dalkove ovladani k DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Ten žlutý předmět, má na sobě možná napsáno 455, 465, apod. Ale nejdříve si zjisti, zda při stisku tlačítek "bere" DO vůbec proud! Měl by mít tepavý charakter. Tak vyloučíš závadu v okruhu zdroje...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#17 Příspěvek od Artaban001 »

Vem si nějakej kapesní tranzistorák, kterej má střední vlny a nalad ho mimo nějakou stanici. Přilož k tomu rádiu ten ovladač a promačkej po jednom tlačítka. Z rádia uslyšíš něco jako výstřely z nějaký SCI-FI zbraně.
Pokud ho u nějakýho tlačítka neslyšíš, je sedřený, nebo zalepený.

rezonátor je taková ta malá žlutá kostka a je na ni napsaný nejspíš 456KHz

Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

#18 Příspěvek od mameluk7 »

Tak s tranzistorakem to funguje. Vsechny tlacitka, ale na DVD se nic nedeje. Vyzkousel jsem DVD ovladat univerzalnim dalkacem a to jde. Tzn, ze DVD funguje. Asi odesla ta vysilaci ledka. Zkusim zmerit jestli na ledku neco jde.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#19 Příspěvek od SIDTIM »

To uděláš moc dobře, použij nejlépe osciloskop.. Ledka moc neodchází, spíš bývá "vyviklaná" v plošáku...Propájej ...Projdi cesty od tranzistoru, příp. přímo z výstupu IO.. A pak vyměň ten rezonátor. Mohlo se stát, že pádama se "posunul" jinam...

Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

#20 Příspěvek od mameluk7 »

Tak uz nevim. LEDka i rezonator vymeneny. Osciloskop nemam, ale napeti se pri stlaceni tlacitek na LEDce meni. Plosnak jsem prohlidl :cry:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Zkus to DO přiložit těsně k DVD,jednou jsem měl vadnej budící tranzistor té ledky a DO vysílalo,ale slabounce.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Jestli ledka něco vyzařuje nejrychleji poznáš digitálním fotoaparátem, nebo videokamerou (i mobilní telefon z foťákem). LED bliká bíle a docela silně.
Jestlipak jsi to nepřehnal s tím čištěním a nesedřel jsi nějakou tu uhlíkovou cestu? Předpokládám jako samožřejmost, že jsi dodržel polaritu LED a frekvenci rezonátoru (je to napsaný na boku ). Na takovým dálkáči není celkem co opravovat, neb ten procesor je nedílnou součásti plošného spoje a
tudíž nejde vyměnit..

Uživatelský avatar
mameluk7
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2004, 02:00

#23 Příspěvek od mameluk7 »

Tak uz jsem to vzdal. Skoro. Nevim proc, ale zkusil jsem promerit spoj, kterej vede od tranzistoru k LEDce. Neni nikde viditelne prerusenej, ale po propojeni vodicem dalkovy funguje. :lol:

Vam vsem velky diky za tipy, zase jsem o neco chytrejsi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “