Sítový kabel pro routery

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Jarda4x2 »

rezis píše:Co máš dáno od providera? Adresy a tak?
Adresu mam nastavenou ze se automaticky aktualizuje wifi sít ze ktere budu přijímat není nějak blokovaná heslem atd. prostě se na ni může připojit kdo chce . Když jsem měl antenu za oknem a kabel šel z antény přímo do wifi karty na základní desku tak jsem naistaloval istalační CD pro wifi kartu a šlo to . Jenže tet mam obyčejnou sítovou kartu kterou si naistaluje Windows sám a pro router zádný instalační cd namám tak tetko pořádně nevim na čem mně tom vázne jestli mam špatně nastavený router nebo co .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od rezis »

Do routeru a radia se dostanes pomoci weboveho rozhrani. Misto www.neco.cz napises jeho adresu. Predpokladam 192.168.0.1 nebo něco taoveho(bude to tam napsano) tak ho dokazes konfigurovat. Jinak pokud mas pripojen jen jeden pc tak ti satci ten prijimac a a nic vc nepotrebujes.
Jeste nez budes nastavovat cokoliv musis pevne zadat adresu sveho pc
ve vlastnostech sitoveho pripojeni IP. 192.168.0.2 treba. Prvni tri trojcisli musi byt shodna s adresou napsanou na routeru posledni musi byt jine.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Jarda4x2 »

Jak se dostanu do routeru vim 192 ......... atd. ale jak píšeš že musim ve vlastnostech natavit pevnou IP adresu tak já mám v Pc nastavíno : získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky . Tak podle tebe mam dát : Použít následující adresu IP ( zadat IP adresu ručně + maska podsítě atd.) OK ?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

pokud chces konfigurovat router tak ano. Nebo tak samo ten prijimac.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od rezis »

Jarda4x2 píše:Mam kabel UPT . Do konektoru jsem to zapojil modrá , modrá-bílá , zelená , zelená - bílá , prostě stejné barvy vedle sebe . Já jsem to zapojil aby mně to sedělo na konci na konektorech a to je asi ta chyba podle toho co jste mně napsali ,že jsem to nezapojil v pořadí. A na půdě mam router Ovislinks WT-2000R,router, TurboG,WMM,802.1 .
No pockej a ty chces timto prijimam bezdratovy net? Nenasel jsem tam rezim klienta.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Jarda4x2 »

rezis píše:
Jarda4x2 píše:Mam kabel UPT . Do konektoru jsem to zapojil modrá , modrá-bílá , zelená , zelená - bílá , prostě stejné barvy vedle sebe . Já jsem to zapojil aby mně to sedělo na konci na konektorech a to je asi ta chyba podle toho co jste mně napsali ,že jsem to nezapojil v pořadí. A na půdě mam router Ovislinks WT-2000R,router, TurboG,WMM,802.1 .
No pockej a ty chces timto prijimam bezdratovy net? Nenasel jsem tam rezim klienta.
Ano já chci přijímat internet přes WIFI anténu ale kvuli dlouhému svodu od antény jsem použil jako prostřední člen mezi anténou a PC router . Jak si to myslel že si nenašel klienta ? Na routeru mam zastrčky WAN a LAN tak jsem zapojený v LAN .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Jarda4x2 píše:
rezis píše:
Jarda4x2 píše:Mam kabel UPT . Do konektoru jsem to zapojil modrá , modrá-bílá , zelená , zelená - bílá , prostě stejné barvy vedle sebe . Já jsem to zapojil aby mně to sedělo na konci na konektorech a to je asi ta chyba podle toho co jste mně napsali ,že jsem to nezapojil v pořadí. A na půdě mam router Ovislinks WT-2000R,router, TurboG,WMM,802.1 .
No pockej a ty chces timto prijimam bezdratovy net? Nenasel jsem tam rezim klienta.
Ano já chci přijímat internet přes WIFI anténu ale kvuli dlouhému svodu od antény jsem použil jako prostřední člen mezi anténou a PC router . Jak si to myslel že si nenašel klienta ? Na routeru mam zastrčky WAN a LAN tak jsem zapojený v LAN .
tady ta krabice podle me funguje jako router pokud signal privedes do wan. Ale nenasel jsem ze umi WIFI klienta coz ty potrebujes.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Jarda4x2 »

Do WAN bych to dával kdyby jsem chtěl vysílat internet a zdroj bych měl z modemu přes pevnou linku . A co by jsi tedy navrhoval za přístroj místo tohoto mého routeru tedy do čeho by si šel ty kdybys byl v mé situaci ?Tedy abych mohl provozovat WIFI internet

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od kellik »

Kód: Vybrat vše

Jak se dostanu do routeru vim 192 ......... atd. ale jak píšeš že musim ve vlastnostech natavit pevnou IP adresu tak já mám v Pc nastavíno : získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky . Tak podle tebe mam dát : Použít následující adresu IP ( zadat IP adresu ručně + maska podsítě atd.) OK ?
IP adresu ti prideľuje provider. Nechaj nastavené na automaticky. Inak kukám do manuálu a má to pekne zložité nastavovanie.
Ja mám DrayTek Vigor2600V, tam len nastavím Aktivovať bezdrôtovú LAN a Aktivovat kontrolu pristupu a je to.

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Jarda4x2 »

A mohu tedy tento můj router použít pro WIFI internet bez toho abych něco zapojil do WAN zástrčky nebo to je nepoužitelné pro moji potřebu když potřebuji přijímat a jsem připojen jen v zástrčce LAN ?

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od kellik »

Kód: Vybrat vše

A mohu tedy tento můj router použít pro WIFI internet bez toho abych něco zapojil do WAN zástrčky nebo to je nepoužitelné pro moji potřebu když potřebuji přijímat a jsem připojen jen v zástrčce LAN ?
Prečo chceš niečo napájať cez WAN zástrčku. Cez tú sa napájajú ďalšie routre alebo modemy. Stačí ti wifi karta v compe, dobre nastaviť anténky a ťaháš.

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Jarda4x2 »

A když mam anténu na střeše a PC mam o dvě patra níž tak to asi neni to správné řešení tahat kabel od antény 20 m dlouhý .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#28 Příspěvek od rezis »

Jarda4x2 píše:A když mam anténu na střeše a PC mam o dvě patra níž tak to asi neni to správné řešení tahat kabel od antény 20 m dlouhý .
Máš ode mě SZ u traktoristu. Když tak mě kontaktuj na ICQ.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“