velmi opatrná práce s malou přítlačnou silou. Na chemii bych nevsázel, zpolymerovaný kyanoakrylát má velkou odolnost a dlouhodobější působení nějakého rozpouštědla na okolní živé tkáně by mohlo skončit když ne zrovna otravou, pak nějakým stupněm poleptání nebo alespoň podráždění určitě.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#17 Příspěvek od janousek »

:D Nechat odrůst. :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Kaca »

Děkuji všem za věcné rady a připomínky. Nakonec pomohl odlakovač, štěteček a dlouhá trpělivost ( a asi tak čtyři piva ). Chtěl jsem už použít H2SO4 a nechat to nějakou dobu působit ve vaně ale už je to dobrý. Ještě jednou dík. :beer:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#19 Příspěvek od jano2 »

Tak možna na druhi raz sa to podari.Vyskušaj! alebo prečo to malo ist preč?
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »

Nebyly přilepené tak, jak měly být a dostala se pod ně nečistota. Já už jsem ale manželku přesvědčil že příroda je nejlepší, tak už tu kyselinu asi nebudu potřebovat. :aplause:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#21 Příspěvek od helios »

Kaca píše:Nebyly přilepené tak, jak měly být a dostala se pod ně nečistota. Já už jsem ale manželku přesvědčil že příroda je nejlepší, tak už tu kyselinu asi nebudu potřebovat. :aplause:
... a manželka bude (možno) týždeň poslúchať... :love:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Kaca »

Hoši v nejlepším se má přestat. Už toho nechte. Vždyť ja ju mam rad..... A teť vážně. Ve svých 39. letech si zkusila poprvně nalepit nehty. No a tak se to nepovcedlo. Tak byla alespoň legrace. Díky a zatím ahoj.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Proto se všude doporučuje - NAKUPUJTE U ODBORNÍKŮ!
Plácni se přes kapsu, dovez svou drahou 1/2 do nějakého NEHTOVÉHO STYLISTICKÉHO STUDIA a pak se jen div, co všechno jsou tamní ODBORNÍCI schopní za TVÉ peníze na JEJÍCH nehtech vytvořit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od PTAZZ »

EKKAR píše:Proto se všude doporučuje - NAKUPUJTE U ODBORNÍKŮ!
Plácni se přes kapsu, dovez svou drahou 1/2 do nějakého NEHTOVÉHO STYLISTICKÉHO STUDIA a pak se jen div, co všechno jsou tamní ODBORNÍCI schopní za TVÉ peníze na JEJÍCH nehtech vytvořit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
To je pravda,uměj moc hezký věci,ale těch šlupek za to.
Už sem jí to taky rozmluvil. :wink:
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Kaca »

Copak kradu ? ( no aspoň ne zase tak moc ) Na jedné straně chtí aby se šetřilo a na druhé tohle jo, tak to tedy ne ! Když ona parádu, tak já výstupák na EL 34 z GESu. Tak se mějte, končím a zdravím. Kaca

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

No vidíš, jak lze jednoduše přimět stíhačku k ústupu z jejích pozic...! Na tyhle argumenty vůbec slyší velmi dobře celá "něžnější" polovina lidstva - ale pozor, jak se rozmazlí podobnými úplatky, ztrácí to ten půvab... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Crifodo ! Dal jsem to přečíst manželce : Přivez babu na příští víkend se štrůdlem, vrátím ti ji bez umělých nehtů i bez marnivých myšlenek, a dostal jsem vynadáno že jsem ji ještě nepřivezl. Ajede,m dál

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Kaca »

stepa píše:No nechci srset sarkasmem, ale take pozdravuji pani Kacovou a preji brzke uzdraveni...to se jen tak nevidi :lol:

BTW kdyz se to pokusis sundat, tak to pujde i s jejima nehtama.
U nás v kraji jusme celkem šikovní lidé. Jestli tomu nevěříš, tak se přijeď podívat. Budeš potom zkušenější a uvidíš to co jsi ještě neviděl. Zdravím K.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

hmmmm
ja jsem prave premyslel opacene, chtel jsem zene poridit umele nehty, protoze ty sve si porad orypuje a me to strasne drazdi...
porad lup, lup, lup s f=0,3 Hz

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Kaca »

No každej holt je jinej. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“