monitor BELINEA 106055 mrtvý 30 minut

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#16 Příspěvek od jandu »

Je to cínový spoj s nedokonalým spojením s nožičkou pripájkovanej súčiastky. Prevažne je okom viditeľný, ale pri súčiastkách s teplom namáhanými vývodmi to nie je vždy vidieť. Takýto spoj je potrebné za pomoci pájacej pasty alebo kalafónie prepájkovať aby sa spoj s vývodom súčiastky obnovil.

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#17 Příspěvek od nxn »

jj díky už sem si to zapsal do paměti....ale ještě jsem se stím nesetkal....
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#18 Příspěvek od helios »

nxn píše:jj díky už sem si to zapsal do paměti....ale ještě jsem se stím nesetkal....
Tak si mal asi šťastie, alebo si neopravoval Teslácke výrobky, tie boli studeňákmi známe... :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jef111 »

helios píše:
nxn píše:jj díky už sem si to zapsal do paměti....ale ještě jsem se stím nesetkal....
Tak si mal asi šťastie, alebo si neopravoval Teslácke výrobky, tie boli studeňákmi známe... :lol:
.. no nejen ty, studeňáky jsem měl snad už ve všech značkách co znám. Tesla není zdaleka nejhorší. Třeba takové Grundigy ze začátku 90. let, to je jeden velký student. A taky monitory AOC z posledních 8-10-ti let. A o Rubínech a podobně ani nemluvě, to jsou někdy na propájení zralé všechny spoje :x
Je to velmi častá závada, téměř v každém TV nebo monitoru jej najdeš, nebo aspoň "načatý" spoj, ze kterého se časem studeňák vyklube.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#20 Příspěvek od helios »

Aby som Tesle nekrivdil, nedávno som opravoval dosku prevodníka Dolby digital z kinoprocesora. Tak "vyhnité" a sčernané vývody integráčov som naposledy videl u výrobkov, predávaných v Tuzexe a pochádzajúce pravdepodobne z lodí utopených na mori... 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

uzivatel x

#21 Příspěvek od uzivatel x »

Studeny spoj je zaroven mimoriadne vdacna zavada s ktorou ma "bavi svet". Preletuje sa a tym je casto zariadenie opravene. Niekedy, sa musim za vsetky studene spoje pomodlit, pripadne ochotne aj v ramci pohanskych ritualov obetovat. Akurat nemam celkom jasno ci vzyvat jehovu, satana, klasickeho 3 in 1 boha alebo dajakeho premium option ancijasa.

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#22 Příspěvek od heldybeldy »

No, pokial ten studenak nehladas 3 dni...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“