Historická hi-fi NEC

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

Ja som začínal okolo roku 1970 na otcovom lampovom DDR kotúčáku KB-100. Pásky typu AGFA typ CH a CR. Nahrával som hudbu z Rakúskeho O3 cez lampové rádio POÉZIA (vkv diel preladený na CCIR :-) Neskôr som prešiel na Teslu B-41, B-42, B-444, B-700. Stereo mi nechýbalo, až do éry kazeťákov. B-444 som mal najradšej, bol v dreve, mal 3 rýchlosti záznamu, mixovanie a mnoho dovtedy nie bežných funkcií... :thanks:
Přílohy
kb100.jpg
Moj prvý celolampový magič. :-)
(16.73 KiB) Staženo 51 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pole »

konosuke : Parada nevedel som ze exitovala taka zostava. Nadherny design myslel som si ze je to ovela novsie.

Ale k veci: mam z toho len ten magnetofonovy deck. Dodnes ho pouzivam. Ak to zhanas a je to pre teba "zberatelska lahôdka" nepredam ho, ale kludne vymenim za hociaky Hi Fi magic. Napr Technis decky sa aj dnes predavaju dost lacno, hlavne, nech je 100percentne funkcny. Ak mas zaujem, daj mi vediet.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od durkovic »

rnbw píše:Mam z 80-tych rokov vezu Sony XO-D1 - ale nie som prvy majitel, kupil som ju len nedavno. Nebol to ziadny hi-end (rucne ladenie radia), ale hra to velmi pekne.
no jo sonyčka boli tiež niekedy kvalitka.čo sa týka ladenia tak na tej mojej je to vidieť,ja to buď tačítlový manuál alebo automatika,aj s možnosťou auto uloženie.na výber je 16 predvolieb pre uloženie.

Len to auto ladenie nejako v poslednom čase pokulháva,aj kd indikuje pri prelaďovaní príjem dosť silného signálu tým že sa displeji rozsvieti TUNED, aj tak to nezastaví ladenie na tej stanici :?

len pre info koncak je použity myslím že STK 4180
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

pole píše:konosuke : Parada nevedel som ze exitovala taka zostava. Nadherny design myslel som si ze je to ovela novsie.
Líbí se ? Ve své době neměla u nás konkurenci, to ale nabídka trhu byla velmi omezená. Import z dolarové platební oblasti sporadický, náhodilý. Devizové limity státu. Občas něco přes PZO Tuzex. Takže, ještě jeden pohled, pro pamětníky...
Přílohy
set.jpg
(90.9 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durkovic »

Sice nepamätam,ale je to krása nad krásu pekná fotka. najviac sa mi páči ked sa od takých strojov zachovajú aj krabice s polystirenmi vo vnútri :D

A v šuflíku odložené návody aj so zaručakmi :)
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Já zas nedám dopustit na tuto potvoru, kterou jsem zdědil po našich, když si koupili domácí kino. To, že to má manuální ladění, to mi vůbec nevadí. Celý ten RMG je plně funkční
Přílohy
DSC00437.JPG
(58.1 KiB) Staženo 47 x
DSC00438.JPG
(11.63 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od durkovic »

Artaban001 píše:Já zas nedám dopustit na tuto potvoru, kterou jsem zdědil po našich, když si koupili domácí kino. To, že to má manuální ladění, to mi vůbec nevadí. Celý ten RMG je plně funkční
pekný komplet a hlavne určite kvalitný,vidím že to čo sa asi najviac používa je v jednej skrinke :D :wink: .

Tak ať ti to hraje ešte mnoho rokov.
Naposledy upravil(a) durkovic dne 25 lis 2007, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od durkovic »

no tak pridám do páry ešte aj ja foto aj s komponentmi,

Len pre zaujímavosť ten gramec je vyhradne len pre túto vežu pretože je napájaný DC 12V.

To diaľkové ovládanie má na jednom rohu také dve očka na prevlečenie šnúrky na krk, tak ako nosíme poniektorý aj mobilné telefony.
Už vidím ako niekto behá po byte s takým obrovským DO na krku :roll: :D .
Přílohy
DSC00787.JPG
JVC DR-E5L s Diaľkovím ovladaním JVC RM-SE5
(73.62 KiB) Staženo 48 x
DSC00788.JPG
kombinácia JVC DR-E5 a Fully automatic turntable JVC AL-E11
(75.95 KiB) Staženo 54 x
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“