3 moznosti vyberu osciloskopu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od stephunk »

Konkrétne mne sa podarilo DPA330 rozkmitať na asi 4MHz...na 20MHz škopku bola táto frekvencia jasná, pozadie bolo jemne zahmlené, je možné že to šlo vyššie a osc to nezobrazil.
Zhruba 40V p-p, prežil, zaujímavé že bucherot tiež..sused je svedok. Aj ten prežil

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od honza637 »

Přijde mi, že první, začáteční otázka tohoto vlákna je špatně položena. Většina z ragujících na to ale dle mě šla dobře. Nejde srovávat Teslu, Iwatsu a Kenwood. Všechny firmy mají stroje dobré ale jde o to, jak k čemu. Já osobně měl Tesly BM556 , 566A (2x). Nyní mám Iwatsu 2x 200MHz a jen proto, že se hrabu v VF obvodech (opravy radiostanic a podobný verbeže) a co se Tesly týká, přišlo mi , že se líp ovládá. Naproti tomu mi u ní zase vadila malá obrazovka. To je trochu nešvar. Iwatsu je na tom líp a stejně ho mám jen proto, že mi ho přinesl vyřazený z podniku kamarád a měl vadu na VF což jsem opravil.
Jinak bych si býval Teslu nechal. Někdo jde zase ale třeba z důvodu rozměrů po něčem jiném. Mě se do dílny vešel stejně Iwatsu jako Tesla. Zase ale trnu, aby se mu něco více nestalo. Teslu opravím snadno, jak již bylo zmíněno, ale japonský osciloskop plný smd a několikavrstvých desek ... to asi těžko.
Takže nejlepší by bylo, kdyby dotyčný udal k čemu to chce a čemu se hodlá v budoucnu věnovat.
PS - BM370 mám taky a kámík C1-94 :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

není to trochu odvaha říkat BM370 osciloskop?
vidět zákmity 20 MHz na výstupu audio zesilovače je lepší než je jen tušit jak flek na luminoforu, druhá věc je pak vědět, co s tím. No a člověk, který ví co s tím, by si snad věděl rady s odhalením vf zákmitů i jinou metodou :wink:
S 7NU74 tyhle starosti nebyly.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jef111 »

Crifodo máš pravdu, BM370 bylo řekněme kukátko. I s tím odhalováním kmitání máš naprostou pravdu a s tím 7NU74 taky :D Ale teda zase musím říct, že jsem ještě nikdy neviděl audiozařízení, které by kmitalo na 20MHz, tím ale netvrdím že to nemůže být.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od honza637 »

Víš on BM370 je trošku z jiné doby, na to nezapomínej. Pro jen zkušební zkontrolování průběhu zda to nějak chodí to stačí. Je to přístroj dost zajímavě konstruovaný, to se mu upřít nemůže. Má mimo obrazovky jen jednu elektronku což je docela zajímavé. Z dnešního pohledu je to přístroj vhodný do sbírky a proto jej mám. Chybí mi však ten zelený rastr což mě štve.:(
Jako rozumný stroj beru BM566 (A).
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jef111 »

Ten BM370 je opravdu hodně starý a na svou dobu vyhověl většině běžných nároků, ale ani tehdy nebyl zdaleka špičkový. Byl už vyráběn jako kukátko. Ale máš pravdu že do sbírky je pěkný, do dílny NE.
Taky některé starší jak BM566 nebyly špatné, třeba BM464 byl tuším do 50MHz dvoukanál, takže taky solidní. No jen byl trošku objemnější :D
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Kdyz je tu rec o osciloskopech, zajimalo by me co byste mi doporucili za digitalni typ. Mam zalusk na Tektronix TDS 210 (http://www.tek.com/Measurement/cgi-bin/ ... illoscopes)
starsi jsem ho videl za 14 000,- Libi se mi, ze je tak malej, nezabere mi na stole moc mista. Digitalni chci hlavne proto, ze obcas potrebuju merit nejaky neopakovatelny dej, treba jen jeden puls a potrebuju kouknout jak vypada. Vim, ze existuji aji analogovy s pameti, ale nevim jestli jsou na tohle pouzitelny. Staci mi do cca 100 MHz. Premyslel jsem i o modulu k PC od ETC (http://www.etc.sk/products/m520/m522.php?lang=svk) ale nejak tomu moc neverim, nemate s timto nekdo nejaky zkusenosti?

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od honza637 »

Co tím chceš měřit? Atmosferický výboj? :)
S tímto strojem bohužel nemám zkušenost ale vypadá docela OK, nechal bych si ho líbit. :)
Naposledy upravil(a) honza637 dne 21 zář 2007, 23:21, celkem upraveno 1 x.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

řekl bych že BM370 má EF183 a 2 kusy EF80, k tomu usměrňovačku Z31.

Je to fakt minimalistické kukátko, dost mizerný fokus, nemožnost nastavit astigmatismus, rozměr horizontálního vychylování - na vyšších kmitočtech časovky se rozměr smrskne na nějaký centimetr okolo osy. :(

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od honza637 »

Hele ale uznej, že nebýt těchto primitivnějších strojů, nebylo by dokonalejších .... Tak i tak je to raritka. Kam se na něj hrabe nějakej C1-94 :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

honza637 píše:Co tím chceš měřit? Atmosferický výboj? :)
S tímto strojem bohužel nemám zkušenost ale vypadá docela OK, nechal bych si ho líbit. :)
Nejen pulsy, ale treba neperiodicky deje obecne. Napriklad bych se rad kouknul co leze z obycejnyho IR dalkace (ve skutecnosti to vim, je to jen priklad). Obcas by se mi proste moc hodilo si nejaky dej zaznamenat a studovat ho pak "v klidu"

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#27 Příspěvek od jarda_k »

Dělám s procesory a život bez digitálu si vůbec nedokážu představit. Pro mě osobně už analog nemá význam.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od honza637 »

No vidíš, já dělám především v analogu a to VF obvody a semtam i NF jako zesilovače a zcela mi analog stačí.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Tatl

#29 Příspěvek od Tatl »

Chtìl bych se zeptat,jak poznám že jsou v osciloskopu (BM566A) tunelky.Kde je najdu ?
Díky

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jef111 »

Tatl píše:Chtěl bych se zeptat,jak poznám že jsou v osciloskopu (BM566A) tunelky.Kde je najdu ?
Díky
Když sundáš kryt, uvidíš na boku desku se spouštěcími obvody (je na straně časovky). Na té desce budou buď dva IO ruské výroby v pouzdru tuším DIL14 (možná 16?) to znamená že tam tunelky nejsou, nebo tam ty IO nebudou a místo nich obvod s tunelkami. Do nedávna jsem byl přesvědčen, že to A na konci znamená vylepšenou konstrukci = bez tunelek. Bohužel tomu tak asi není.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“