èidlo

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#16 Příspěvek od Návštěvník »

Takže to poslední schéma bude funkèní? Pokud ano, tak je to super. A proè je tam 12V?

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#17 Příspěvek od bleriot11 »

to je napájení.
Zkrat je dobrý kontakt na špatném místě.

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

takže napájeni trafo jo?
Janak Vám moc dáky, moc jste mi pomohli. . .

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Skay »

ne trafo +12V.trafo musíš usměrnit,filtrovat a případně stabilizovat na těch 12V :lol:

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

Skay píše:ne trafo +12V.trafo musíš usmìrnit,filtrovat a pøípadnì stabilizovat na tìch 12V :lol:

Jak už jsem psal, tak tomu vùbec nerozumim -> Èim to mám napájet? A jakou led použít-barvu, protože napìtí modré a tøeba èervené je rozdílné ne? I proud. . .

A jinak se omlouvám, musí to být pro vás nervy, radit na pro Vás naprosto stupidní dotazy. . .

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

Silne mi to pripomína niekoho. Nebudem menovať. Som zvedavý na pokračovanie. HI.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

Tak, tak... skoro mám pocit, že mu těmi radami ubližujeme. Vždyť by se mohl věnovat věcem, kde by se lépe realizoval. :wink:

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »

Ne, naopak jsem za tyto rady opravdu rad, jestli to nekdo chapete jinak, tak to tak opravdu neni.
Kazdy nejak zacinal a nemyslim si, ze vetsina lidi, zivici se praci v elektronice dokazala navrhnout nebo zkonstruovat podobný obvod bez jakékoliv praxe, nebo skoly.
Omlouvam se, ale tento ukol potrebuji vyresit.

Tak posledni otazky... Je tedy jedno, jako led pouziju? A jako zdroj notrmálne pouziju 12V zdroj co je k ruznym zarizenim jo?

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Skay »

s tou LED je to zhruba jedno...pokud ve "škole" máte stabilizované regulovatelné zdroje tak není problém.

Návštěvník

#25 Příspěvek od Návštěvník »

Tak díky a poslední, k tomu schématu bylo práno, že - R1 má být 56R a R2 tedy normálnì 560?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od masar »

Co myslíš tím "normálně" 560? Písmeno "R" nahrazuje označení destinné čárky v udané hodnotě. Takže R1=56 Ohmu a R2=560 Ohmu. :wink:

Návštěvník

#27 Příspěvek od Návštěvník »

masar píše:Co myslíš tím "normálnì" 560? Písmeno "R" nahrazuje oznaèení destinné èárky v udané hodnotì. Takže R1=56 Ohmu a R2=560 Ohmu. :wink:

Díky, to jsem vìdìl, jen jsem se chtìl ujistit, ze ta oprava na 56 ohmu se tyka jen odporu R1

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

Kdybys věděl, že na přechodu B-E tranzistoru je úbytek cca 0,7V a že tím pádem na R1 je 1,2-0,7=0,5V a že proud tím odporem a tedy přibližně i LED-diodou je podle Ohmova zákona I=U/R=0,5/56=0,0089A=8,9mA, tak by ses neptal. :wink:

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

masar píše:Kdybys vìdìl, že na pøechodu B-E tranzistoru je úbytek cca 0,7V a že tím pádem na R1 je 1,2-0,7=0,5V a že proud tím odporem a tedy pøibližnì i LED-diodou je podle Ohmova zákona I=U/R=0,5/56=0,0089A=8,9mA, tak by ses neptal. :wink:
Ano, kdybych to vìdìl, tak bych se opravdu neptal :D Ale díky Ti. . .

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“